Rak piersi – Niespodziewane 2 naturalne substancje, które powstrzymują wzrost guza


Powiązane artykuły:
loading...
loading...

Niemieccy naukowcy odkryli, że papryczka chili, ale również zapach świeżej morskiej bryzy, mogą powstrzymać namnażanie się komórek guza, kiedy jest to rak piersi.

Badanie opublikowano w czasopiśmie Breast Cancer: Polegało na sprawdzeniu, czy kapsaicyna, substancja powodująca ostry smak papryczki chili, oraz helional (z ang.), który imituje zapach bryzy morskiej, spowalniają wzrost guza nawet kiedy rak piersi jest w najbardziej inwazyjnych stadiach.

Chemioterapia jest aktualnie jedynym leczeniem konwencjonalnym w takich przypadkach. Jednak właśnie kapsaicyna i helional mają oddziaływać na pewien receptor znajdujący się na komórkach rakowych. Dzięki temu otwierają nam się nowe sposoby leczenia, a co najlepsze – NATURALNE. 🙂

Rak piersi – Niespodziewane 2 naturalne substancje, które powstrzymują wzrost guza

Oficjalne wnioski wyciągnięte na Uniwersytecie w Bochum mówią, że kiedy dodamy te substancje do guza, który zawiera ten receptor – „komórki rakowe wolniej się dzielą. Ponadto takie leczenie w większych dawkach powoduje również śmierć komórek guza.”

Ponieważ komórki nie mogą tak szybko się dzielić jak normalnie, Uniwersytet w oficjalnym stanowisku dodał, że naukowcy wydedukowali potencjał profilaktyczny tego leczenia. Mamy w ten sposób zapobiegać formowania się przerzutów, świadczących zwykle o złym rokowaniu choroby.

Osławiony receptor nazywa się TRPV1. Jest on wrażliwy na temperaturę i poziom pH. Manipulowanie tymi wskaźnikami było już badane w kontekście leczenia.

Jednakże dokładny mechanizm działania kapsaicyny nie został w pełni wyjaśniony. Badania wykazały, że pewne substancje „mogą znacząco sprzyjać śmierci komórek raka piersi, nawet w najbardziej inwazyjnych podtypach.”

Niestety, nie oznacza to, że zjedzona papryczka chili lub spacer po plaży zapobiegną w pełni powstania raka piersi. Nawiązując do stanowiska Uniwersytetu „spożywanie doustne lub inhalacja są niewystarczające w takich przypadkach”. Sugerują, że powinno się stworzyć lek imitujący działanie kapsaicyny na komórki rakowe.”

Wciąż jest bardzo dużo do zbadania w kontekście receptorów TRPV1 jako potencjalnemu celowi leczenia raka piersi. Głównie ze względu na różnicę w jego fizjologii przy zdrowej piersi i w obecności raka.


Dziękuję za przeczytanie. Inne artykuły o Medycynie Naturalnej znajdziesz TUTAJ.

źródło

Dodaj w komentarzu na dole swoje przemyślenia i pytania. Znajdziesz tam również listę podobnych wpisów.
Polub nas i udostępnij na Facebooku, Twitterze, Pinterest i Google+.

Inne artykuły wybrane dla Ciebie:
loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge