Uporczywe ślimaki – to już nie problem!

Uporczywe ślimaki – to już nie problem!

Wiosna! Któż z nas za nią nie tęskni? Słońce przeplata promieniami otaczającą przyrodę, a nam bardziej niż zawsze chce się żyć.

Niestety ta pora roku, jak i wczesne lato niosą za sobą również masę kłopotów. Jednym z nich jest plaga gromadnie występujących ślimaków, które skutecznie uszkadzają roślinność. Naturalnie spora ich część pełni istotną rolę w rozkładzie i obiegu materii organicznej w przyrodzie, niektóre z nich znajdują się nawet pod ochroną. Jednak istnieją odmiany, które sprawnie potrafią utruć życie.

Nauka dowodzi, że ślimaki pojawiają się po zimie, składając swoje jaja w pierwszych dniach czerwca i wówczas najtrudniej jest się ich pozbyć.

Nie jest to jednak koniec świata, gdyż istnieje pewna i jak sugeruje pomysłodawca szalenie skuteczna mieszanka wspomagająca walkę z uporczywymi mięczakami, która nie zawiera szkodliwych substancji, a dodatkowo jest niedroga.

Uporczywe ślimaki – to już nie problem!

W jej skład wchodzą:

  1. Woda – 1 l

  2. Ekstrakt słodowy – 25 g

  3. Alkohol – 3 cl

  4. Mleko – 4 butelki

Sposób przygotowania:

W dowolnym naczyniu należy umieścić trzy pierwsze składniki, mieszając je odpowiednio, a następnie przelewając do pojemników z mlekiem. Tak przygotowany specyfik należy pozostawić w otwartych butelkach w ogrodzie i oczekiwać pożądanych efektów, które powinny pojawić się w ciągu kilku dni. Po tym czasie butelki należy zakręcić i wyrzucić do degradacji. Istotne znaczenie ma fakt, aby w końcowym etapie używać gumowych rękawiczek, tak aby uniknąć ewentualnych zarazków przenoszonych właśnie przez ślimaki.

POWODZENIA!


Dziękujemy za przeczytanie. Inne wpisy w temacie Ekologicznego ogrodnictwa można znaleźć -> tutaj.

źródło: doceniać.com


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

1 thought on “Uporczywe ślimaki – to już nie problem!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.