samiec omega, rozwój duchowy, duchowość, świadomość

Cudowny samiec omega – co czyni go lepszym od samców alfa?

Większość z nas słyszała o samcach alfa, ale czy słyszeliście, że istnieje również samiec omega? Mało kto zwraca na niego uwagę, a jest naprawdę wspaniały.

Zazwyczaj, gdy myślimy o mężczyźnie, przychodzi nam do głowy silny, dominujący i rywalizujący pan. Jednak wielu mężczyzn nie pasuje do tego opisu. Dlatego się o nich nie mówi.

Typy samców

Nie wszystkich da się wrzucić do jednego wora, choć często tak myślimy zarówno o kobietach jak i o facetach. Ważne jednak, byśmy przyzwyczaili się do tego, że ludzie są różni i wyjątkowi, niezależnie od płci. Spójrzmy na 2 postawowe typy mężczyzn.

Samiec Alfa

Stereotypowy jaskiniowiec. Chce odstawać z tłumu, zwracać na siebie uwagę. Musi być najsilniejszy, najszybszy, najmądrzejszy i w ogóle najlepszy. Słowem – rywalizuje ze wszystkim. W gromadzie wilków przewodzi właśnie samiec alfa.

Samiec Omega

W przeciwieństwie do samca alfa omija ryzyko i konfrontacje. To nie w jego stylu. To nie znaczy, że ma mniej pewności siebie, po prostu nie potrzebuje być w centrum uwagi.

Cieszy się wręcz, że nie jest tym, który się wyróżnia i nie ma potrzeby konkurować z innymi samcami.

Charakterystyka samca omega

Mimo, że samiec alfa zwraca większą uwagę, samiec omega ma też swoje cudowne cechy, które warto wymienić.

Jest introwertyczny

Zwykle samiec omega jest introwertykiem. Nie lubi być duszą towarzystwa. Co więcej, źle się czuje w tłumie, a zwracając na siebie dużo uwagi traci siły.

Dlatego zamiast tego woli wiele czasu spędzać samemu. Naładowuje w ten sposób swoje baterie. Pomaga mu to bardziej niż próba udowadniania światu, że jest najlepszy. Po prostu się tym nie interesuje.

Jest wyluzowany

Samiec omega jest bardziej wyluzowany i stabilny niż samiec alfa, który swoją charyzmą urządza sobie z życia imprezę. Omega łatwo się nie irytuje. Nie chce prowadzić ciągłej walki i zamiast się denerwować prędzej wzruszy ramionami i pójdzie dalej.

Jest łagodny

Ponieważ nie jest tak dominujący jak samiec alfa, zwykle jest też delikatniejszy w relacjach. To ten facet, który wymasuje ci plecy po ciężkim dniu w pracy.

Albo poleży z tobą na kanapie, oglądając twój ulubiony serial. Ma swoją wrażliwą stronę i to jest piękne w romantycznej relacji.

Jest uprzejmy

Samiec omega nie zajmuje się wygłupami i pozowaniem przed innymi, dlatego właśnie bardziej skupia się na ludziach. Jeśli potrzebujesz pomocy to on na pewno ci jej udzieli.

Pomoże ci nie dlatego, że chce być bohaterem, ale raczej dlatego, że jest uprzejmy. Przeprowadzi staruszkę przez ulicę i zatroszczy się o dzieci. To jest dopiero słodkie!

Jest empatyczny

To znaczy, że potrafi współodczuwać to, co przechodzi druga osoba. To coś więcej niż zwykłe „przykro mi” z sympatii do kogoś. Samiec omega potrafi spojrzeć na rzeczywistość czyimś okiem. Tego wielu samcom alfa brakuje.

Preferuje poważne związki

Nie ma tysięcy przyjaciół. Jest dość zamknięty w sobie, wiele czasu spędza sam i pewnie nawet na facebooku nie ma wielu znajomych, o ile w ogóle ma fejsa.

Lubi długie, głębokie rozmowy. Wybiera wieloletnie przyjaźnie, pełne zaufania; ludzi, na których zawsze może liczyć.

Chce pracować na siebie

Samiec omega może mieć przyjaciół, ale pracować będzie sam. Niezależnie czy w kwestii zawodowej czy osobistej – nie lubi po prostu należeć do grupy.

Nie ma wybujałego ego

Samce alfa często muszą sobie podbudować ego – samiec omega się tym nie przejmuje.

Może osiągnąć wielki sukces i nikt może o tym nie wiedzieć. Nie będzie się tym chwalił w internecie, może nawet nie powie najbliższym znajomym.

Jednak zarówno samiec alfa jak i omega mają swoje wspaniałe cechy. Tyle tylko, że w świecie mody na umięśnione ciało czasem nie zauważamy samców omega.

Szkoda, bo jak widać może to być wspaniały przyjaciel, mąż czy po prostu znajomy. To, że ktoś nie wystaje z tłumu na pierwszy rzut oka, nie oznacza, że nie jest wspaniałym facetem. Miejcie oczy szeroko otwarte, żeby go nie ominąć 😉


Dziękujemy za przeczytanie. Co sądzisz o takich kategoriach samców? 🙂

Proszę zostaw swoje przemyślenia w komentarzach pod wpisem lub na facebooku oraz nie zapomnij udostępnić wpisu innym 🙂

Zapraszamy również do przeczytania innych naszych wpisów:

  1. 11 przykładów jak Mężczyźni okazują Miłość poprzez Czyny, a nie Słowa!

  2. Psychologowie z Harvardu: Rodzice, którzy dobrze wychowują dzieci, mają tych 5 nawyków!

  3. 4 powody, dla których twoja druga połówka nie chce cię odnaleźć lub boi się ciebie pokochać

źródło: nicolateslafans.com

Photo by Ben White


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

1 thought on “Cudowny samiec omega – co czyni go lepszym od samców alfa?”

  1. Chociaż bez problemu mogę nawiązać relacje z innymi, to unikam grup. Nie zamykam się na innych, bo jestem otwartym człowiekiem…ja po prostu nie mam potrzeby przynależności i udowadniania czegoś przed innymi, aby tylko zyskać w czyiś oczach. Lubię swoją samotność, cenię sobie moją prywatność oraz znam własną wartość, i nie muszę jej sztucznie podnosić tylko po to, aby czuć się lepiej, bo Ci, co dowartościowują się poprzez innych, kiedy nie są w grupie, stają się sobą, i co się dzieje…? Czują się źle. Ja nie mam tego dyskomfortu w konfrontacji sam na sam, bo w końcu chodzi o to, aby się czuć dobrze będąc samemu ze sobą, skoro czuje się dobrze i znam własną wartość, to nie mam potrzeby przynależności i nie muszę się dowartościowywać, opowiadając grupie podkolorowanych historii na swój temat, aby tylko zyskać w oczach innych. Samotność człowieka nie zabija, jak to głoszą stereotypy, które każdy powiela i bezmyślnie na nie przytakuje… Samotność pomaga w zrozumieniu samego siebie oraz kształtuje charakter, tylko że dojście do takich wniosków jest domeną silnych psychicznie ludzi, a patrząc na współczesne pokolenia, to ludzie niestety, ale stają się coraz słabsi psychicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.