Wysokie obcasy i ich wpływ na zdrowie (zwyrodnienie, przykurcz mięśni)

Odcisk na pięcie to na ogół niska cena, jaką muszą zapłacić kobiety chcące dobrze wyglądać zakładając wysokie obcasy.

Lecz jeśli zapytamy naukowców o ich opinie, powiedzą jednogłośnie: porzućcie wysokie obcasy, jeśli chcecie zachować zdrowe stopy.

Wszyscy mają poczucie, że buty na wysokich obcasach są niebezpieczne. Ostatnie badania pokazują, że zmiany skórne (np. odcisk na pięcie) to zaledwie początek.

Całe grupy mięśniowe, ścięgna i kości są narażone. Napięte mięśnie łydki, przykurcz ścięgna Achillesa, przykurcz mięśni palców, zwyrodnienia na stopach, zwyrodnienie stawów kręgosłupa i inne zmiany zwyrodnieniowe – to tylko niektóre z możliwości, jakie dają nam wysokie obcasy.

Oczywiście choroby zwyrodnieniowe i bóle stawowe mogą mieć inną przyczynę. Istnieje świetny, naturalny sposób na oczyszczenie stawów, pozbycie się przewlekłego bólu i ograniczenia ruchomości. Pisałem o nim tutaj.

Badania w 2012 roku wykazały, że wysokie obcasy zmieniły sposób chodzenia u kobiet 20 letnich, nawet po ich zdjęciu. Ten typ obuwia powoduje także skrócenie mięśni łydki w porównaniu z grupą kontrolną, która rzadko nosi obcasy. Ponieważ ruch ścięgna pozwala na bardziej efektywne chodzenie, na dłuższą metę przy chodzeniu na obcasach może wystąpić większe zmęczenie mięśni.

Niektóre firmy produkują już obcasy dla dzieciNauka chodzenia na wysokich obcasach również jest popularna, co z tej perspektywy wydaje się jeszcze bardziej okrutne i komiczne.

To nie wszystko. Takie obuwie drastycznie wpływa na postawę ciała, zmienia położenie kości stóp i kostek, nadwyręża kolana i przykurcza otaczające ścięgna. Taki stan może prowadzić do choroby zwyrodnieniowej stawów i deformacji palców zwanej palcem młotkowatym.

wysokie obcasy schemat
wysokie obcasy wpływ na zdrowie

W celu wzmocnienia ścięgien i więzadeł polecam koktajl, który opisałem tutaj.

Warto zatem pomyśleć o zdrowiu całego naszego organizmu przy następnej, wyjątkowej okazji. 🙂

Dodałem obrazki ze strony źródłowej są w języku angielskim. Myślę, że same schematy już mówią, co jest grane. 🙂

Jeżeli wpis się Tobie podobał – podziel się nim z innymi i poczytaj kilka innych. Linki znajdziesz poniżej lub w panelu po lewej stronie. Dziękuję Ci serdecznie za obecność 🙂

Odwiedź również dział: Zdrowy styl życia po wartościowe porady. 🙂

źródło


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.