uziemienie

Uziemienie oraz jego istota w życiu. – krótko i konkretnie; w 5 minut odmienisz swoje życie.

Uziemienie w procesie duchowym odgrywa jedna z najistotniejszych ról; pozwala Tobie pewnie kroczyć przez życie, rozkoszować się nim i koncentrować, między innymi, na rozwoju innych aspektów życia.

Kontakt z naturą i z całą planetą nierozerwalnie wiążę się z poczuciem harmonii i spokoju, człowiek oderwany od natury jest niestabilny i chwiejny, gdyż odcina się od energii dostarczającej pewność, dobrobyt i poczucie jedności z wszystkim co jest.

Tak jak ludzie rozwijający się zaczynając od wyższych aspektów istnienia mają skłonność do popadania w poczucie bezsensu, zagubienia i oderwania od rzeczywistości; bardzo często starają się zapewnić sobie zastępstwo w postaci licznych powtarzających się czynności, uzależnień lub nawyków. Daje im to poczucie stabilności i pewnego przewidywania sytuacji, która stanie się za chwilę; że będzie to bezpieczny moment; Człowiek, który zaniedbał swój kontakt z naturą nie jest w stanie stworzyć pełnego szczęśliwości i spokoju życia

Dobrze rozwinięty czakram korzenia, czyli potoczne uziemienie, pozwala Tobie swobodnie i bez zmartwień zakorzenić się w chwili obecnej; pozwolić, aby proces życia toczył się swoim rytmem bez strachu przed nadchodzącym upadkiem itd.

Uziemienie oraz jego istota w duchowości; warto czytać.

Uziemienie jest o tyle ważne, że daje Ci wolność i pewność pomimo poruszania się w kompletnie nieprzewidywalnych warunkach i jest to swego rodzaju komfort poza strefą komfortu, którą często ludzie sobie tworzą, chcąc zastąpić tym samym naturę. Kupują kanapy, telewizory, pełną lodówkę jedzenia, podpisują długoterminowe umowy o pracę o ciągłą dyspozycję, wpędzają się w niezmienne schematy, aby wytworzyć w sobie poczucie stabilności i bezpieczeństwa.

Należy jednak wiedzieć, że jest to tylko iluzoryczne poczucie i tak naprawdę w głębi serca niczego nie rozwiązuje. Zaburzony kontakt z naturą nie może być zastąpiony przez nic innego.

Nie oznacza to jednak, że ludzkość musi powrócić do czasów pierwotnych, porzucić miasta i współczesne technologie po to, aby zamieszkać w lesie na drzewie lub pod ziemią i żyć w bliskim kontakcie z dzikością natury. Uziemienie polega bardziej na szacunku do własnych korzeni, do miejsca w którym się żyje do piękna wszystkich procesów, które dzięki swojej niesamowitości utrzymują go przy życiu.

Jeżeli w każdej chwili będziesz wdzięczny roślinom, za To, że dostarczają Tobie tlen, bez którego Twoje ciało nie przeżyłoby kilkunastu minut, stworzysz niezbędne połączenie, które utrwali więź między Tobą a naturą.

Wystarczy jak poczujesz, że jesteś częścią niesamowitego ekosystemu, perfekcyjnego w każdym calu; zachowasz odpowiedni szacunek i kontakt z planetą, dzięki temu będziesz mógł pozyskiwać życiodajną energię bez większych zakłóceń. A to zapewni Tobie dobrobyt, spokój i pewność.

Fantastyczna idea, bardzo wygodna… 😀

Oczywiście będąc zamkniętym w czterech betonowych ścianach przez większość życia; poruszając się pomiędzy jednym zakurzonym miejscem a drugim – wtedy bardzo trudno będzie Tobie zaznać tych odczuć; zamiast nich pojawi się irytacja, podenerwowanie i poczucie nieustannego zmęczenia nawet pomimo przespanej nocy i luźnego weekendu.

To właśnie przez kontakt z dziką naturą można nabrać tej świadomości jak to wszystko naprawdę się dzieje i że iluzje stworzone przez człowieka są tylko iluzjami, które ubocznie skutkują się oddalając Ciebie od poczucie prawdziwego bezpieczeństwa, mydląc na tyle, abyś mógł uwierzyć w cokolwiek, ktokolwiek zechce.

W jaki sposób utrwalić ten kontakt z naturą, aby o nim nie zapominać i z powrotem nie gubić?

Wystarczy świadomość tego, że nie zaznałbyś żadnej przyjemności, gdyby planeta nie stworzyła warunków do Twojego życia; jeżeli poczujesz, że każda czynność, którą wykonujesz wydarza się dzięki temu, że gdzieś tam rosną drzewa latają owady i biegają zwierzęta, będziesz w stanie tego dokonać.

Kolejnym aspektem uziemienia jest świadomość bycia bardzo istotną częścią całego życia na Ziemi; choć niekiedy możesz popadać w iluzję bycia nieprzydatnym, nieistotnym itp. – tak naprawdę ten świat w takiej formie nie mógłby istnieć bez Ciebie; jeżeli się tutaj urodziłeś, jeżeli wciąż oddychasz i żyjesz oznacza to, że nie znalazłeś się w tym miejscu nieprzypadkowo, co niesie ze sobą konsekwencje; zawsze będzie dla Ciebie dostępne wszystko czego potrzebujesz, abyś mógł robić cokolwiek zapragniesz.

Proces życia na Ziemi jest na tyle idealny, że nie ma w nim niedoróbek czy braków. Każde życie ma swój cel i swoją rolę; to jest proste i podstawowe prawo, o którym nigdy nie zapomnisz, jeżeli będziesz pielęgnował swój kontakt z żywą naturą.

Natomiast jeżeli się pogubisz i popadniesz w poczucie bezsensu czy nawet rozedrgania, nie przejmuj się tym specjalnie. To jest to czego chciałaś doświadczyć; iluzja, którą stworzyłaś pozwala Ci osiągnąć nową perspektywę, dzięki której głębiej docenisz obfitość, która ostatecznie się pojawi.

Już gorzej nie będzie, ale na wrażenia nikt nie będzie narzekał.

Gorące pozdrowienia,

napisaliśmy to z Wojkiem (znowu dwóch Wojtków) siedząc na przewalonej, stosunkowo młodej leszczynie. Współpraca układa się obiecująco, jest sporo synchroniczności. Dzięki temu przekazy nabierają większej klarowności. 🙂


Poczytaj również inne przekazy i rzeczy dotyczące rozwoju duchowego TUTAJ lub tam na dole pod reklamami. 

zdjęcie: Johannes Andersson

1 thought on “Uziemienie oraz jego istota w życiu. – krótko i konkretnie; w 5 minut odmienisz swoje życie.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.