Sen – sok wiśniowy może dać Ci dodatkowe 90 minut w nocy.

Sen jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym życiu. Potrzebujemy go tak jak pożywienia i wody, by przeżyć i dostarczyć organizmowi energii na cały dzień.

Pomimo tego, aż 70 milionów Amerykanów zgłasza chroniczne niedosypianie. Rezultatem są nie tylko najróżniejsze problemy zdrowotne, ale także zwiększenie ryzyka spowodowania śmiertelnych wypadków komunikacyjnych czy w miejscu pracy. Nawet katastrofa nuklearna w Czarnobylu okazała się być wynikiem niedopatrzenia pozbawionych snu pracowników.

Bezsenność jest bez wątpienia znaczącym problemem, z którym zmagają się ludzie na całym świecie. Wielu z nich unika powszechnych leków na sen przez ich objawy uboczne, włączając w to otumanienie i senność w ciągu dnia.

Na szczęście nowe badania pokazują, że istnieje naturalny sposób, który może zwiększyć czas naszego snu, a dobra wiadomość jest taka, że możesz mieć go w lodówce już teraz. 😉

loading...
loading...

Sok wiśniowy a sen.

Badania pokazały, że picie soku wiśniowego jest efektywnym sposobem na zwiększenie przesypianego przez nas czasu. Według nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Stanowego Luizjany, picie szklanki cierpkiego sok wiśniowego dwa razy dziennie może pomóc ludziom przedłużyć sen o półtorej godziny dłuższy każdej nocy.

Podczas badania, siedem osób, które doświadczało problemów ze snem, poddano dwóm trwającym tydzień okresom badawczym. Podczas jednego z okresów terapii, uczestnikom kazano pić około jednej szklanki soku wiśniowego dwa razy dziennie. Podczas drugiego okresu badania kazano im robić to samo, ale z placebo zamiast soku.

W czasie, gdy uczestnicy badania spali, ich sen był oceniany pod względem stadiów i przejść pomiędzy tymi etapami. Ukończyli również szereg kwestionariuszy związanych z lękiem, depresją i zmęczeniem (wieloma objawami związanymi z pozbawieniem snu).

Naukowcy odkryli, że podczas picia soku wiśniowego, uczestnicy badania spali średnio dodatkowe 90 minut w porównaniu do tego, kiedy zostało im podane placebo. To doprowadziło naukowców do wniosku, że picie dwóch szklanek soku wiśniowego dziennie zwiększyło czas snu o około 1,5h.

Powodem, dla którego sok wiśniowy może być skuteczną pomocą w problemach, gdy sen ma niedostateczną jakość, jest fakt, że naturalnie pobudza on produkcję melatoniny, hormonu odpowiedzialnego za cykl sen-czuwanie.

To by było na tyle. Polecam Ci również wpis o bardzo ważnej Higienie snu i 12 niezdrowych nawykach nocnej pory. Dodatkowo przyda się masaż stóp – dowiedz się, dlaczego powinieneś go mieć zrobionego codziennie przed pójściem spać. 🙂


Pokaż, że nasza praca jest ważna. Na dole możesz skomentować wpis lub o coś zapytać. Nie zapomnij również polubić stronę Warsztatu na Facebookuśledzić nas na Twiterze, Pinterest i Google+ oraz udostępnić wpis na swojej tablicy, chociażby po to, żeby mieć to zapisane.

źródło


loading...
loading...

Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

1 thought on “Sen – sok wiśniowy może dać Ci dodatkowe 90 minut w nocy.”

  1. Witam serdecznie! Bardzo bym był wdzięczny by do kazdego przepisu byla podana informacja , jak dokladnie dawkowac,podajcie co szczegolnie jest wskazane dla męszczyzn,jesteście wspaniali ii wielkie gratulacje i uznanie dla Was,jeszcze raz gorąco pozdrawiam i życzę nadal wiele pomysłów,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge