dobry płyn do płukania jamy ustnej, domowe sposoby, kamień, kosmetyki naturalne, naturalne metody, naturalny płyn do płukania jamy ustnej, płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej – zielona herbata naturalną alternatywą?

Czy płyn do płukania jamy ustnej, który przez wielu ludzi jest używany w celu polepszenia stanu swoich zębów, mógłby zostać zastąpiony naturalną herbatą?

Taki płyn używany nieumiejętnie, tak naprawdę może zaszkodzić Twojemu zdrowiu. A zatem może warto sprawdzić alternatywy?

Badania łączą różne komercyjne płyny do płukania, w tym Listerine, ze zwiększonym ryzykiem nowotworu jamy ustnej. Statystyki wykazują, że blisko 48,000 Amerykanów i ponad 640,000 ludzi z całego świata co roku zapada na to schorzenie.

Rak jamy ustnej może rozwinąć się na jej dnie, od strony policzków, dziąseł jak również na języku i nie tylko. Najnowsze badania sugerują, że w niejednym przypadku może odpowiadać za to właśnie płyn do płukania jamy ustnej.

Jaki skład ma płyn do płukania jamy ustnej?

Tak się składa, że najczęściej zawiera alkohol, chemikalia i różnego rodzaju toksyczne substancje, które narażają Twoje zdrowie za każdym razem kiedy płuczesz nim gardło. Wymienimy te najczęstsze składniki, żeby pokazać ryzyko, które ze sobą niosą.

Alkohol

Prowadzi do nieprzyjemnego zapachu z ust, wysuszając błony śluzowe i zmniejszając ilość wydzielanej śliny. Niszczy też balans pH w gardle i w buzi. Według „Dental Journal of Australia” napoje wyskokowe znacząco zwiększają ryzyko pojawienia się raka ust, głowy i szyi.

Chlorheksydyna

Badacze twierdzą, że ten składnik podwyższa ciśnienie krwi.

Czasopismo „Free Radical Biology and Medicine” opublikowało badanie, które potwierdza, że używanie płynu do płukania ust dwa razy dziennie, podwyższa ciśnienie i powoduje poważne problemy z sercem. Wyjaławia też dobrą florę bakteryjną organizmu, której rolą jest łagodzić napięcie w naczyniach krwionośnych.

Heksetydyna

Substancja ta spożywana w zbyt dużych ilościach powoduje odrętwienie pewnych neuronalnych i sensorycznych funkcji mózgu, tym samym doprowadzając do ich niedomagania w późniejszym czasie. Powoduje też alergie i arytmię serca, a według specjalistów może również być przyczyną nowotworów.

Salicylan metylu

Jedynie łyżka stołowa tej szkodliwej substancji jest równa 23 300 mg aspiryny, jej przedawkowanie może mieć drastyczne konsekwencje, m.in niskie ciśnienie krwi, powikłania nerkowe, wymioty, utratę wzroku, konwulsje, trudności z oddychaniem i wiele innych.

Metyloparaben

Badania wykazały, że ten często spotykany związek chemiczny można znaleźć w płynach do płukania jamy ustnej, dezodorantach, kremach do ciała, jak i w tkankach nowotworów piersi. Eksperci sugerują, że jego użycie przyspiesza rozwój guza i zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi.

W pewnym badaniu udział wzięli pacjenci cierpiący na choroby przyzębia. Zmienili swoje przyzwyczajenia żywieniowe i zaczęli odżywiać się głównie owocami, warzywami, ziemniakami, pełnymi ziarnami, przyprawami, soczewicą, fasolą i wodą.

Uczestników badania poproszono o niezmienianie swoich zwykłych nawyków w dbaniu o higienę jamy ustnej. Okazało się, że zdrowsze jedzenie wspomaga jej zdrowie i pomaga w profilaktyce jak i leczeniu późniejszych komplikacji.

Naturalny płyn do płukania jamy ustnej – właściwości zielonej herbaty

Jak wiemy, naukowcy udowodnili, że nie tylko cukier, ale również wiele innych rodzajów pożywienia negatywnie wpływa na zdrowie jamy ustnej. Jednakże istnieje naturalna i bardzo efektywna opcja na bezpieczniejszą alternatywę dla płynu do płukania – zielona herbata!

Badania wykazały, że płukanie nią zapobiega pojawianiu się płytki bakteryjnej w ciągu kilku minut! A dokładnie tylko 7 minut wystarcza, żeby ilość niebezpiecznych bakterii zredukować o połowę!

Kolejnym wnioskiem badaczy jest to, że zielona herbata wykazuje znacznie lepsze działanie antybakteryjne niż chlorheksydyna, jednak nie zawiera tych wszystkich toksyn wymienionych wyżej.

Zacznij więc używać jej jako zamiennika, dla własnego zdrowia i dla uniknięcia wielu nieprzyjemnych skutków ubocznych!


Dziękujemy, że odwiedziłeś Warsztat dobrego słowa – zachęcamy do polubienia Nas na FB, Twitterze lub Pinterest i udostępnienia wpisu swoim znajomym.

W międzyczasie zapraszamy do czytania. Proszę się rozgościć na stronie i obczaićmamy mnóstwo ciekawych wpisów. 🙂

Inne przepisy na Naturalne kosmetyki -> tutaj.

Na zdrowie natomiast -> tu

oraz Zdrowy styl życia => w tym miejscu.

+ Zioła 😉

źródło: myhealthylifeadvice.com

zdjęcie: z podziękowaniami dla Vee O


Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

5 thoughts on “Płyn do płukania jamy ustnej – zielona herbata naturalną alternatywą?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.