rak piersi, papryczka chili, pieprz cayenne

Rak piersi – Niespodziewane 2 naturalne substancje, które powstrzymują wzrost guza

Niemieccy naukowcy odkryli, że papryczka chili, ale również zapach świeżej morskiej bryzy, mogą powstrzymać namnażanie się komórek guza, kiedy jest to rak piersi.

Badanie opublikowano w czasopiśmie Breast Cancer: Targets and Therapy. Polegało na sprawdzeniu, czy kapsaicyna, substancja powodująca ostry smak papryczki chili, oraz helional (z ang.), który imituje zapach bryzy morskiej, spowalniają wzrost guza nawet kiedy rak piersi jest w najbardziej inwazyjnych stadiach.

Chemioterapia jest aktualnie jedynym leczeniem konwencjonalnym w takich przypadkach. Jednak właśnie kapsaicyna i helional mają oddziaływać na pewien receptor znajdujący się na komórkach rakowych. Dzięki temu otwierają nam się nowe sposoby leczenia, a co najlepsze – NATURALNE. 🙂

Rak piersi – Niespodziewane 2 naturalne substancje, które powstrzymują wzrost guza

Oficjalne wnioski wyciągnięte na Uniwersytecie w Bochum mówią, że kiedy dodamy te substancje do guza, który zawiera ten receptor – „komórki rakowe wolniej się dzielą. Ponadto takie leczenie w większych dawkach powoduje również śmierć komórek guza.”

Ponieważ komórki nie mogą tak szybko się dzielić jak normalnie, Uniwersytet w oficjalnym stanowisku dodał, że naukowcy wydedukowali potencjał profilaktyczny tego leczenia. Mamy w ten sposób zapobiegać formowania się przerzutów, świadczących zwykle o złym rokowaniu choroby.

Osławiony receptor nazywa się TRPV1. Jest on wrażliwy na temperaturę i poziom pH. Manipulowanie tymi wskaźnikami było już badane w kontekście leczenia.

Jednakże dokładny mechanizm działania kapsaicyny nie został w pełni wyjaśniony. Badania wykazały, że pewne substancje „mogą znacząco sprzyjać śmierci komórek raka piersi, nawet w najbardziej inwazyjnych podtypach.”

Niestety, nie oznacza to, że zjedzona papryczka chili lub spacer po plaży zapobiegną w pełni powstania raka piersi. Nawiązując do stanowiska Uniwersytetu „spożywanie doustne lub inhalacja są niewystarczające w takich przypadkach”. Sugerują, że powinno się stworzyć lek imitujący działanie kapsaicyny na komórki rakowe.”

Wciąż jest bardzo dużo do zbadania w kontekście receptorów TRPV1 jako potencjalnemu celowi leczenia raka piersi. Głównie ze względu na różnicę w jego fizjologii przy zdrowej piersi i w obecności raka.


Dziękuję za przeczytanie. Inne artykuły o Medycynie Naturalnej znajdziesz TUTAJ.

źródło


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.