Naturalne sposoby na profilaktykę raka jelita grubego.

Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem, która jest częścią WHO, ogłosiła pod koniec 2015 roku, że przetworzone mięso i rak jelita grubego są ściśle ze sobą powiązane, zostało ono sklasyfikowane w grupie 1 karcynogenów.

Rak jelita grubego jest drugim najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet i trzecim u mężczyzn.

Nasza okrężnica stworzona jest do formowania i usuwania niepotrzebnych składników pokarmowych. Zasiedlają ją miliardy bakterii, których odpowiednio zrównoważona społeczność walnie przyczynia się do Naszego zdrowia.

Nowotwory są drugą przyczyną zgonów w świecie zachodnim. Warto podkreślić, że jedynie 5-10% rozwija się na podłożu genetycznym. Z tego wynika, że zdecydowana większość zachorowań na raka ma swoje podłoże w czynnikach środowiskowych. 35% zgonów z powodu nowotworów ma związek z dietą, 30% z używaniem tytoniu, 20% z infekcjami. Inne rakotwórcze czynniki środkowiskowe to promieniowanie, stres, niska aktywność fizyczna i zanieczyszczenie środowiska.

To my stworzyliśmy świat, w którym umieramy na raka i to my możemy się temu przeciwstawić. Oczywiście istnieje wiele naturalnych sposobów na wyleczenie, ale nie jest to tematem tego wpisu.

Tutaj chcę przedstawić rozwiązania, dzięki którym rak się nigdy u Nas nie rozwinie. To wymaga pewnej świadomości. Fatalna jakość żywności jest Naszą kulą u nogi, dlatego wspierając dobre jedzeniepozbywamy się raka. Palenie papierosów, alkoholizm – nie muszę tego komentować. Swobodne życie, spokój ducha, regularna medytacja i odpowiednia aktywność fizyczna to sposoby na nie tylko zdrowe, ale również szczęśliwe i pełne najprzyjemniejszych doznań życie.

Rak jelita grubego – Co możemy robić?

Jedzmy owoce i warzywa tak często jak potrafimy. O korzyściach z tym związanych można się rozpisywać godzinami. Bogactwo antyoksydantów, minerałów, błonnika, profilaktyka cukrzycy, raka, naprawa DNA, poprawa wyników krwi, pracy wszystkich narządów, schudnięcie itp itd.

Suszone śliwki wspierają Nas poprawiając perystaltykę jelita i uzdrawiając florę bakteryjną. W takich warunkach rak jelita grubego nie ma szans się rozwinąć.

Błonnik poprawia metabolizm i perystaltykę jelita.

Zoptymalizuj poziom witaminy D. Obniżony jej poziom i rak jelita grubego są powiązane. Ma ona wiele zadań, m.in. utrzymuje dobrą odporność, również na komórki rakowe.

Unikanie przetworzonego mięsa (wędzonego, smażonego, solonego, chemicznie ubarwianego) – bekonu, szynki, salami, pepperoni, hot dogów, niektórych kiełbas i hamburgerów. To mieszanina chemikaliów, z których każdy predysponuje do jakiegoś rodzaju raka. Jeżeli już chcemy jeść takie rzeczy, trzeba dokładać do tego podwójną zdrową sałatkę, która będzie mogła zniwelować wpływ chemiczny i mechaniczny tego typu pokarmów na Nasz układ trawienny.

Odpowiednia aktywność fizyczna, rzucenie palenia i alkoholu. Klasyczne hasło, które słyszał i ma to z tyłu głowy każdy, a pokus, w tym społecznych, jest wiele. Nie może być tak, że będzie to jedynie zwiększało Nasz strach i stres, gdyż to pogarsza sprawę. Jeżeli chcesz palić i pićw porządku, ale miej świadomość skutków. Nikt nie ma prawa Ciebie na siłę zmieniać. Zmiana pochodzi u każdego z jego wnętrza i zawsze wydarza się w odpowiednim momencie albo w ogóle. Ważne jest to, że nie ma przymusów. Szczerość jest ważna.

Rak jelita grubego – naturalne sposoby na profilaktykę

 1. Wyeliminowanie słodzonych napojów z diety.
 2. Spacery, spacery, spacery, przynajmniej po 10 000 kroków dziennie.
 3. Picie zielonej herbaty, jest bogata w związki antyrakowe.
 4. Niedogotowane brokuły (lub ugotowane na parze).
 5. Orzechy brazylijskie – świetne źródło selenu, który zmniejsza ryzyko raka prostaty, jelita i płuc.
 6. Karczochy – wspierają wątrobę i skórę.
 7. Regularnie wychodź na Słońce.
 8. Marynuj mięso w ostrych przyprawach, winie lub piwie, dzięki temu oszczędzisz sobie rakowych substancji powstających podczas przyrządzania.
 9. Błonnik, błonnik, błonnik – zwłaszcza, kiedy spożywasz dużo czerwonego mięsa.
 10. Zadbaj o dobre tłuszcze. Odpuść cholerne oleje napędowe typu: kukurydziany lub sojowy.
 11. Spanie w totalnej ciemności – światło zmniejsza wytwarzanie melatoniny, która ma naturalne antyrakowe działanie.
 12. Jedzenie cebuli. Kwercetyna w niej zawarta hamuje wzrost komórek rakowych w piersiach, jelicie grubym, prostacie, jajnikach, macicy i płucach.
 13. Unikanie środowiskowych toksyn, wliczając w to chemię używaną w domu (-> zakładka Kosmetyki naturalne i Sprzątanie).
 14. Koniec z frytkami i chipsami – przy smażeniu na głębokim tłuszczu, zwłaszcza przemysłowym, tworzy się rakotwórczy akrylamid – taki kożuszek – straszne cholerstwo.
 15. Jedz kiszonkisą fantastyczne. Wspierają florę bakteryjną jelit i zawierają mnóstwo witamin.

Polecam również regularne oczyszczanie jelita grubego z toksynPod tym linkiem znajdą Państwo kilka ciekawych i prostych metod.


Dziękuję za przeczytanie tego ważnego wpisu. Proszę, aby dbać o siebie – wtedy będziemy mogli dłużej cieszyć się pięknym życiem. Inne Naturalne przepisy na zdrowie znajdziesz -> tutaj 🙂

źródło: theheartysoul.com

16 thoughts on “Naturalne sposoby na profilaktykę raka jelita grubego.”

 1. Super artykuł tylko gdzie można znaleźć te cudowne warzywa i owoce ,które zawierają tyle cennych witamin i minerałów?
  Bo chyba nie w sklepach ???
  Tam tylko tablicę Mendelejewa można znaleźć…

  1. Proszę nie narzekać. Dobry styl odżywiania to nawet z tymi warzywami i owocami przyniesie dobre rezultaty. Świeży organizm będzie sobie radził z toksynami.
   Poza tym można oczyszczać warzywa tyle ile się da. Dobra jest metoda z kwaskiem i sodką.

  2. Każdy powód jest dobry, żeby nie jeść warzyw. Lepiej zjeść pizze, nie tylko nie zawiera szkodliwych substancji, ale jest też smaczniejsza;)

  3. To jest nieprawda, że nasze warzywa i owoce mają w sobie tablice Mendelejewa. Wszystkie artykuły które mówią o takich rzeczach są oparte na danych ze Stanów Zjednoczonych. Wystarczy przeczytać sobie raporty robione przez nasze Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, produkty sprzedawane na naszym rynku są zupełnie ok. Poza tym jak się chce dbać o zdrowie to warto stosować profilaktykę, ja na przykład biorę habaicynę, która zawiera paprykę habanero i pierzgę. Substancje zawarte w ostrej papryce mają właściwości antynowotworowe, z resztą w pierzdze też. Warto więc kupić sobie habaicynę żeby zapobiegać chorobom cywilizacyjnym. W krajach o dużym spożyciu ostrych przypraw mniej jest przypadków raka.

 2. Można owoce chociaż z niewielkiej ilości pestycydów oczyścić bo są na to sposoby. Warto zaprzyjaźnić się z rolnikiem który uprawia warzywa ekologicznie. My z Niemiec jeździmy pod poznań żeby kupić zdrową marchew i cebulę. Warto poświęcić trochę czasu na szukanie zdrowszych alternatyw żeby oszczędzić sobie i bliskim cierpienia.

  1. Tylko za 1400 zl to mozna o eko trybie zycia pomarzyc. To wegetacja zeby jak najwiecej sie najesc i jak najmniej zaplacic. 1100 za mieszkanie to z 300 zl na jedzenie nie wiem co zrobic

 3. a żyję z zasiłku 500 zł, ale staram się jeść ekologicznie, kupuję warzywa i sama je hoduję. dużo droższe jest chorowanie i wydawanie w aptece na leki niż warzywa ekologiczne pozdrawiam i zycze zdrowka

 4. Naturalnym sposobem profilaktyki jest kapsaicyna, którą to można znaleźć w chili. Sama stosuję w postaci kapsułek w których jest zamknięte suszone chili habanero i pierzga pszczela, dzięki takiej formie łatwiej spożyć odpowiednią dawkę. Kiedyś próbowałam robić macerat, ale jak na moje kubki smakowe była to mikstura nie do przełknięcia. Myślę że kapsaicyna jest warta uwagi bo wszystkie badania jej dotyczące udowadniają że hamuje proces namnażania komórek nowotworowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.