Zwyrodnienie stawów, oczyszczanie stawów i kości, zapalenie stawów

Zwyrodnienie stawów – Prosty sposób na oczyszczanie stawów i kości.

Zarówno młodsi jak i starsi cierpią na bóle układu ruchu. Chorób oraz ich przyczyn jest wiele. Są to między innymi: reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, reumatyzm, dna (artretyzm, podagra) lub zwyrodnienie stawów.

Głównym problemem jest odkładanie się w stawach toksycznych soli. Powodują one tarcie, uszkadzają chrząstkę, doprowadzają do bólu i ograniczenia ruchu.

Zwyrodnienie stawów – Przepis na oczyszczanie stawów i kości.

Na oczyszczanie stawów i kości mamy prostą kurację. Należy ją kontynuować przez kolejne 3 dni i po tygodniu powtórzyć.

Dzień 1.: 5 gramów liści laurowych pokruszyć i gotować na małym ogniu w 300 ml wrzątku przez 5 minut. Następnie przelać wywar do termosu i odstawić na 5 godzin. Miksturę przecedzić i wypić w przeciągu 12 godzin małymi łyczkami. Nie wolno wypić całego wywaru od razu! Grozi to krwawieniem.
Dzień 2. i dzień 3.: analogicznie jak pierwszego dnia.

W trakcie kuracji nie zaleca się jedzenia nabiału, jaj i mięsa (oczyszczając odstawiamy przyczyny). W miarę wydalania toksycznych soli mocz może zmieniać barwę od zielonej do jasnoczerwonej. To normalne zjawisko podczas oczyszczania.

Taką kurację należy stosować raz na rok w dwóch etapach z siedmiodniową przerwą. Najlepiej przeprowadzać ją w okresie letnio-jesiennym.

Dzięki takiej kuracji działamy jako profilaktyka chorób takich jak zwyrodnienie stawów, dna moczanowa (podagra) i innych.


Polecam również inne przepisy na oczyszczanie organizmu z toksyn. Pozdrawiam.

Przepis pochodzi z książki „Czy można żyć 150 lat?” pana Michała Tombaka.

Zapraszamy również na przyjacielską stronę NaturalnieSpoko.pl

19 thoughts on “Zwyrodnienie stawów – Prosty sposób na oczyszczanie stawów i kości.”

 1. Witam! będę wdzięczna za poradę. Nie można w trakcie kuracji jeść mięsa,nabiału,jaj… a co z rybami? ewentualnie soją? Nie wyobraza sobie nie jeść żadnego białka tyle czasu.
  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
  M.

  1. Ryba nie jest rośliną. Nie mówi się rybi miąższ, tylko rybie mięso, więc odpowiedź jest retoryczna. Soja z kolei jest niezdrowa dla organizmu, poza tym, że w 90% jest GMO to na dodatek zawiera hormony (operuję skrótami myślowymi termin jest rozległy, można poszukać o tym w internecie). Ja nie jadam białka zwierzęcego z wyjątkiem jaj tak raz w tygodniu i żyję i mam się dobrze. Pytanie, czy chcesz się dobrze czuć i odtruć organizm, czy wolisz utrzymywać swoje uzależnienie od białka zwierzęcego, które źle wpływa na Twoje zdrowie? Odpowiadając dosadniej na Twoje pytanie – pewnie, możesz to wszystko jeść, ale po co chcesz się oczyszczać listkiem laurowym, skoro to nie przyniesie rezultatu? To tak jak zatrzymanie zatrucia pokarmowego zepsutym grzybkiem. Siedzisz na toalecie ze słoikiem z grzybkami w ręku, „kupkasz” i jesz dalej, i nie możesz się nadziwić, że zatrucie nie przechodzi. :))

   1. No cóż,zdaję sobie sprawę,natomiast nie czuję się jeszcze,żeby wyrzucić to wszystko z diety. Takie czasy,że i sałata niezdrowa,bo bryzgana. Trzeba się z tym pogodzić,chyba,że ktoś ma możliwość własnego ogródka,kupowania czysto bioeko.
    Moja dieta w porównaniu do przeciętnego kowalskiego to i tak szok,a kto wie może i czas na wywalenie mięcha przyjdzie. Po trochu do tego zmierzam powoli.
    Chcę się oczyszczać,bo wiem,że jest z czego,za pewne znowu nabrudzę mniej lub bardziej umyślnie to się znowu spróbuję oczyścić. Po to te kuracje są też,choć oczywiście idealnie byłoby nie mieć z czego.
    Z soją nienajfortunniej to fakt,jakie więc są najlepsze źródła białka?
    Czy odstawienie białka zwierzęcego zauważalnie wpłynęło na kondycję Twoich stawów?
    pozdrawiam!

  2. Thanks for your posting. I also feel that laptop computers have grown to be more and more popular these days, and now tend to be the only kind of computer found in a household. The reason is that at the same time that they are becoming more and more afalrdfboe, their processing power keeps growing to the point where they can be as strong as desktop from just a few years ago.

 2. Poprzez jedzenie mięsa i nabiału zwiększamy ilość soli, np. kwasu moczowego, które odkładają się w stawach. W kuracji chodzi o jak najbardziej korzystną dietę na czas oczyszczania. Nie trzeba odstawiać mięsa i nabiału na zawsze, choć w dalszej perspektywie warto to rozważyć, tylko róbmy to stopniowo, ale stabilnie.
  Białko z roślin i grzybów może być spożywane w trakcie kuracji. Fasole, groszek, bób, cieciorka, soczewica, różne grzyby – to dobre źródła białka.

 3. Można też usunąć stawy i cały organizm bez liści ,tylko za pomocą diety ,np owocowo warzywnej, dr Ewy Dąbrowskiej,lub ograniczając sobie wszystkie posiłki o jedną trzecią, a zamiast kolacji szklanka soku owocowo warzywnego [ u mnie jabłko, marchew, korzeń, pietruszki,seler korzeń i naciowy no i buraczek czerwony] Post miałam koło 3 tygodni moje zdrowie dużo się podreperowało no i schudłam tyle ile zaplanowałam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.