Rak pęcherza moczowego – objawy i przyczyny nowotworu

Rak pęcherza moczowego jest jednym z częściej występujących nowotworów u ludzi w podeszłym wieku. W Naszym kraju – Polsce – jest ósmym co do częstości zachorowania nowotworem u kobiet i aż czwartym u mężczyzn.

Pęcherz moczowy jest narządem znajdującym się w obszarze miednicy. Jego funkcją jest przechowywanie moczu. Rak pęcherza w większości przypadków rozpoczyna się w wewnętrznej linii komórek nabłonkowych tego narządu. Może on dotyczyć ludzi w każdym wieku.

Nowotwór pęcherza moczowego można rozpoznać na bardzo wczesnym etapie. Jest on wtedy łatwy do leczenia. Jednak w niektórych przypadkach dochodzi do nawrotu guza po paru latach po wcześniejszym wyleczeniu, więc nawet jeśli miałeś nowotwór pęcherza moczowego i przeszedłeś całkowite wyleczenie, nadal warto robić wszystkie badania, aby mieć pewność, że rak pęcherza nie pojawi się w przyszłości ponownie.

Rak pęcherza moczowego objawy:

 • Ból pleców
 • Ból w obszarze miednicy
 • Bolesne oddawanie moczu
 • Częstomocz
 • Krwiomocz

Ból pleców najczęściej występować może w okolicy lędźwiowej, jednak zależy to od konkretnej przyczyny. Częstomocz może być niezauważany, ale ten objawy dotyczy zarówno częstszej potrzeby oddania moczu, jak i zwiększonych ilości. Krwiomocz lub krwinkomocz rozpoznamy dzięki obserwacji koloru moczu. Nieco różowe zabarwienie może Nam dać pewne wskazówki, ale przypomnijmy sobie najpierw, co jedliśmy. 🙂

Rak pęcherza moczowego przyczyny:

W większości przypadków nie jest znana przyczyna wystąpienia nowotworu pęcherza moczowego. Możemy jednak wskazać kilka prawdopodobnych przyczyn, takich jak: promieniowanie, palenie, czynniki chemiczne i zakażenia pasożytnicze. Warto też nadmienić, że jeżeli cierpisz na nawracające zapalenie pęcherza moczowego – może w przyszłości rozwinąć się tam nowotwór.

Zatem jeżeli dotyczą Ciebie przewlekłe zapalenie pęcherza i dróg moczowych, nadwaga, nieprawidłowe wyniki badań krwi (np. cholesterol, LDL) lub cierpisz z powodu chorób żołądka i jelit – należy Ci się kuracja oczyszczania jelita grubego. Możesz to zrobić na różne sposoby. Oto kilka warsztatowych:

 1. Banalny sposób na oczyszczenie jelita grubego przy użyciu siemienia lnianego i kefiru
 2. Domowa mikstura na oczyszczanie jelita grubego z toksycznych odpadków
 3. Sposób na detoksykację organizmu przy użyciu soku z imbiru, cytryny i jabłek 
 4. A dodatkowo naturalne sposoby na oczyszczanie nerek i dróg moczowych 

Rak pęcherza moczowego czynniki ryzyka:

 • Biały kolor skóry: Ludzie rasy białej mają zwiększone ryzyko zachorowania na ten typ raka w stosunku do innych ras.
 • Palenie tytoniu: Chemikalia i toksyny pochodzące z dymu papierosowego akumulują się w moczu i uszkadzają pęcherz moczowy, zwiększając tym samym ryzyko zmian nowotworowych.
 • Płeć: Mężczyźni mają większe szanse wystąpienia nowotworu niż kobiety.
 • Wcześniejsze leczenie antyrakowe.
 • Wiek po 40.
 • Obciążony wywiad rodzinny.
 • Przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego.
 • Niektóre leki przeciwcukrzycowe przyjmowane ponad rok czasu.

Domowe sposoby i leczenie naturalne, alternatywne raka pęcherza moczowego pod tym linkiem są tematem kolejnego wpisu. Śmiało zapraszam! 🙂


Dziękuję za wizytę na Warsztacie. Nie był to wpis najprzyjemniejszy, ale proszę mi zaufać – naturalnie możemy dokonywać cudów. Na stronie znajdą Państwo mnóstwo ciekawych przepisów na profilaktykę i leczenie różnych chorób – proszę się śmiało częstować! 🙂

A tymczasem polub stronę Warsztatu na FaceBooku i udostępnij post swoim znajomym, aby szerzyć świadomość o objawach nowotworu pęcherza moczowego.

źródło


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

3 thoughts on “Rak pęcherza moczowego – objawy i przyczyny nowotworu”

 1. Witam.. Mój ojciec ma raka pęcherza wykryty w lutym tego roku. Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa „chodzi na imprezy chemiczne” czyli na cykle chemii i Tato wyszukał w necie Sklep internetowy Konopna Farmacja Poznań i kupił tam ekstrakt konopny CBD + CBDA 6 % , napisze stronę choć co nie który będą odbierać to za reklamę http://www.konopiafarmacja.pl , ale warto kupić takie rzeczy z sprawdzonych źródeł Świeże wyniki rezonansu – choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią „rybkę”…. Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud…. hmm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.