relacje międzyludzkie, Essassani

Relacje międzyludzkie, poziomy interakcji i rozwój duchowy

Na początek pamiętajcie o pewnych założeniach. Poziom, nazwijmy go ziemskim, nadaje Nam odrębności fizycznej. Jesteśmy osobnymi jednostkami tworzącymi własną rzeczywistość. Prawdziwe relacje międzyludzkie odbywają się na innym poziomie.

Im wyżej wzbijają się Nasze wibracje, tym bardziej jednolita staje się materia. Na wyższych poziomach zanika odmienność formy, ponieważ pogłębia się percepcja. Już w aktualnym stanie możemy doświadczać współczucia i wrażenia jedności, dlatego że w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy energią, która sobie przepływa.

Każdy człowiek i zdarzenie są Nam ‚podsuwane’ jako najbardziej potrzebne w danym momencie. Nie ma wyjątków od tej reguły, gdyż właśnie w ten sposób działa Nasz Wszechświat.

Wszyscy jesteśmy połączeni. Jeżeli chcesz posiąść umiejętność czystej percepcji, na pierwszym miejscu powinieneś odrzucić wszelkie schematy myślowe oraz wrażenia zmysłowe. Będziesz wtedy chłonął czyściutką energię pozbawioną nadanej formy oraz jakiejkolwiek interpretacji.

W inny sposób, Twój umysł stworzy pewne szufladki, do których dopasuje odpowiednie spostrzeżenia. Nawet jeżeli spojrzysz na kogoś bez oceniania – odbierzesz jedynie tę część, którą mogą rozpoznać Twoje zmysły.

Prawdziwe spotkanie wydarza się na poziomie duszypoza sceną‚. To jest ten piękny paradoks. W świecie fizycznym istnieje podział na różnorodne formy, ale tak naprawdę całość zależy od Twojej interpretacji. Cały ten świat należy do Ciebie i masz całkowitą dowolność zabawy. Natomiast po przełamaniu bariery fizyczności – wszystko staje się jednolite, ale oddziaływanie na siebie dusz jest bardzo wyraźne. Można to sobie jedynie wyobrazić.

Relacje międzyludzkie – poziomy interakcji i rozwój duchowy

Dając jako przykład interakcję dwojga ludzi, zachodzi ona zawsze na tych dwóch poziomach (ludzie bez duszy to rzadki przypadek 😉 ).

Fizycznie jest to kontakt ciał, wymiana myśli, emocji i uczuć. Tutaj rozgrywają się wszelkie spory, scenariusze, dyskusje, historie, wspólne inicjatywy i uprawiana jest fizyczna miłość. W tej materii jesteś absolutnym twórcą i nie ma co do tego wyjątku, wszystko kręci się wokół Ciebie, z Twojego subiektywnego punktu widzenia.

Spotkanie dusz jest niejako oddzielną sprawą. Relacje międzyludzkie kojarzą się bardziej z psychologią. A stworzone z tego samego niefizycznego materiału dusze po prostu wymieniają się wibracją, cieszą się wzajemnym rezonansem i trwają w błogiej nieskończoności. Tu nie ma pracy nad sobą. One są jak dwie szklanki wody wlane do jednego dzbanka. Na tym poziomie zachodzą wszelkie niesamowite zdarzenia, olśnienia, wyczekiwane spotkania, tworzy się prawdziwa więź, bezwarunkowa miłość, zrozumienie i pełna akceptacja.

To jest doskonałość w pełnej krasie.

Co ważne, dla samego fizycznego umysłu jest to trudne do ogarnięcia, wręcz niemożliwe. Dlatego posługiwanie się wyobraźnią jest Naszym jedynym sposobem wejścia na ten poziom. Badania naukowe są tutaj bezwartościowe.

Na początek – zaczynajmy zwracać uwagę przede wszystkim na siebie w różnych sytuacjach. Nie zwalajmy winy na innych. Patrząc do wewnątrz wznosisz się i poszerzasz świadomość. To jest prawdziwy rozwój duchowy.

Niesamowicie istotną bramą do rozwoju duchowego jest wzięcie odpowiedzialności za wszystkie zdarzenia z Naszego życia.

W ten sposób zasiadamy za sterami. Świat fizyczny jest Naszych rękach. Całe to doświadczenie jest przed Nami i prawdziwa zabawa się na dobre rozpoczyna. 🙂

3 thoughts on “Relacje międzyludzkie, poziomy interakcji i rozwój duchowy”

  1. Witam,

    mógłbym prosić o nieco szersze wyjaśnienie tego fragmentu „W tej materii jesteś totalnym stwórcą i wszystko kręci się wokół Ciebie, z Twojego subiektywnego punktu widzenia „

    1. Z jednej strony – świat wokół Ciebie odbierasz poprzez zmysły, impulsy są odbierane i interpretowane przez Twój mózg, ponadto dochodzi Twoja własna interpretacja myślowa, emocjonalna i uczuciowa. Jak dobrze się temu przyjrzeć – odbierasz to na sposób wyjątkowy, tylko i wyłącznie własny. Nawet jak myślisz o innych – myślisz o nich poprzez swoje mechanizmy. Zatem wszystko kręci się wokół Twojego systemu myślowego.
      A to, że tworzysz rzeczywistość zostało już udowodnione fizycznie. myśli są fizyczne. prawo przyciągania działa. myśli, które kreujesz wpływają na Twoją przestrzeń i przyciągasz podobne sytuacje, zdarzenia, doświadczenia, kolejne myśli itd 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.