miód, fałszywy miód, jak odróżnić fałszywy miód, zdrowy styl życia, medycyna naturalna, zdrowie, na zdrowie, sztuczny miód

Jak odróżnić sztuczny miód od prawdziwego ?

Sztuczny miód stoi na półkach niemal każdego sklepu. Odróżnianie go od prawdziwego jest kluczowe, jeżeli chcemy czerpać z niego wartości odżywcze i zdrowotne.

Korzyści, które płyną ze spożywania surowego, naturalnego, ekologicznego miodu są niezliczone. Ma silne właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwbakteryjne, a także zwalcza różne schorzenia i choroby.

Sztuczny miód jest tylko podpuchą, abyśmy kupili produkt, który w istocie nie miał nic wspólnego z naturą i pracą pszczół.

Jak odróżnić sztuczny miód od prawdziwego ?

Uważnie przeczytaj etykietę

Zanim kupisz miód, najpierw przeczytaj etykietę, aby sprawdzić czy zawiera jakieś dodatki. Producenci są zobowiązani do napisania, co dokładnie znajduje się w opakowaniu.

Krystalizacja

Podczas gdy prawdziwy miód krystalizuje się z upływem czasu, sztuczny miód zachowuje płynną konsystencję przypominającą syrop.

Woda i miód

Namocz miód w wodzie, a jeśli się rozpuści, jest fałszywy, ponieważ prawdziwy miód nie rozpuszcza się w wodzie i po ochłodzeniu wody odkłada się w kępach na dnie pojemnika.

Karmelizacja

Podgrzej kilka łyżeczek miodu. Jeśli jest prawdziwy, skarmelizuje się. Jeśli się pieni, jest to nieprawdziwy miód.

Miód i chleb

Rozłóż trochę miodu na kawałku świeżego chleba. Jeśli jest naturalny, chleb stwardnieje. W przypadku fałszywego miodu powierzchnia chleba stanie się wilgotna.

Papier

Sztuczny miód jest bogaty w wodę, więc spróbuj umieścić kilka kropli miodu na kartce papieru, a jeśli się wchłonie, jest fałszywy. Naturalny miód nie wchłonie się w papier.

Życzymy udanych zakupów i stabilnego, dobrego zdrowia! 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.