Tymianek i jego niesamowite, uzdrowicielskie działanie.

Od wiek wieków uważa się, że tymianek posiada niesamowite właściwości przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne, przeciwreumatyczne, antyseptyczne i przeciwpasożytnicze, w związku z czym jest nagminnie wykorzystywany w leczeniu wszelkich schorzeń i przypadłości.

Jego użyteczność sięga czasów średniowiecza, kiedy to jako antidotum na różnego rodzaju dolegliwości tworzono mieszanki ziołowe, w których główną rolę odgrywał właśnie tymianek.

Tymianek i jego niesamowite, uzdrowicielskie działanie.

Systematyczne stosowanie wywaru z tymianku zmniejsza bagaż wirusów ciążących na organizmie, co skutkuje pozytywnie w przypadku stwardnienia rozsianego, Hashimoto, czy chociażby reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS, reumatyzm).

Tymianek w swej strukturze zawiera sporą ilość witamin i minerałów, takich jak żelazo, potas czy wapń, które dodatnio wpływają na prawidłowość kreowania czerwonych krwinek, normalizacji ciśnienia krwi, czy rozpowszechnia antyoksydantów w organizmie. Jest także bogatym źródłem kwasu foliowego, witaminy A oraz C, a także witamin z grupy B.

Spożywanie naparu z tymianku wpływa kojąco na towarzyszący nam kaszel i bóle mięśni. Działa rozkurczowo i wykrztuśnie, co sprzyja w leczeniu zapalenia krtani i oskrzeli. Pozwala obniżyć gorączkę, a także stymulować pamięć. Jest niezbędnikiem w walce z wszelkiego rodzaju stanami zapalnymi i ma silne działanie przeciwnowotworowe.

TYMIANEK – PRZEPIS

Do przyrządzenia naparu z przeznaczeniem do stosowania zewnętrznego i do płukania niezbędna jest 1 łyżka suszu z tymianku i szklanka wrzątku. Ziele należy parzyć przez 10 minut, a przed użyciem odcedzić.

Jeśli zaś walczymy z infekcjami dróg oddechowych wyciąg z tymianku będzie skuteczny, jeśli przyrządzimy go wg następującej receptury: 25 gramów suszonego tymianku parzymy przez 10 minut, zalewając go dwoma szklankami wrzącej wody.

WARTO PAMIĘTAĆ!

Spożywając wywar z tymianku należy pamiętać, aby nie przekroczyć bezpiecznej dziennej dawki. Zaleca się spożywanie 1/3 szklanki przed posiłkami lub po. Z kolei płukanki z naparu można stosować do kilku razy dziennie.

W dużych ilościach zawarty w tymianku tymol może działać toksycznie, zwłaszcza dla dzieci i kobiet w ciąży.


Sięgnij również po inne przepisy Medycyny naturalnej lub Ziołolecznictwa. 🙂

źródło, zdjęcie


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

2 thoughts on “Tymianek i jego niesamowite, uzdrowicielskie działanie.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.