otyłość brzuszna, jak spalić tłuszcz na brzuchu, przepis na sok, trening, odchudzanie

Otyłość brzuszna – sok, który może podwoić efekty treningu i spalić tłuszcz z brzucha

Otyłość brzuszna jest związana z wieloma chorobami. Tłuszcz na brzuchu to największy czynnik ryzyka cukrzycy oraz schorzeń sercowo-naczyniowych takich jak miażdżycanadciśnienie tętnicze lub choroba wieńcowa.

Dbanie o figurę ma na celu nie tylko osiągnięcie dobrego wyglądu, ale przede wszystkim chęć do długiego i zdrowego życia oraz profilaktykę chorób serca, nadciśnienia, problemów metabolicznych, astmy, choroby Alzheimera, miażdżycy tętnic, obniżenia płodności i zaburzeń pracy organów rozrodczych.

Jeżeli otyłość brzuszna dotyczy również Ciebie – powinieneś zmienić styl życia natychmiastowo.

Otyłość brzuszna – co na początek?
  • Spróbuj zmniejszyć dzienne spożycie cukru
  • Pij odpowiednią ilość wody
  • Zadbaj o higienę snu, czyli po prostu się wysypiaj!

Ważnym krokiem jest także zmiana nawyków żywieniowych, tak aby nowa dieta była bogata w witaminy, minerały i antyoksydanty. Jedz dużo warzyw, odpowiednią ilość owoców. Dbaj by każdy posiłek zawierał błonnik, zwłaszcza ten nierozpuszczalny.

Otyłość brzuszna – jak spalić tłuszcz z brzucha sokiem, który działa niemal jak trening

Przepis jest kombinacją szpinaku, imbiru i cytryny. Jest to bardzo silne połączenie, które w swym działaniu skupia się na tłuszczu brzusznym. Sok naładowany jest witaminą C, która przyśpiesza proces spalania tłuszczu z brzucha. Ponadto bierze udział w produkcji karnityny, związku, który organizm wykorzystuje do przemiany tłuszczów w energię.

Dlatego otyłość brzuszna jest przez ten sok zwalczana. Pamiętajmy, że gdy w organizmie jest dużo toksyn – ten musi je magazynować, a najlepszym magazynem jest tkanka tłuszczowa. A zatem oczyszczanie organizmu z toksyn jest także ważnym krokiem do zmniejszenia masy ciała i spalenia tłuszczu z brzucha.

Przy okazji polecam kilka innych ciekawych wpisów o tym, jak przeprowadzić oczyszczanie organizmu z toksyn.

Otyłość brzuszna – jak spalić tłuszcz z brzucha – przepis na sok, który działa niemal jak trening

Picie tego soku na czczo, 30 minut przed posiłkiem, powoduje przyspieszenie metabolizmu, dodaje energii i w efekcie przyczynia się do zmniejszenia obwodu w pasie.

Jednak pomimo chwytliwego tytułu, choć sok pomaga to podstawą pełni zdrowia i osiągania naturalnej figury potrzebny jest dobry wysiłek fizyczny. 😉

Składniki:
  • 1 cytryna
  • garść szpinaku
  • szklanka wody
  • 2-3 cm kawałek imbiru
Sposób przygotowania:

Zblenduj wszystkie składniki i wypij świeżo powstałą miksturę.


Oczywiście dbanie o swoje zdrowie i sylwetkę wymaga spokoju ducha, zdrowego odżywiania, optymalnego treningu i wielu innych czynników tworzących całość stylu życia. Niemniej tego typu koktajl może być świetnym uzupełnieniem lub dodatkiem do nowych postanowień. 🙂

Pozostań jeszcze i poczytaj inne ciekawe wpisy na temat Zdrowego stylu życia. Dziękuję za Twoją obecność!

źródło

2 thoughts on “Otyłość brzuszna – sok, który może podwoić efekty treningu i spalić tłuszcz z brzucha”

  1. we wszystkich plynach zdrowotnych stosuje sie rowniez imbir ktory powyzsza cisnienie krwi – dla „cisnieniowcow ” jest to nie do przyjecia czym mmozna zastapic imbir ktory ma w tej diecie wazna role?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.