Putin mówi: „Rosja będzie zaopatrywać świat w żywność ekologiczną”

Na początku grudnia 2015 roku prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił przemówienie do rosyjskiego parlamentu.

Powiedział, że Rosja jest w stanie stać się niezależną od dostaw żywności do 2020 roku, zauważając, że kraj uzyskał prawie 20 mld $ przychodu z eksportu żywności w 2014 r.

Jego cel: dostarczyć światu zdrowej i ekologicznej żywności. „Jesteśmy w stanie nie tylko wyżywić siebie. Biorąc pod uwagę nasze ziemie i zasoby wodne – Rosja jest w stanie stać się największym światowym dostawcą zdrowej, ekologicznej i wysokiej jakości żywności, którą zachodni producenci już dawno utracili, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że popyt na te produkty na rynku światowym jest coraz większy”- powiedział.

We wrześniu 2015 roku, administracja zdecydowała się przerwać stosowanie genetycznie zmodyfikowanej żywności (GMO)

Putin potwierdził wartość eksportu zdrowej żywności.

„Dziesięć lat temu, sprowadzaliśmy prawie połowę żywności z zagranicy i byliśmy uzależnieni od importu. Teraz Rosja jest wśród eksporterów. W ubiegłym roku przychód z rosyjskiego eksportu produktów rolnych wyniósł prawie 20 mld $ – jedną czwartą więcej niż przychody ze sprzedaży broni, lub jedną trzecią przychodów pochodzących z eksportu gazu”.

Choć Rosja, Unia Europejska i Stany Zjednoczone przeżywają w tej chwili stan sankcji, to jest to bez wątpienia akt dobrej wiary dla ludzi na całym świecie.

Dziękuję za przeczytanie wpisu. Mam nadzieję, że ekologiczna, organiczna i zdrowa żywność będzie niedługo szeroko dostępna.

Zalajkuj Warsztat na FB oraz podziel się wpisem ze znajomymi. Inne ciekawostki znajdziesz poniżej lub w panelu po lewej stronie. 🙂

Poczytaj także inne wpisy w temacie Zdrowego stylu życia.

źródło


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

3 thoughts on “Putin mówi: „Rosja będzie zaopatrywać świat w żywność ekologiczną””

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.