Owoce i warzywa – zadziwiające podobieństwo do ludzkich narządów i ich dobroczynne oddziaływanie

Owoce i warzywa – zadziwiające podobieństwo do ludzkich narządów i ich dobroczynne oddziaływanie.

Owoce i warzywa, które na co dzień spożywamy zadziwiają nas smakiem i wyglądem. Wiele z nich swoim przypomina ludzkie narządy.

Prócz znamiennego podobieństwa płody te charakteryzują się dodatkowo jeszcze wspólną cechą, polegającą na tym, że ich spożywanie ma często zbawienny wpływ na organy, które odzwierciedlają. W ten prosty sposób natura pokazuje nam jak szybko pozbyć się towarzyszących nam dolegliwości, bądź zapobiec ich następstwom.

Owoce i warzywa: Oto wykaz 9 darów natury, które uderzająco przypominają narządy ludzkie i dobroczynnie na nie wpływają:

  1. Orzech – Mózg

Skorupa orzecha włoskiego swoim wyglądem iście przypomina mózg. Posiada lewą i prawą półkulę oraz kontrafałdy analogiczne do szczelin mózgu. Powszechnie wiadome jest, ze orzech sprzyja kreowaniu komunikacji neuronowych w mózgu.

  1. Imbir – Żołądek

Imbir wygląda jak żołądek i bardzo pomaga w trawieniu. Od wieków stosowany jest jako naturalny środek przywracający zdrowie żołądka. Herbatka lub wywar z korzenia imbiru zalecany jest kobietom w ciąży w trakcie nudności, a to wszystko dzięki składnikowi o nazwie GINGEROL, który nadaje silny smak, zapach i zabezpiecza przed wymiotami. 

  1. Seler – Kości

Seler swoim wyglądem przypomina kości, wpływając jednocześnie pozytywnie na ich wytrzymałość. Jest niezwykle pomocny w chorobach związanych ze stanem zapalnym, usuwając symptomy reumatoidalnego zapalania stawów i kości.

  1. Awokado – Macica

Owoc avocado przypomina elementy macicy. Kobiety spożywające go raz w tygodniu, szybciej pozbywają się kilogramowego nadbagażu oraz są mniej narażone na ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy. Ciekawostką jest fakt, iż avocado dorastając od kwiatu do dojrzałego owocu potrzebuje dokładnie 9 miesięcy, czyli tyle samo ile przebiega ciąża u kobiety.

  1. Słodki ziemniak – Trzustka

Słodki ziemniak ma uderzające podobieństwo do trzustki. Badania wykazały, że pomaga jej ustabilizować poziom cukru we krwi. Słodkie ziemniaki są również bogate w witaminę B6, która hamuje rozwój nowotworu trzustki.

  1. Grejpfrut – Pierś kobieca

Grejpfruty, pomarańcze i inne owoce cytrusowe wyglądają jak gruczoły mleczne kobiet i rzeczywiście wspomagają zdrowie piersi, ponieważ zawierają substancje zwane limonoids, które hamują rozwój nowotworu.

  1. Pomidor – Serce

Pomidor podobnie jak serce posiada komory i jest tak samo czerwony. Wieloletnie badania dowodzą, że pomidor zawiera mnóstwo żelaza i potasu, które są niezbędnikiem dla krwi i serca.

  1. Marchewka – Oczy

Plasterek marchewki bezwzględnie przypomina oko, a występujące na nim wzory i promieniste linie, wyglądają  jak typowa  źrenica i tęczówka. Beta-karoten, który nadaje marchwi pomarańczowego koloru pomaga w utrzymaniu zdrowego wzroku, a w szczególności  chroni przed degeneracją plamki żółtej i rozwojem zaćmy.

  1. Grzyby – Ucho

Pieczarka w przekroju ma kształt przypominający ludzkie ucho i ma dobroczynny wpływ na jego zdrowie. Pieczarki są bowiem fantastycznym źródłem witaminy D, która jest niezbędna w procesie walki z utratą słuchu.


Poczytaj również inne wpisy o Zdrowym stylu życia. 🙂

źródło: zdrowie.hotto.pl


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

2 thoughts on “Owoce i warzywa – zadziwiające podobieństwo do ludzkich narządów i ich dobroczynne oddziaływanie”

  1. Podobnie do warzyw i owocow odpowiadajacych danym organom czlowieka jest zblizona teoria wykorzystywana przez Azjatow. (Chinczykow, Wietnamczykow). Oni polecaja spozywanie odpowiednich czesci miesa zwierzecego do poprawy odpowiednich organow czlowieka. I tak np. jezeli dana osoba ma probelmy z sercem powinna np. spozywac serce zwierzece. Jezeli ma problem z kregoslupem powinna np. spozywac kregoslup lub zwierzecy itp. Czy ta teoria rzeczywiscie dziala? Moim zdaniem trudno powiedziec ale skoro Azjaci w to wierza i maja bardzo wysoko rozwinieta naturalna medycyne, to mysle, ze cos w tym jest. Organy zwierzece prawdopodobnie zawieraja zwiazki i mineraly wystepujace w odpowiednich narzadach ludzkich. Wiem, ze budowa ciala i komorek swin jest zblizona do ciala ludzkiego dlatego sa wykorzystywane do przeszczepow np. zastawek serca ludzkiego. Rowniez pewnie dlatego, ze sa bardzo tanio i latwo osiagalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.