sucha skóra, kosmetyki naturalnie, rozwiązania dietetyczne, medycyna naturalna, zdrowie, naturalne sposoby, dieta

Sucha skóra – 5 naturalnych, dietetycznych rozwiązań

Sucha skóra – 5 naturalnych, dietetycznych rozwiązań

Jest zima, zimą wszystko się wysusza. Powietrze jest suche i wysusza skórę. Codzienne używanie balsamu nie jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem. Tak jak na egzemę czy zmarszczki – na suchą skórę najlepiej działać od wewnątrz.

Wiele sposobów na suchą skórę znajdziesz u siebie w kuchni. Wystarczy, że w swojej diecie zawrzesz poniższe składniki, a podtrzymasz nawilżenie skóry zimą i zwalczysz jej nadmierną suchość.

Sucha skóra – 5 naturalnych, dietetycznych rozwiązań

Siemię lniane i orzechy włoskie

Oba są świetnym źródłem kwasów omega 3, co dobrze wpływa na zredukowanie oznak starzenia i pomaga utrzymać nawilżoną skórę.

Słodka papryka i cytrusy

To warzywa i owoce pełne witaminy C istotnej dla utrzymania jędrnej i miękkiej skóry. Badania wskazują nawet, że spożywanie dużej ilości witaminy C zmniejsza widoczność zmarszczek.

Nasiona słonecznika

Kolejny środek na suchą skórę – pełne witaminy E nasiona słonecznika. Witaminę E dodaje się do większości balsamów do ciała, ale zamiast aplikować je na skórę lepiej dodać ją do codziennej diety.

Białka

Znajdziesz je w mięsie, orzechach, ciemno-zielonych warzywach. Białka są kluczowe dla zdrowej skóry. Badania pokazały, że kobiety spożywające dużo białek mają mniej zmarszczek.

Woda

Każdy wie, że trzeba być odpowiednio nawodnionym. Bez wewnętrznego nawodnienia niszczysz swoją warstwę ochronną skóry. Dla zdrowia najlepiej pić każdego dnia około 2 litrów wody.

Oprócz wyżej wymienionych możesz jeść żywność, która wpływa na atrakcyjny wygląd, a także korzystać z kąpieli poprawiających nawilżenie skóry. Staraj się kąpać w letniej, a nie gorącej wodzie. Dodaj do kąpieli trochę płatków owsianych, by wygładzić skórę. Warto także używać naturalnych i nieperfumowanych kosmetyków, kremów czy olejków, bo takie mniej podrażnią suchą skórę.

Sprawdź co będzie najlepsze dla ciebie i koniecznie podziel się tym z innymi.

Sucha skóra – 5 naturalnych, dietetycznych rozwiązań


Inne ciekawe rozwiązania i Naturalne przepisy na zdrowe życie -> tutaj. 🙂

źródło: naturalsociety.com


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.