rak, breuss, leczenie raka, sok, naturalne leczenie raka, alternatywne leczenie raka, alternatywne metody leczenia raka,

Rak znika w 42 dni? Przepis na sok, co wyleczył ponad 45 tysięcy osób

Rak jest związany z wieloma kontrowersjami, dlatego postanowiłem przyjrzeć się bliżej terapiom przedstawianym w różnych, atrakcyjnych artykułach. Przy okazji zaobserwowałem, że zainteresowanie w społeczeństwie tym tematem jest stosunkowo duże.

Na pierwszy rzut weźmy jedną z najbardziej popularnych terapii w polskim internecie. Oczywiście jest to schemat niemedyczny i nienaukowy, według bieżących standardów.

Podstawą tego leczenia (jego nazwa to Breuss Cancer Cure) jest restrykcyjna dieta, która obejmuje 42-dniową głodówkę urozmaicaną piciem specjalnego soku warzywnego i herbaty. Według teorii Breussa, rak potrzebuje solidnych posiłków, aby przeżyć w ludzkim ciele, więc zaprzestanie przejadaniu się Breuss uznał za pierwszorzędne.

Oczywiście jak to bywa w takich przypadkach – doniesienia o skuteczności nie są poparte odpowiednimi dowodami oraz nie posiadamy wiarygodnych badań naukowych, które udowodniłyby mechanizm działania tej kuracji. Argumentem za ma być praktyka, dzięki której wyleczyło się ponad 45 tysięcy ludzi.

Istnieje pewne prawdopodobnieństwo, że głodowanie dla pacjentów chorych na raka może być niebezpieczne, ze względu na ogólne ryzyko niedożywienia. Sam Breuss nie uznawał konwencjonalnego leczenia i kiedy pacjenci przechodzili na jego terapię, nie mogli w tym samym czasie korzystać ze szpitalnych metod. A zatem według pomysłodawcy nie można uznać alternatywy jako leczenia wspomagającego.

Dowody naukowe opisujące zalety i niebezpieczeństwa terapii Breuss Cancer Cure są niewystarczające.

Rak znika w 42 dni? Przepis na sok, co wyleczył ponad 45 tysięcy osób – czy mamy temu wierzyć?

O czym w ogóle mowa?

Opis

Podstawą terapii Breuss Cancer Cure jest ścisła dieta trwająca 42 dni urozmaicona piciem specjalnych soków warzywnych i herbat. Dodatkowo pacjenci nie powinni spędzać czasu na szlaku żył wodnych, aby uniknąć negatywnego promieniowania.

Rudolph Breuss urodził się w Austrii w 1899 roku. Najpierw pracował jako elektryk, potem jako naturopata (jak Wałęsa od elektryka do prezydenta). Stworzył Breuss Cancer Cure oraz Breuss Total Cancer Treatment. Zmarł w roku 1990.

Składniki, przyjmowanie i dawkowanie

Breuss stworzył unikalny przepis na sok, który ma zapewniać niesamowity efekt – albowiem rak znika. W ciągu swojego życia wyleczył rzekomo ponad 45 tysięcy ludzi, u których rozwinął się rak lub inna ciężka choroba. Wiodącą teorią było to, że rak może przeżyć jedynie dzięki podaży białka w diecie.

Breuss wymyślił plan dietetyczny na 42 dni. Sugerował, aby pić tylko herbatę i jego specjalny sok z burakiem jako głównym składnikiem. W ciągu tych 42 dni, rak i jego komórki ‚umierają z głodu’, w czasie gdy Ty powracasz do pełni zdrowia dostarczając sobie witamin, mikro i makroelementów.

Aby przygotować sobie ten specjalny sok potrzebujesz ekologicznych, organicznych, czyściutkich warzyw (najlepiej z twojego własnego ogródka za domem z dala od zgiełku)

 • burak (55%)
 • marchew (20%)
 • korzeń selera (20%)
 • ziemniak (3%)
 • rzodkiewka (2%)

Z tych wszystkich składników robi się sok i przecedza go przez podwójne sitko. Przed spożyciem musi odstać przynajmniej godzinę.

Nie należy przesadzić z piciem soku. Wystarczy tyle, ile ciało naprawdę potrzebuje (ile dokładnie o tym dalej).

Burak zawiera multum antyoksydantów, witamin: C, B1, B6, kwasu foliowego, pantotenowego (witamina B5) oraz minerałów: potasu, fosforu, magnezu, wapnia, sodu, żelaza, cynku. Dlatego uważany jest za jedno z najzdrowszych i najbardziej pożytecznych warzyw na świecie. Jego ciemny czerwony kolor potwierdza wartości zgodnie z teorią: im ciemniejsze tym zdrowsze.

Rak znika w 42 dni? Przepis na sok, co wyleczył ponad 45 tysięcy osób – Wartości i działanie

Istnieją doniesienia opisujące zbawienne działanie buraka, między innymi w leczeniu takich chorób jak białaczka czy rak. Jednak żadna metoda jeszcze nie uzyskała statusu oficjalnej terapii.

Burak jest bogaty w betainę, aminokwas o udowodnionych właściwościach przeciwnowotworowych. W dodatku wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i oczyszczające (detoksykacyjne). Badania naukowe donoszą, że betaina uszkadza komórki rozrastającego się w ciele guza.

Burak może być użyty w leczeniu wielu rodzajów raka. Mówi się, że jest on w stanie poprawić stan pacjenta bez względu na to, jaki rak się u niego rozwinął.

Jest również bardzo wartościowy dla kobiet w ciąży ze względu na dużą zawartość kwasu foliowego. Poprawia on funkcję wątroby i pęcherzyka żółciowego, zapobiega zaparciom. Przynosi ulgę przy bólach głowy, zębów, zapaleniu jelit, problemach ze stawami, skórą i problemach menstruacyjnych (PMS i pochodne). Wychodzi na to, że burak jest warzywem, które istotnie powinno być składnikiem codziennej diety.

(Burak był tematem bardzo lubianego przez Was wpisu. Przypomnij go sobie → TUTAJ – Burak – warzywo, które naprawi wszystko w Twoim ciele).

O niesamowitych właściwościach buraka mówi się bardzo dużo, niezależnie od choroby czy jakiejś altmedowej terapii. Dlatego warto to zawsze podkreślić. 🙂

Całe leczenie jest dokładnie opisane w trzech książkach napisanych przez samego Breussa. Jednak nie wiadomo czy jego następcy niczego nie pozmieniali i aktualne wydania zawierają prawdziwe, pierwotne słowa.

Breuss skrupulatnie pilnował, aby chorzy pacjenci nie jedli ani nie pili niczego innego, prócz soków i herbat, które sam zalecał. Czas tych 42-dni był najbardziej istotny. Każdemu dawał ścisłe instrukcje na temat przygotowywania i spożywania odpowiednich soków i herbat.

Rak znika w 42 dni? Przepis na sok, co wyleczył ponad 45 tysięcy osób – Przepis

SOKI

Soki zawierały: buraka, marchew, seler, czarną rzodkiew i ziemniaki w przypadkach, gdy pacjenci mieli diagnozę – rak wątroby. (nieokreślono, jaki typ)

Wszystkie warzywa musiały być pierwotnie wyhodowane ekologicznie, a osad po przygotowaniu soku był usuwany (jeżeli używasz wyciskarki lub sokowirówki – stosuj podwójne sitko). Maksymalna dzienna ilość soku wynosiła 500 ml.

Herbaty

Breuss wyznaczył trzy herbaty dla wszystkich typów raka (powiedzmy): Herbatę Mędrca (Sage tea), Herbatę nerkową (Kidney tea) i Herbatę geranium (cransbill tea);

Pierwsza zawierała szałwię, dziurawiec, miętę i melisę w odpowiednich proporcjach. Mogła być pita do woli.

Druga – nerkowa zawierała skrzyp polny, pokrzywę, rdest ptasi i dziurawiec w odpowiednich proporcjach. Mogła być pita jedynie przez pierwsze 3 tygodnie.

Trzecia  Cranesbill tea zawierała geranium (polecam ciekawy artykuł koleżanki o geranium) Zalecane było picie jedynie pół kubka zimnego naparu codziennie. W zależności od typu raka, mogły być dodawane inne specjalne herbaty. Używanie cukru było zabronione.

W przypadku białaczki, pacjenci musieli pić zalecane ilości herbat i soków, ale mogli także jeść wszystko, prócz zupy mięsnej, wołowiny, wieprzowiny, przetwarzanego, wędzonego lub odgrzewanego jedzenia i tłuszczów.

Wtrącając się w tym miejscu myślę tak: okres 7 tygodni, w trakcie których prowadzimy się super zdrowo, dodajemy też element głodówki, która jest aktualnie wnikliwie badana w Stanach i rezultaty są obiecujące – może Nam wyjść na zdrowie tak czy inaczej. Oczywiście należy indywidualnie ocenić siły organizmu, stan ogólny oraz specyfikę schorzeń, co powinien zrobić specjalista. Nie mniej jednak brzmi zdrowo. Czy leczy raka? Fajnie jakby osoby wyleczone dały konkretne dane. Jest to oczywiście przepis tzw. alternatywny. Jego elementy brzmią na ogólnie prozdrowotne. Myślę, że warto obserwować, co ciekawego pojawi się w przyszłości na temat buraka i innych warzyw czy głodówki. 

Rak znika w 42 dni? Przepis na sok, co wyleczył ponad 45 tysięcy osób – Zmiany

W późniejszych czasach wraz z rozwojem chirurgii leczenie Breussa ulegało adaptacji. Zalecał on, aby nie przechodzić na jego dietę od razu po operacji. Radził by poczekać przynajmniej 2 do 5 miesięcy. W trakcie terapii inne leczenie było zabronione.

Uzupełniające zalecenia obejmowały ćwiczenia na świeżym powietrzu oraz rzucenie palenia. Ponadto, pacjenci nie mogli leżeć nad tzw. żyłami wodnymi (źródło promieniowania), powinni unikać proszków na mole, innych środków owadobójczych, kosmetyków w aerozolu i odświeżaczy powietrza w domu, czyli tego, czego obecnie w domach mamy na pęczki – polecam działy: kosmetyki naturalne, ekologiczne sprzątanie.

Breuss oświadczał, że pacjenci, którzy w całości ukończyli jego leczenie nie powinni już nigdy jeść odgrzewanych posiłków, ale stopniowo mogli przechodzić na lekką dietę z ograniczeniem soli. Specjalny sok powinien być pity w ilości 60 ml na dzień jeszcze przez 2-4 tygodnie.

Dodatkowe instrukcje zostały dodane w 1987 roku: pacjenci powinni spożywać 1 lub 2 talerze bulionu z cebuli codziennie (sam płyn). W celu wzmocnienia serca sugerował 20-40 kropli nalewki z głogu. Chorzy z cukrzycą nie powinni zaprzestawać leczenia insuliną, jednak pod okiem specjalisty kontrolować jej podaż.

Instrukcje opublikowane w 1990 roku: dla suplementacji potasu i wapnia pacjenci powinni pić herbatę zrobioną z babki lancetowatej, babki zwyczajnej, płucnicy islandzkiej, miodunki plamistej, bluszczyku kurdybanku, dziewanny drobnokwiatowej i marchwicy pospolitej. Pacjenci z problemami z wątrobą lub pęcherzykiem żółciowym powinni pić bulion ze strączków fasoli, zamiast cebuli.

Są to pewne zalecenia, które trzymają się pewnej logiki i w kręgach alternatywnych rzeczywiście te przekonania są powtarzane. Co najważniejsze, czy taka kuracja może zaszkodzić? Czy można wykorzystać picie, np. samego soku, a dietę utrzymać na pewnym poziomie, np. warzywnym? itd. Można się wiele zastanawiać i kreatywnie kombinować.

Rak znika w 42 dni? Przepis na sok, co wyleczył ponad 45 tysięcy osób – Co dalej?

Dowody skuteczności

Breuss zapewniał, że udało mu się wyleczyć z powodzeniem łącznie ponad 45 tysięcy pacjentów diagnozą: rak lub inna ciężka choroba, przy użyciu jego metod.

Jako dowód istnieją podobno listy z podziękowaniami od pacjentów z czasów 1971-1985. Breuss zapewniał, że leczenie może nie przynieść korzyści jedynie, kiedy instrukcje nie są skrupulatnie przestrzegane. Wierzył, że mógłby wyleczyć około miliona chorych, gdyby uzyskał wsparcie środowiska lekarskiego.

Cóż, z jakiegoś powodu go nie uzyskał, a najbardziej by się przydały opisy przypadków.

Mechanizm działania/stwierdzane

Breuss postulował, że rak żyje jedynie w ekskluzywnych warunkach. „Jedyni pacjenci, którzy umarli, to byli ci, którzy dostali coś do zjedzenia”. Zapewniał, że rak i jego komórki nie mogą przeżyć jedynie na sokach warzywnych, a zatem umierają, kiedy pacjenci spożywają tylko herbaty i soki (przez 42 dni).

Breuss cytował Bruno Bornarburga, który powiedział, że proces nowotworowy karmi się białkami, więc kiedy rak ma odcięty swój pokarm, pacjenci na diecie bezbiałkowej zdrowieją. Idąc dalej, Breuss potwierdzał, że po czasie odżywiania bezbiałkowego, wzmocniony organizm ludzki atakuje i niszczy komórki raka – coś w stylu „chirurgii bez skalpela”.

Cóż, jeżeli tak Panowie mówili, to mówili, ich opinia. Na koniec warto dodać, że niezależnie od pokazywania tej kuracji jako leczącej raka – co być może jest jakąś przyszłością (?) – jej elementy mogą posłużyć jako wyśmienita profilaktyka raka i innych chorób.

Zdrowy tryb życia oparty na ruchu, spokoju, odpowiedniej diecie, piciu soków warzywnych, herbat ziołowych jest podstawą dla utrzymania prawidłowego zdrowia i to jest najważniejszy przekaz.

Jeżeli chorujesz to polecam odwiedzić dobrego lekarza i na spokojnie o wszystkim porozmawiać.


Spróbuj również innych przepisów na Zdrowy styl życia, a także Zdrowie i Urodę.

źródło: holisticlivingtips.com

81 thoughts on “Rak znika w 42 dni? Przepis na sok, co wyleczył ponad 45 tysięcy osób”

 1. Wydaje się, że dieta tego Pana jest bardzo podobna do obecnie polecanej diety dr Ewy Dąbrowskiej, która polega na zrezygnowaniu ze zbóż i nabiału wraz z mięsem, a więc zastosowanie postu (40dni) wspomagając go herbatkami ziołowymi. Ma to pomóc w samoleczeniu, które następuje podczas reGENeracji DNA, a przy okazji organizm jest oczyszczany z toksyn.
  Przetestowałem taki post w poprzednim roku i jasny stan umysłu, jaki dzięki temu osiągnąłem przerósł najśmielsze oczekiwania. 😀 Motywem moim było po prostu oczyszczenie organizmu, a przy okazji skończyło się to głębszym uduchowieniem. Polecam!

  1. Przekażcie to rodzinie Tomka Kality! Nie ma cudownych leków! Nie istnieją! W przeciwnym wypadku już dawno rak byłby wyeliminowany z jednostek chorobowych…

   1. a kto niby uwierzy ze to jest takie proste? nikt..bo to zaprzecza całemu sensowi istnienia obecnej cywilizacji

   2. nieraz raka wyleczono, a nie leczą, bo koncerny na świecie by padły, a przecież człowiek zdrowy to pacjent stracony. faszerują nas syfem, żebyśmy całe życie chorowali, od malucha ładują już szczepienia 😉 taki chory świat, na szczęście, każdy ma wybór 🙂 każdy może pomyśleć o sobie i za siebie 🙂

   3. Rak nie jest jednostką chorobową. to tylko objaw słabości organizmu. Jak wesprzesz organizm, to on sobie sam poradzi.

   4. O takich rzeczach jak post dr Dąbrowksiej nie mówi się w oficjalnej medycznej narracji, ze świeczka szukać lekarza, który nie zgani poszczącego, a rozważy za i przeciw oraz pomoże choremu w procesie zdrowienia inaczej niż przepisując mnóstwo chemii produkowanej przez koncerny. Leczenie głodem nie mieści się po prostu w głowach współczesnych wyznawców akademickiej medycyny i jest traktowane w najlepszym razie z przymrużeniem oka.

   5. Ja w 2001 roku zastosowałam tę głodówkę leczniczą ze skutkiem pozytywnym. EEEm – każdy wybiera swoją walkę. Przez te 15 lat kilka osób w moim otoczeniu zmarło na raka, mimo tego, że o głodówce Breuss’a im mówiłam. Jakoś ciężko im w to uwierzyć i płacą za to srogą cenę.

   6. Nowotwór to nie choroba ,a objaw. Bardzo drastyczny ale objaw – objaw mocno obniżonej odporności organizmu i braku ważnych witamin. A nawet jeżeli taka kuracja całkowicie raka nie wyleczy to oczyści organizm i podniesie odporność i ogromnie pomoże w walce z nowotworem.

   1. do @kml – CZY TY CZASEM NIE PRZESADZASZ????
    hahaha skąd Ci się wzięło powiązanie leczenia dietą z sensem cywilizacji??? :))) Pewnie jesteś inkarnacją jednych z tych którzy twierdzili że opanowanie epidemii cholery spowoduje kataklizmy i trzęsienie ziemi oraz zaprzeczy wszystkim proroctwom o końcu świata co spowoduje zapadnięcie się wszechświata w czarną dziurę bo zniknie sens istnienia wszelkich protonów i pozytronów. Słowem dowaliłeś chłopie /lub dowaliłaś babko/ jakbyś w ogóle historii ani nie liznął i nie wiedział że jeszcze to co wczoraj uważano za mrzonki i fantastykę dziś lub jutro staje się faktem.. (np.skrzynka do oglądania małych ludzików zwana dziś telewizorem, książka która ma tylko jedną kartkę, a można czytać na niej 1000-ce ksiąg i obrazów zwane dziś tablet, itp itd…) Serio poszerz swoje horyzonty! – mamy XXI wiek!

  2. niektórzy od diagnozy nie mają nawet tygodnia życia,a gdzie dopiero 42 dni.. 🙁
   jednak artykuł ciekawy, a że jesteśmy tym, co jemy to wierzę, że jest w tym dużo prawdy.

   1. @Za-ska napisał(a):
    18 stycznia 2017 o 22:44
    serio tydzień od diagnozy???
    To coś małe zainteresowanie własnym stanem zdrowiem.. 😉 jeśli tydzień przed śmiercią robi się badania..
    Bez przesady – zwykle chemioterapii zajmuje kilka miesięcy by rozwalić system immunologiczny człowieka i mówi się wtedy „rak wygrał” z tego co mi wiadomo.
    Daj spokój „ma pan tydzień życia” jeszcze nigdy nie słyszałem, najczęściej „ma pan/pani kilka miesięcy/ lub np. pół roku/”.

   2. To tak jak mojej mamie lekarza nie dawali szans. Juz lezala w lozku I wszyscy przychodzili sie z nia porzegnac. Zrobilasmy jej ta glodowke I po tygodniu juz sama sobie soki przyrzadzala. Teraz juz jakies 15 lat pozniej mama ma sie swietnie 🙂

   1. Pan Zięba niczego sam nie wymyślił ani nie przeprowadzał sam badań. Wszystko o czym mówi i pisze jest zaczerpnięte z cudzych prac i badań.

  3. Tak to prawda, podobna dieta to dieta DR. Budwing i DR. Gersona,
   z tym że obie diety mają jeden wielki mankament, a mianowicie, zaleca się w uzupełnieniu olej lniany. Ja osobiście zmodyfikowałem tą dietę o inny olej a mianowicie olej z konopi nasiennej plus olej z pestek moreli dodając profilaktycznie kilka kropli oleju z dzikiego oregano. Uzasadnienie, dlaczego NIE olej lniany, po pierwsze olej lniany, przez naszych przodków był uznany za zły olej i stosowali go tylko do produkcji pokostu i jako dodatek do farb olejnych, dlatego że bardzo szybko jełczeje i staje się dla nas toksyczny, po drugie ma zbyt duże frakcje, dlatego DR. Budwing polecała aby go miksować z mlecznym emulgatorem rozbijając jego frakcje na mniejsze, po trzecie, zawiera tylko jedno omega.
   Olej z konopi nasiennej, ma bardzo drobne frakcje, przez co jest łatwo przyswajalny, zawiera wszystkie omega w idealnej proporcji dla naszego organizmu, długo nie jełczeje i jeszcze na dodatek naprawia nasze DNA. Następny olej zawiera amigdalinę, która ma silny wpływ na zwalczanie komórek rakowych, no i olej z dzikiego oregano, działa zapobiegawczo stanom zapalnym, a jest to fakt że wszelkie stany zapalne naszego organizmu wydłużają kuracje anty rakową. Ale zaczynając walkę z rakiem, dobrze jest zacząć od przyjmowania nafty, w postaci oparów nafty PETROLEUM D5, występuje tylko w aptekach.
   Służę szczegółowymi informacjami, ratujmy siebie i swoich bliskich.

  4. ” Rak może przeżyć jedynie dzięki podaży białka w diecie ” – dlaczego autorzy artykułu twierdzą, że jest to niejasne ? To jest właśnie jak najbardziej jasne, bo przecież ta dieta sokowa jak i post warzywny Ewy Dąbrowskiej funkcjonują dlatego, że NIE MA TAM BIAŁKA ! My stanowczo za dużo białka jemy, zwłaszcza tego pochodzenia zwierzęcego, co skutkuje chorobami, w tym rakiem

   1. Olek
    W dupie byłeś, guwno widziałeś i mało słyszałeś. U nie których rak rozwija się bardzo szybko i po cichu. Istnieje wiele przypadków ze pacjent poczuł się źle, poszedł na badania i usłyszał: rak rozwijał się w Pana/i ciele po cichu. Ma Pan/i tydzień życia. Zejdź na ziemie, otwórz się na świat i słuchaj ludzi, a nie tylko telewizor, komputer i telefon.

  1. Mam pytanie gdzie moge znalezc porady Julii o ktorej pan pisze bardzo chcialabym z kims porozmawiac na ten temat,moj maz jest po zlym rozpoznaniu i dwoch zabiegach i czsem bie mam pojecia jak zareagowac,ja tez sie boje i to bardzo a chcialabym aby mial we mnie pelne wsparcie.Prosze mi podac jakies dane tej madrej pani.Z hory dziekuje

   1. Renata, to była moja rozmowa na Fb… Julia jest psychologiem, udaj się każdego innego i przedstaw swój problem…

   2. Ciekawe czy to zbieg okoliczności pisząc o przypadku twojego „Męża”i twoje imię!!!!!!,czy jesteś na tyle perfidna,bo taki sam przypadek dotyczy mojego męża a ty wpieprzylas się w nasze życie w najtrudniejszym momencie gdzie razem przeżywaliśmy ta walkę.Znalazla się wielka samarytaninka!nie wiesz co czuje człowiek w takim stanie a uwierzyłam we wszystko co ci mówił.Pamietaj k..wo nie zbudujesz szczęścia ma czyimś nieszczęściu

 2. A to dzieki tej diecie, w mediach chuczalo o tym , ze rodzice zaglodowali na smierc dziecko…bo jakis pseudolekarz tak kazal…

 3. Co za BZDURA. Jest kilka rodzajów nowotworów. Łagodne można wyleczyć w wiekszości wypadków. Nowotwór złośliwy, tylko osoba desperacko szukająca leku jest w stanie uwierzyć w zanik nowotwóru złośliwego. Są ozdrowieńcy, ale to są JEDNOSTKI. I na pewno nie przez picie soku .

  1. dawaj dawaj .. dobijaj jeszcze bardziej tych biednych ludzi , szukających nadziei gdziekolwiek.. napewno Twój konstruktywny wpis zacnie nośnym słowem spisany , wszystkim pomoże stanąć na nogi.. żal kropka peel

   1. To co?
    Okłamywać ich nazywając to dawaniem nadziei?
    Ta dieta nie wytrzymuje konfrontacji z faktami.
    Twórca żył w latach gdy nie było wiedzy o mechanizmach rozwoju komórek noworworowych i sposobach w jaki radzą sobie z ” niegościnnym otoczeniem”.
    Dzisiaj to już wiadomo i stąd na przykład leki antyangiogenne- sprawdź czym są i dlaczego są tak ważne…
    Ta dieta? hmmm- świetna moim zdaniem jako profilaktyka antynowotworowa ale bez glodówki.
    A „głodzenie raka” polega na odcięciu szlaków zaopatrzeniowych dla takich komórek ( naczyń krwionośnych wytwarzanych przez guza- to tak z grubsza rzecz biorąc)a nie na nie jedzeniu!

  1. To moz lepszym sposobem w przypadku nowotworu złośliwego jest poddanie się chemioterapii, spędzenia ostatnich swoich miesięcy w szpitalu aby dołączyć do 90 paru procent którym to leczenie nic nie dało i poszli do piachu? Jestem pp studiach biotechnologicznych i nam już 10 lat temu mówiło że lek na raka już dawno jest ale nie jest to w interesie koncernów farmaceutycznych . Czemu nie próbować czegoś na własną rękę . Mało jest przypadków uleczonych dieta? Dla mnie te kilkaset osób to już coś.

 4. cytuje:
  Wystarczy wrzucić wszystkie składniki do blendera i zrobić, co trzeba.

  Najlepiej jest wycisnac z nich sok w wyciskarce wolnoobrotowej. Dzis do kupienia w wiekszosci sklepow agd ( od 250 – 2000zl)>
  Wtedy nie traci zadnych wartosci odzywczych.

 5. Stres, szczególnie długotrwały, czyli nasze toksyczne myśli, oraz toksyczne jedzenie, którym się tak zajadamy i chętnie kupujemy w marketach…całkowicie sztuczne jedzenie, mocno przetworzone, zakonserwowane, pełne chemicznych dodatków ….to wszystko powoduje raka. Czyli dla podsumowania, toksyczne myśli i toksyczne jedzenie stwarza u nas komórki rakowe. Dlatego, aby odwrócić proces poleca się ścisły post, albo ścisłą dietę. Tak …dieta Pani Mari Dąbrowskiej pomogła tysiącom umarlaków. Są w górach wczasy i takie sanatoria, które leczą ludzi samą tylko dietą Pani Dąbrowskiej. Z godnie z twierdzeniem ojca medycyny Hipokratesa….aby jedzenie było lekarstwem, a lekarstwo jedzeniem.
  Trzeba dbać o jasne dobre myśli, pozytywne, dobrze życzące wszystkim i dbać o jakość pożywienia…najlepiej uprawiać swoje warzywa i owoce, albo mieć chociaż małą działkę. Albo nie dbać o siebie wcale, żyć w ignorancji i hodować w swoim ciele raka….a trzeba się naprawdę postarać i zrobić kolosalny wysiłek, aby takiego sobie wyhodować.

  1. Pozwól, że poprawię Cię, tak dla jasności: to Dr EWA DĄBROWSKA, nie Maria :). I to nie dieta,a POST leczniczy, to ogromna różnica.

  2. Uprawiać swoje warzywa i owoce? A niby gdzie, na księżycu? Powietrze skażone, ten smog, który nagle odkryli, to niby gdzie się podziewa, a i wszelkie inne skażenia powietrza? Ano z opadami wszelkimi wędruje do gleby. A opryski wszelką chemią różnych wielkich areałów to niby ograniczają się tylko do ich powierzchni? Nie, z wiaterkiem wędrują nad wszystkie okoliczne małe działeczki. Mam też kilkoro znajomych z działeczkami, którzy twierdzą, że niestety oni też muszą nieco chemii stosować, żeby jakieś meszki, czy inna zaraza nie przekreśliły ich malutkich zbiorów. Ekologiczne uprawy na małych działeczkach to dzisiaj czysta utopia.

   1. Zgadza się że jest z tym problem.Natomiast mogę stwierdzić kategorycznie-najgroźniejsze są środki ochrony roślin.Jedyna metodą jest ciśniecie rządu walcem aby zabronił tego całego syfu albo przynajmniej mocno ograniczył.

   2. Pod folią też można uprawiać ? , ja sobie zrobiłam taki namiot sama z pergoli i rurek które miałam z „tureckich” ogrodowych namiotów, do tego kablochwyty aby wszystko pospinać i teraz trzeci rok stoi, opiera się wiatrom, deszczom i zimom. Nie stosuję chemi tylko emy- efektywne mikroorganizmy+ minerały ze skał wulkanicznych , wszystko za małe pieniądze. Foli też znalazłam za śmieszne pieniądze. Jak ktoś chce to znajdzie. Poczytajcie jeszcze o uprawach skojarzonych, gdzie kilka roślin rośnie obok siebie. Zobaczcie wykład dr.Brucea Liptona o biologii komórki. Jedzenie ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, więc to co spowodowało chorobę usuwamy i wprowadzamy to co pomoże nam z niej wyjść. Wbijcie jedno w głowę – to, że o czymś nie wiem, nie znaczy że tego nie ma! Nawet specjaliści nie wiedzą wszystkiego i sięgają do innych źródeł. Wszystko wiedzące mądrale niech się nie wypowiadają bo robią więcej krzywdy niż pożytku. Trzeba mieć pokorę i chęć pomagania innym, a nie dmuchanie swojego ego. Pozdrawiam i zdrowia życzę, a także cierpliwości w zdobywaniu wiedzy i świadomości.

 6. Polecam też książkę Antyrak-Dr Dawid Servan Schreiber, też opiera się o warzywa i zioła, ale najbardziej podkreśla brak cukru w diecie, to co podnosi poziom cukru we krwi najszybciej to nam szkodzi, czyli taka dieta antycukrzycowa, napewno nie zaszkodzi a może pomóc. W raku ważna jest profilaktyka.

 7. poczytajcie o Burzynskim -polak ktory tez wynalazl dawno temu lek na raka … i co??? uzdrowil pare osob a potem zaczeli go scigac, po sadach ciągać.. nawet zabic go chcieli… gadali ze chory umyslowo, ze ludzie ktorzy zeznaja klamia itd…. otoz odpowiednie wladze specjalnie truja nasze posilki… wynajduja coraz nowsze choroby. jakby tak kazdy zostal wyleczony to z czego oni by mieli kase?? oni nie chca naszego dobra tylko hajsu. tyle kasy co dostaja za rozne terapie, chemie, leki to nawet sobie nikt nie wyobraza. tak jest dopoki ta cala iluminacja nie wyginie. szkoda bo coraz mlodsi choruja. szkoda dzieci, rodzicow i ich meki

  1. Dokladnie tak,zgadzam sie.Firmy farmaceutyczne nie pozwola na swoj upadek.Ludzie myslacy,powinni zyc zgodnie z natura i zastanawiac sie nad kazdym kesem,bo to co jemy,to tym sie stajemy…i jak nie wiadomo o co chodzi,to zawsze chodzi o kase,wiec tak perfidnie nas truja.W miare mozliwosci,jedzmy zdrowo.

   1. Wynajduja szczepionki I od dziecka juz jestesmy nafaszerowani swinstwami a oni kase biora za dalsze nasze trucie tymi ich psełdo lekami a ludzie zaslepieni nie widza co sie dzieje wkolo nich żal

   2. Dokładnie – biorą ku..sy z naszych podatków i dofinansowują np. chemioterapie o skuteczności plebeco i mnóstwo innych leków w tym szczepionek które jak ktoś zauważył właśnie trują i upośledzają naturalne mechanizmy powrotu do zdrowia. Szczepienia robią „obowiązkowe” i wyśmiewają naturalne metody – jaka afera była bo dziecko „zagłodzili” /kto wie jak naprawdę było/ albo coś tam z żabą amazońską jedna kobieta umarła po przywiezieniu do szpitala /pewnie szpital pomógł/ i robi się wielkie afery – a gdy rocznie 20 TYSIĘCY ludzi ginie w Polsce z powodu błędu czy zaniedbania lekarza to NIC SIĘ NIE STAŁO! mówi się trudno, nie udało się lekarzowi przywrócić do zdrowia.. Wszystkim tak piorą mózgi że obudzenie się graniczy z cudem!

   3. A myślicie, że jeśli istniałby skuteczny lek na raka, to firmy farmaceutyczne nie zarabiałyby na nim i to stokroć więcej, bo każdy chory oddał by wszystko, gdyby miał pewność, że wyzdrowieje … Trzymam kciuki za wszystkich, którzy walczą. Powodzenia

 8. Witam, prosze potwierdzoną wiadomosc o wyleczeniu pacjenta z okresu terazniejszego. Skoro tak to cudownie dziala, to powinno byc wiecej przypadkow pozytywnych, jak rowniez informacji o tym. Niwotwory to 2 choroba na swiecie po zawalach serca.

  1. Ja – i to dokładnie 15 lat temu! A tak nawiasem: pacjent wyleczony to taki, który zdołał przeżyć 5 lat po diagnozie i leczeniu.

 9. Zastanawia mnie (wprawdzie to tylko3%) surowy ziemniak w składzie soku, mam złe skojarzenia z surowym ziemniakiem.Czy to ma być surowy ziemniak!

 10. I jakos nikt konkretnie nie odpowiedzial, czy ta metoda kogos wyleczyla. Moze i wspomaga… Skoro ma tyle lat, powinna byc czesto stosowana. Placebo?

 11. Ja pracuje nad samowyleczlnoscia od 6 miesiecy i progress jest.
  Powiem tylko tyle;

  Ufaj swojej intuicji.

  Jeszcze raz: ufaj tylko swojej intuicji.

  Twoje ciało i twoja wyższa osoba chce cie wyleczyć ale musisz sie nauczyć słuchać!
  Bedziesz guided do zdrowia!

  Wszystko jest energia, nasze słowa, czyny, emocje. Jeżeli storujemy negatywne emocje w ciele a to moze byc dlatego ze ktoś nas skrzywdził alb cos nam powiedział etc. to sie pozniej moze zamienić w chorobę ale tylko dlatego ze nie słuchamy naszego serca i nieuczymy sie z naszych lekcji życiowych.

  To naprawdę jest bardziej skomplikowane ale to tak najprościej opisane jak moge.

  Teraz tak, ponieważ jestesmy w ciele, duchu i umyśle to tak tez musimy sie leczyć bo to wszystko jest powiązane.

  Choroby sa tylko fizyczna manifestacje czegoś więcej i zaczyna sie od myślenia ale to inny subject.

  Aby sie uzdrowić trzeba,

  1.wyleczyc myślenie
  2. odżywić cialo( soki, no mięso, no cukier, no mleko etc) Tylko warzywa i duzo wody
  3. Wyczyścić organizm zeby wszystkie walory odżywcze mogły byś zaabsorbowane
  4. Wybaczyć sobie i innym.
  5. Medytować i widzieć poprawę i zdrowie.

  To tak bardzo, bardzo szybko.
  Jesli to pomoże jednej osobie to bede bardzo happy
  ?

  1. Niesamowity komentarz…od jakiegoś czasu notabene trochę późno zaczęłam interesować się jedzeniem i ty wszystkim dookoła i właśnie to co pani napisała jest kwit esencją którą obca osoba wyjeła mi z ust. Przeczytajcie jeszcze raz komentarz pani Haliny i dzialajcie 😉

 12. Leczenie cukrzycy insuliną? Insulina nie wyleczy z cukrzycy!
  Może tylko doraźnie obniżyć poziom cukru we krwi, a to nie jest równoznaczne z wyleczeniem.

 13. Nie zważając na różne wypowiedzi, głupie wymądrzanie się i te optymistyczne, muszę poprosić kogoś o radę.
  Jestem chory na ET raka krwi, jeszcze nie podjąłem leczeni chemią. Proszę o kontakt osobę która wyleczyła się dzięki KURACJI AUSTRIACKIEJ 42 DNIOWEJ.
  Tylko osoby które zostały wyleczone. Nie kontaktować się ze mną aby się wymądrzać. Proszę pisać; andrzejlankowski1958o2.pl

 14. Panie redaktorze jak pisze pan takie artykuly to prosze zasiegnac wiekszej wiedzy jak miesza sie skladniki to nie zadnymi blenderami czy sokowirowkami poniewaz wytrycaja ponad polowe witam z warzyw co jest bardzo istotne przy kuracjach antyrakowych. Tylko i wylacznie trzeba uźywac wyciskarek do soku!!!

 15. Nieładnie pisać takie głupoty.Opisana kuracja to nie głodówka.W głodówce nie może być substancji co dają energię!Poza tym to wygląda na okrojona kurację gersona!Dlatego też twierdzę że powinno w tym dodatkowo stosować się lewatywę!Niekoniecznie aż tak intensywnie jeżeli choroba nie jest mocno zaawansowana.Do tego przypuszczam że pomaga na inne choroby.A co do prawdziwej głodówki-ja robiłem i pomaga-ale dopiero po około 10 dniach więc nie jest to była głodówka.Do końca nie usuwałem bo miałem inny cel a nowotwory były łagodne więc nie było takie ważne a głodówka była „średnio” przyjemna.
  A co do „chemioterapii” tu opisane co ma z tym szpitalne chemiobezterapii wspólnego z terapią: http://www.faceci.com.pl/r_rak_metody_konwencjonalne.html .Wniosek prosty-to nie terapia tylko ludobójstwo.Chemioterapia to metoda opisana tutaj.

  1. Bon peut-être que les huitres, escargots leur inspirent aussi du dégoût Moi j »adore les cuisses de grenouilles !Tous les goûts sont dans la nature et ils sont pour beaucoup culturels.Des bises

 16. Nie ma czegoś takiego jak uleczenie dietą bez białka. Jeśli nie dostarczysz organizmowi białka w pożywieniu, on sam sobie „weźmie” rozkładając mięśnie. W rezultacie we krwi białko będzie krążyć kosztem zmniejszającej się masy mięśniowej organizmu

  1. Nieprawda! Próbowałaś? Bo ja tak! Prawie 5 lat temu przeszłam post dr. Dąbrowskiej. Od tego czasu jestem witarianką na tzw. diecie 911. Jem tylko surowe warzywa i owoce w proporcjach 90% węglowodanów, 10% białka, 10 % tłuszczu. Przez te lata znacznie zwiększyła mi się wydolność fizyczna, mam mięśnie, ćwiczę umiarkowanie. Odmłodniałam fizycznie i psyczicznie, nie bylam od 5 lat u lekarza, nie łyknęłam żadnej pigułki. nie przeleżałam ani jednego dnia w łóżku. Na grupie witariańskiej na Facebooku jest nas kilka tysięcy osób. Większośc z nich z dużo dłuższym stażem niż ja. Dodam na marginesie, że mięsa nie jem od ponad 30 lat, nabiału od 7 lat.

 17. Świat medyczny, który krytykuje dr. Dąbrowską za jej metody leczenia beztłuszczowym i niskobiałkowym postem pewnie pojęcia nie ma, że w tym roku Nobla z dziedziny medycyny i fizjologii została przyznana za poznanie mechanizmu recyklingu białek, czyli usuwania przez komórkę odpadów. Otrzymał ją japoński uczony Yoshinori Ohsumi z Tokijskiego Instytutu Technologicznego. Odkrycia, jakich przez 30 lat dokonał prof Ohsumi, są spektakularne – opisany przez Ohsumi mechanizm autofagii wyjaśnia, jak pracują komórki w naszym organizmie, można nim tak sterować, by komórki w naszym organizmie działały bez zarzutu przez całe życie. Między innymi taką właśnie dietą jak stosuje Dąbrowska czy wyżej wspomniany dr. Breuss. Zasady są identyczne jak w poście biblijnego Daniela. A więc – nic nowego pod słońcem! Tylko medycyna i przemysł farmaceutyczny dyskredytują te najprostsze i najtańsze metody z jednego powody – KASA!

 18. Tak, Breuss dieta sokowa dziala. Breuss zaleca ja glownie chorym na raka w wieku „podeszlym”. Nie zaleca, a raczej przestrzega, aby byc przygotowanym, iz dieta ta dla mlodego czlowieka chorego na raka bedzie zbyt drastyczna i pacjent bedzie doswiadczal szoku biologicznego. Wyeliminowanie bialek z diety dla rozwijajacego sie organizmu jest bardzo nietolerowane przez mlody organizm, w zwiazku z czym istnieje duze ryzyko, bo nie kazdy organizm to zniesie. Organizm bedzie tak oslabiony, ze z wycienczenia wszystko sie moze wydarzyc. Pisze to rowniez z doswiadczenia, bo maz moj byl na tej diecie tylko 10 dni i musial przerwac, bo stracil wiecej na wadze, niz bylo przewidziane. Breuss zalecal sprawdzac wage kazdego dnia i jesli spadek na wadze bedzie wiekszy, niz powinien, Breuss zalecal przerwac diete. Wyjasnie dlaczego u meza dieta nie skutkowala. Gdy przeczytalam artykul z wyliczonymi herbatami i warzywami, do wyciskania soku, zabralam sie od razu do przygotowania sokow i zaopatrzylam sie w herbaty. W artykule nie bylo informacji na temat, jak sporzadzac herbaty, wiec je zaparzalam. Ksiazki jeszcze nie bylo na rynku, wiec nie mialam dodatkowych informacji. Gdy ksiazka sie wrerszcie ukazala, znalazlam w niej odpowiedz, dlaczego dieta nie skutkowala. Breuss wyraznie zaznaczyl, ze kazda herbata musi byc sporzadzana wedle wyszczegolnionych zalecen. Jesli to sie zaniedba, dieta nie bedzie skutkowala. Soki sa pozywieniem i oczyszczaja, ale herbaty rowniez oczyszczaja i zabijaja raka, wiec musza byc w odpowiednich proporcjach, odstepach czasu i w zalecanym sposobie sporzadzania podawane choremu. Jedna herbate sie gotowalo, inna parzylo, jedna si pilo na zimno, inna zas ciepla. Prosze kupic ksiazke (polskie tlumaczenie jest beznadziejne i niedokladne) i przestrzegac dokladnych zalecen. Picie sokow z wyliczonymi herbatami bez specyficznych zalecen, co do przygotowania herbat NIE DZIALA! Soki BREUSS firmy BIOTA od dawna sa na rynku gotowe w butelkach sprowadzanych ze Szwajcarii. Wyciskanie soku z czarnej rzepy, czy z korzenia seleru, to makabra, absorbuje duzo czasu i w dodatku trzeba je robic szybko, by witaminy nie zanikly. W przypadku mojego meza, dieta nie funkcjonowala, ale tylko dlatego, ze nie wiedzielismy, jak przyrzadzac herbaty i maz byl jeszcze mlody, mial 33 lata i przezyl tylko dlatego, ze przeszdl na diete macrobiotyczna dr MICHIO KUSHI. Przeszlo24 lata i po raku kosci ani sladu. Gdy maz przerwal diete Breussa moj znajomy z pracy (Rosjanin) zdecydowal sie sprobowac picie sokow Breussa, gdy lekarze przewidywali, ze nie przezyje wiecej, niz pol roku. W tym czasie byla ksiazka na rynku i moj znajomy Anatolij dostosowala sie do dokladnych zalecen. Byl w wieku 60 lat i czul sie wspaniale. Po 10 dniach sladu po raku skory juz nie bylo, ale nie przerywal diety i po 42 dniach byl calkowicie wyleczony znie tylko z raka, ake wrzodow zoladka, marskosci watroby tez. Lekarze nie mogli uwierzyc i poddali go kolejnej biopsji, ktora potwierdzila, ze rak ustapil. Po wyleczeniu Anatolij przeszedl na diete makrobiotyczna by sie wzmocnic i jadl tylko organiczne produkty zalecane w macrobiotyce. Po kilku latach przerwal diete i jadl, to, na co mial ochote. Po 8 latach dowiedzialam sie, ze zmarl, bo rak wrocil. Moj maz je tylko organiczne produkty, i w 90% przestrzega macrobiotyki. Ja nikomu nic nie radze, nie chce brac odpowiedzialnosci za cudze zycie. Kazdy jest inny, kazdy moze popelnic blad, czy psychicznie sie poddac. Dziele sie tylko moimi, a raczej mego meza doswiadczeniami. Zycze kazdemu choremu sukcesow, wytrwalosci, sil i duzo wiary w mozliwosci wyleczenia sie.

 19. Witam stwierdzono u mnie raka piersi proszę o pomoc w zestawieniu dla mnie odpowiedniej diety. Mam dopiero 36 sama wychowuje dwójkę dzieci chcę żyć dla nich !

 20. Ja też mam raka piersi wykryty w 2015 r jestem na leczeniu dietą , żadnej chemii nie wzięłam i może dlatego żyję , polecam , pestki moreli 15-20 sztuk dziennie , herbatki oczyszczające organizm , graviola, ,itp.

 21. Jest to prawda. Jaka siła drzemie w naturze, odkryli naturopaci. Przed wojną był tzw Sztukmistrz z Kosowa, poczytajcie o nim jak leczył ówczesnych celebrytów, lekarzy, i innych. Skończył w Izraelu. A sam się chyba leczył u Kneippa. Znana też jest terapia Gersona, post warzywno_owocowy dr Dąbrowskiej, prekursorka tej diety była Kinga Wiśniewska Roszkowska. Książki ich są dostępne na popularnym gryzoniu w postaci pdf. Można ściągnąć i poczytać. Polecam też lekturę M Sieradzkiego Życie bez chorób.
  Pierwszym prekursorem głodówek był Sheldon i on zalecal post /głodówkę wodny/ą, suchy lub o odrobinie soków, bez lewatywy, twierdził że natura jak ma wygrać to wygra ~ rak też wygrywa. Głodówka likwiduje stany zapalne w ciele, wyłącza trzustke i insulinę która srymuluje ciała IGF dk rozrostu komórek Ps kuzynka miała raczysko i nie skusila się na naturalne metody.. Ze strachu.. Przegrała, walka trwała 3 lata, nie zrezygnowała z cukru, białka zwierząt, skrobi,chemioterapii..
  Dlatego ważna jest zmiana nawyków w życiu, odstawienie stresu, trujących posiłków, towarzystwa toksycznego, złagodzenie środowiska i używanie z głową używek kosmetyków chemii agd. Oraz wyrabiania zdrowych nawyków w sobie i dzieciach naszych by nie cierpiały w życiu. Zdrowia życzę powodzenia.

 22. Jestem przykładem ze 42 dni Głodówki Breussa działa.
  Do 36 dnia jest znośnie, pracowałam.
  Od 37 dnia siedziałam już w domu, byłam bardzo słaba.
  Ale jeśli trzeba będzie przejść jeszcze raz, to przejdę głodówkę bo efekt końcowy jest jak cud,
  Lekarze po ponownej diagnozie powiedzieli ze się pomylili wcześniej.
  Polecam, warto , jestem przykładem,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.