Smartfon – niebieskie światło, które wpływa na Twój mózg i ciało

Każdy smartfon jest zaprojektowany tak, by emitować niebieskie światło w celu ułatwienia nam czytania, nawet w słoneczne dni. Światło to jest uwalniane przez cały dzień z naszych komputerów, telewizorów i innych gadżetów.

Stan taki sprawia, że nasze mózgi są zdezorientowane, gdyż wyświetlacze imitują światło słoneczne i ciało myśli, że nadal jest dzień, chociaż w rzeczywistości jest już noc. Hamuje to produkcję melatoniny i prowadzi do zaburzeń snu.

Jest to przyczyna, dla której eksperci apelują, aby nie używać urządzeń elektrycznych na kilka godzin przed planowanym snem.

Smartfon i inne RTV – dlaczego niebieskie światło Nam szkodzi?

Mały narząd zlokalizowany w mózgu – szyszynka – produkuje melatoninę i działa kilka godzin przed pójściem spać. Zawiera fotoreceptor – melanopsynę, która znajduje się w komórkach zwojowych siatkówki i reaguje na światło niebieskie emitowane z urządzeń.

Wiele badań pokazało, że smartfon używany w godzinach poprzedzających sen, wpływa na problemy z zasypianiem. Ponadto, nastolatkowie są bardziej podatni na takie działanie niż dorośli,  ze względu zmiany w rytmie dobowym w latach dorastania. Stają się bardziej rozbudzeni.

Dr Martin Blank z Wydziału Fizjologii i Biofizyki Komórkowej Uniwersytetu Columbia, utworzył zespół ekspertów, który zwrócił się do ONZ z problemem szkodliwego wpływu promieniowania elektromagnetycznego z urządzeń typu smartfon lub Wi-Fi.

Zastosowanie takich gadżetów może spowodować liczne skutki uboczne, w tym raka. Niestety, nawet najmniejsze dzieci dorastają dziś w otoczeniu urządzeń elektronicznych, a mózg dziecka dostaje 4 razy więcej promieniowania niż dorosły.

Smartfon i inne RTV – jak sobie pomóc? – kilka prostych zasad

Należy ograniczyć użytkowanie elektroniki przed snem i wyłączyć wszystkie urządzenia, kiedy idziesz spać. Zamiast tego można czytać w łóżku.

Można spróbować różnych aplikacji, które regulują ilość emitowanego światła w stosunku do pory dnia.

Spróbuj tego, a znacznie poprawisz swój sen i unikniesz wielu negatywnych dla zdrowia skutków!


Dzięki za przeczytanie. Ze statystyk wynika, że przez smartfon Warsztat dobrego słowa czyta co druga osoba. 🙂 Sięgnij także także inne ciekawostki o zdrowym stylu życia lub naturalnej urodzie.

źródło


loading...
loading...

Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge