Pochwa – 7 sposobów na utrzymanie jej zdrowej i młodej.

Narządy płciowe odróżniają kobietę od mężczyzny. O znaczeniu Naszych intymnych miejsc nie będę się rozwodził. Ważne, aby wiedzieć, że należy o nie dbać, jeżeli myśli się o zdrowiu. Pamiętajmy, że wraz z wiekiem sytuacja genitaliów również się zmienia. Pochwa i okolica idzie wraz z nami w takim samym tempie.

Miejmy świadomość i nie krępujmy się interesować tymi sprawami. W marketach widujemy mnóstwo różnych specyfików, które nakładasz na twarz, z cyklu „przeciwko starzeniu się”. Niestety produktów, dzięki którym pochwa będzie o 20 lat młodsza, nie ma na rynku.

Karen Boyle, lekarka specjalista ginekolog, mówi: „Ginekolodzy nie mówią kobietom o zmianach, które zachodzą na przestrzeni lat. Zarówno pochwa jak i okolica sromowa również poddają się upływowi czasu.”

Jednakże jest to delikatny temat i większość kobiet czuje się skrępowana w rozmowie o ich genitaliach, nawet w gabinecie ginekologa. Dlatego warto o tym pisać.

7 prostych porad, dzięki którym pochwa i inne narządy intymne będą utrzymywały młodość i zdrowie

1. Utrzymuj higienę

Nieprzyjemny zapach jest jednym z najbardziej powszechnych problemów, z jakimi kobiety się zmagają. Jeżeli chcesz temu zapobiec, myj okolice intymne 2 razy dziennie neutralnym mydłem.

Zwracaj szczególną uwagę na włosy łonowe wokół warg sromowych, ponieważ ta okolica skóry posiada dużo gruczołów potowych, które mogą odpowiadać za nieprzyjemny zapach. Unikaj wysoko zasadowego mydła. Spróbuj przemywać herbatą rumiankową.

2. Regularnie przycinaj włoski

Ułatwi to utrzymanie dobrej higieny. Uważaj jednak i wybierz odpowiedni sposób. Włosy łonowe mogą utrzymywać pot i bakterie.

3. Pozwól łonu oddychać dzięki dobrej bieliźnie

Unikaj syntetycznej bielizny za wszelką cenę. Zawsze wybieraj bawełnę lub inne naturalne materiały. To jest bardzo ważne, aby pozwolić na odpowiednią cyrkulację powietrza. W innym wypadku możesz nabawić się zapalenia, egzemy lub infekcji bakteryjnych.

4. Zmieniaj bieliznę przynajmniej raz dziennie

Każda kobieta powinna zmieniać bieliznę codziennie, ponieważ wydzieliny z pochwy są świetną pożywką dla bakterii. Może to skutkować późniejszymi infekcjami, takimi jak zapalenie pochwy, zapalenie pęcherza oraz nawet infekcjami macicy. Podczas miesiączki zmieniaj bieliznę nawet 2 razy dziennie.

5. Nie perfumuj swojego sromu

Perfumy lub inne zapachowe substancje mogą zaburzyć równowagę pH, co również może prowadzić do infekcji. Dlatego utrzymywanie odpowiedniej higieny jest najlepszą opcją.

6. Odwiedzaj regularnie ginekologa.

Wszystkie kobiety powinny się badać profilaktycznie 2 razy do roku. Jest to zalecane wszystkim kobietom aktywnym seksualnie i tym, które skończyły 21 rok życia. Aktualne badania na najpowszechniejsze infekcje, cytologia i USG macicy oraz jajników pozwolą na komfort stanu zdrowia. Niekiedy regularne badania mogą nawet uratować życie.

7. Czy wiesz co może spowodować, że Twoja pochwa będzie smakowała lepiej?

Tak, zostało to udowodnione, że jedzenie odpowiednich pokarmów może zmienić smak soków pochwowych. Jedz więcej owoców, zwłaszcza tych bogatych w naturalne cukry – jabłka, winogrona, mango itp. Z drugiej strony spróbuj unikać cebuli, czosnku, kawy, alkoholu i ostrych przypraw.

Dodatek: Bez zmartwień używaj dziecięcych nawilżanych chusteczek po toalecie. Mają one neutralne pH, nie zawierają substancji zapachowych i nie podrażniają okolicy sromowej.

źródło


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

7 thoughts on “Pochwa – 7 sposobów na utrzymanie jej zdrowej i młodej.”

 1. Wszystkie mydła zmieniają ph, najlepiej używać samej wody. Dziecięce chusteczki śmierdzą na odległość, bo są nasączone chemikaliami.

   1. Tego nie wiem, choć sporadycznie używam, najczęściej w długiej podrózy. Jeśli chodzi o chusteczki dla niemowlat to w mojej rodzinie było tak:
    -wnusia zawsze piszczała przy podcieraniu pupy po kupce. Nie wiedzielismy dlaczego, pewnego dnia pomyslałam, ja to zrobię i zobaczę co będę odczuwać. Moje zdumienie przeszło wszelkie granice. Po podtarciu się i to nie sromu tylko odbytu myślałam że się wścieknę (całe szczęście ze podtarłam się z przodu) tak mnie szczypało!!! Powiedziałam synowej niech sama wytestuje na sobie, może ja mam uczulenie jakieś? Zrobiła to samo i tak samo ja szczypało, a nasze biedne niemowlę tak traktowalismy tymi chusteczkami dla niemowląt. Potem kupiliśmy zwykłą watkę pociełam nożyczkami na kawałki i po kupce moczyłam (synowa również) pod kranem wyciskałam i wycierałam pupę od siśki przez odbyt (nigdy odwrotnie – by kupka nie zanieczyszczała siśki), synowa mi podziękowała.
    to samo z szamponem nieszczypiącym w oczy. Testujcie najpierw na sobie to co producenci wytwarzaja dla waszych maluszków a będą zdrowsze i nie będą płakać przy czynnościach z higieną czy myciem.

   2. Studiowałam grafikę i kiedyś dla eksperymentu jeden z profesorów przetwestował działanie takich chusteczek dla niemowląt w technikach metalowych w grafice. Do wyczyszczenia blachy urzywa się m.in. Nitra i Benzyny ekstrakcyjnej. Te chusteczki działały lepiej niż te dwa wyżej wymienione rozpuszczalniki. Może nie wszystkie produktu tego typu działają w ten sposób, ale nie zamierzam ryzykować.

 2. Niezbyt wyszukany artykuł.Co do chusteczek nawilżanych to należy ich unikać ze wzgledu na składniki ropopochodne a tu zachęca się do ich używania.
  Zaprzeczenie ideologii dobrego słowa…

 3. a ktoś z was stosował może żel mucovagin? świetnie nawilża i jest dobry nawet dla babeczek w ciąży. sama stosuję już dość długi czas 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.