pełnia, pełnia księżyca

Pełnia Księżyca 3. grudnia i retrogradacja Merkurego – przygotuj się na ogromną zmianę energii!

Jak się okazuje 3. grudnia przyniesie sporą ilość kosmicznej energii. Nie tylko przez to, że nadchodzi pełnia Księżyca, ale także przez ruch wsteczny Merkurego.

Pełnia nastąpi 3. grudnia i będzie to tzw. Super Księżyc, a także Pełny Zimny Księżyc. Super księżyce występują zwykle, gdy księżyc w pełni może pokrywać się z perygeum księżyca. Nie zdarza się to często. W wyniku tego sam księżyc pojawi się co najmniej 14% większy i dużo jaśniejszy.

Ponieważ Księżyc w pełni będzie w znaku Bliźniąt, będziemy doświadczać zmian, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni. Energia Trickstera będzie szalała, jeśli nie przygotujemy się odpowiednio wcześniej.

Pełnia Księżyca 3. grudnia i retrogradacja Merkurego – przygotuj się na ogromną zmianę energii!

Zrób to, co uważasz za najlepsze dla siebie. Na przykład oczyszczanie pola energetycznego i medytacja mogą być dobrym wyborem.

Merkury będzie się cofał

Retrogradacja jest czymś, co dzieje się, gdy planeta wydaje się poruszać w tył z naszego punktu obserwacyjnego. Wygląda na to, że się oddala, w rzeczywistości tak nie jest.

Merkury cofa się 3 lub 4 razy w ciągu roku i trwa to kilka tygodni. Toteż energia pochodząca z ruchu wstecznego Merkurego nie zakończy się wraz z pełnią.

Kiedy planeta się cofa, wydaje się, że to, co rządzi jej silami zostaje odrzucone. Jest to ważne szczególnie, gdy Merkury rządzi znakiem bliźniąt. Początek retrogradacji jest okresem „cienia”, przez który przeszliśmy. Wielu ludzi nie odczuwa skutków wstrząsu planety aż do drugiego etapu – burzy.

Ruch wsteczny rozpoczął się 14 listopada, zahaczy o pełnię Księżyca, a zakończy się 22 grudnia około godziny 21:00. To może być problematyczne, a czasem wprowadzać w zdenerwowanie.

Daj z siebie wszystko, aby pozostać na swoim miejscu. Pozwól, by rzeczy działy się nie wytrącając cię z twojego uziemienia i zaufania. Nie daj się wpędzić w kłopoty, które są charakterystyczne dla takich wstrząsów i przeładowań. Choć w efekcie ma ci to przynieść równowagę psychiczną, uważaj, by nie rozpadła się w tym czasie równowaga na innych poziomach życia.

Nie obawiaj się wstecznych ruchów Merkurego. Doceń to i wszystko, co z tym związane. Chociaż możesz czuć, że dwie sprzeczne siły uderzają w ciebie, pamiętaj, że to chwilowe.


Inne ciekawe wpisy na temat Rozwoju duchowego znajdziesz -> tutaj. 🙂

źródło: selfdevelopshop.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.