silna osobowość, świadomość, cechy, psychologia, duchowość, silny psychicznie, psychika

Silna osobowość – 7 cech ludzi silnych psychicznie, o których się nie mówi

Silna osobowość – 7 cech ludzi silnych psychicznie, o których się nie mówi.

Wygląda na to, że osoby, które mają dystans do życia, potrafią stać twardo na ziemi w gorszych chwilach i stawić czoła wyzwaniu.

Kiedy większość z nas pakuje walizki i rezygnuje, szukając łatwiejszego wyjścia, silni mentalnie ludzie z piersią do przodu robią, co mogą, by przetrwać trudną sytuację.

Oto 7 cech, które posiada silna osobowość

1. SĄ ŚWIADOMI WŁASNEGO ‚JA’

Tacy ludzie znają siebie bardzo dobrze, prawdopodobnie przez wiele już przeszli, z każdą ciężką chwilą radzą sobie coraz lepiej i mają siłę iść do przodu.

Rozumieją swoje granice , możliwości i to prowadzi ich przez rozwiązywanie problemów lepiej niż większość ludzi. Łatwo odpierają krytykę i skupiając się na własnych przekonaniach, z wiarą przeczekują trudny czas.

2. WIDZĄ DOBRO WE WSZYSTKIM

Nieważne, co się dzieje, silni psychicznie widzą pozytywną stronę każdej sytuacji. Jeśli zgubią kluczyki od samochodu, czerpią przyjemność ze spaceru w drodze do pracy. Gdy tracą swojego pupila, wychodzą z założenia, że to po to by mogli adoptować kolejnego pieska i dać mu dom. Gdy zostają zwolnieni z pracy traktują to jak sygnał do rozpoczęcia własnej działalności itd.

Są odporni i elastyczni. Silna osobowość się ugina.

3. PATRZĄ NA SPRAWY Z WYŻSZEJ PERSPEKTYWY

Osoby silne psychicznie są gotowi na ciężką pracę, by osiągnąć długofalowy sukces. Mają cudowną cechę spojrzenia z dystansu na sytuację i pomimo błędów po drodze, wiedzą, że koniec końców osiągną to, czego chcą.

To dlatego tak wielu dobrych przedsiębiorców potrafi z łatwością podnieść się po upadku biznesu: wiedzą, że każda pomyłka tak naprawdę zbliża ich do sukcesu.

4. MAJĄ SWOJE POWODY

Sami siebie znają bardzo dobrze. Nauczyli się też liczyć na siebie w dążeniu do celów, a co za tym idzie, dobrze znają powód swoich działań. Nie szukają oparcia i motoru do działania w innych ludziach.

Wytyczają sobie małe cele i skupiają się na nich, by upewnić się, że dostają to, czego chcą od życia.

Mają świadomość tego, że każde marzenie jest warte pracy nad spełnieniem.

5. ŁATŁO WYCHODZĄ POZA STREFĘ KOMFORTU

Ludzie o silnej psychice biorą się za nowe rzeczy nawet, jeśli do końca nie wiedzą jak to robić – od trudnych przepisów kulinarnych po zmienianie koła samemu na poboczu.

Nie obawiają się porażki, a wola podejmowania wyzwań poza strefą komfortu, dobrze służy im w życiu.

6. SŁUCHAJĄ RAD LUDZI, Z KTÓRYCH BIORĄ PRZYKŁAD

Silni psychicznie ludzie są tak samowystarczalni, że rzadko potrzebują zasięgnąć rady czy przewodnictwa. Jeśli jednak tak się zdarzy – mają swoją grupę ludzi, do których się zwracają – takich, którzy są tak samo silni i elastyczni wobec życiowych wypadków.

Słuchają tych, którzy przechodzili to samo, co oni, tak więc zasięgają najlepszej z możliwych rad.

7. DBAJĄ O SIEBIE

Jeśli ktoś ci mówi, że nie ma czasu na trening – to na pewno nie jest silna osobowość. Silne osobowości wiedzą, że aby mieć zawsze odpowiedni poziom energii do działania, powinni po pierwsze zadbać o siebie.

Dobrze się odżywiają, ćwiczą, medytują, uczą się i rozwijają się na wielu poziomach jednocześnie.

Siedzenie w miejscu i stagnacja są im potrzebne tylko do tego, by się z powrotem podładować. W innym wypadku po prostu działają i idą do przodu.


Dziękuję za przeczytanie. Nasze inne ciekawe wpisy znajdą Państwo pod tym linkiem.

źródło: hackspirit.com

Photo by Kyle Head on Unsplash

Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.