uśmiech, wybielanie zębów, białe zęby, zdrowie, naturalne sposoby, medycyna naturalna, domowe sposoby

7 super-łatwych naturalnych sposobów na wybielanie zębów

Piękny uśmiech: 7 naturalnych super-łatwych sposobów na wybielanie zębów

Nikt nie chce mieć żółtych zębów, ale jeśli zwróciłeś uwagę na modę ostatnich lat, to zauważyłeś, że uśmiechy stały się dużo dużo bielsze. To nic dziwnego, że celebryci mają dziś rażąco perłowe uśmiechy.

Chcesz mieć rozświetlający uśmiech? Jest na to wiele naturalnych sposobów, łatwych i tańszych niż wizyta u dentysty.

Utrata barwy zębów jest jednym z procesów starzenia. Walczymy z tym tak samo jak ze zmarszczkami.

Oto 7 super-łatwych naturalnych sposobów na wybielanie zębów

Jedz truskawki.

Istnieją dowody na to, że truskawki mogą pomóc wybielić uśmiech, dzięki zawartości witaminy C i kwasu jabłkowego. Truskawki zawierają też składniki ściągające przebarwienia na zębach a witamina C czyści płytkę. Pozytywne rezultaty można zobaczyć już szczotkując raz w tygodniu zęby musem z rozgniecionych truskawek. Możesz też po prostu jeść truskawki, dobrze je przeżuwając.

Używaj nitki.

Z jakiegoś powodu używanie nitki dentystycznej nie przychodzi ludziom tak łatwo jak mycie zębów. Wciąż jednak wielu dentystów zakłada, że używanie nitki jest ważniejsze od szczotkowania. Nitka łatwo usuwa zabrudzenia spomiędzy zębów i dzięki temu są bielsze.

Soda i cytryna.

Jeden z najpopularniejszych naturalnych sposobów na zęby. Reakcja chemiczna sody i soku z cytryny ma wybielający efekt. Każde z osobna też działa dobrze, ale razem są jeszcze bardziej efektywne. Szczotkuj taką mieszanką raz w tygodniu, gdyż zbyt częste używanie sody i cytryny może zniszczyć szkliwo.

Jedz chrupiące owoce i warzywa.

Jabłka, seler, marchewki – wszystkie wspaniale wpływają na zęby. Są jak naturalne szczotki dla zębów. Samo ich przeżuwanie usuwa resztki jedzenia i bakterie z jamy ustnej. Oprócz tego soki i kwasy zawarte w owocach i warzywach podtrzymują biel zębów. Kwas jabłkowy w jabłkach to ten sam, który znajdujemy w truskawkach i wielu produktach dentystycznych, a więc ten, który usuwa przebarwienia i wybiela zęby.

Nakładanie oleju.

Indiański sposób na oczyszczanie jamy ustnej i ciała. Prosty, tani sposób. Należy possać w jamie ustnej łyżeczkę czystego, ekologicznego oleju przez około 15-20 minut. Następnie wypluć, opłukać jamę ustną wodą i wypić 2-3 szklanki wody.

Woda utleniona.

Zapobiega bakteriom i pomaga zapobiegać infekcjom. Niweluje nieświeży oddech. Możesz płukać usta wodą utlenioną przez kilka sekund lub wodą utlenioną wymieszaną pół na pół z wodą przez minutę.

Używaj słomki.

Kawa, herbata, napoje czy wino mogą powodować uszkodzenie szkliwa. Jak tylko możesz używaj słomki, by zmniejszyć ryzyko wystawienia zębów na szkodliwe substancje. Jeśli pijesz kawę lub czerwone wino, pamiętaj, by potem myć zęby.

Piękny uśmiech: 7 naturalnych, super-łatwych sposobów na wybielanie zębów


Dziękujemy za przeczytanie. Prosimy się rozgościć i rozczytać, np. o Naturalnych przepisach na zdrowie lub Kosmetykach naturalnych i sprzątaniu. 🙂

źródło: naturalsociety.com


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.