7 cech, jakie posiada Osoba Autentyczna

Wszyscy możemy się zgodzić, że najbardziej imponuje nam osoba autentyczna, która jest po prostu sobą. Jej energia jest czysta i klarowna. Wie kim jest, nie krytykuje innych, by poczuć się lepiej i żyje zgodnie z tym, co wyznaje.

Jednak takie życie nie jest proste. Społeczeństwo kładzie na nas ogromną presję, byśmy pasowali do tego, co nazywa się „normalnym”, podczas gdy wszystko inne jest „dziwne”.

Tymczasem życie według oczekiwań społeczeństwa niesie ze sobą cenę w postaci braku poczucia własnej wartości i braku wewnętrznego spokoju. To jasne, że głęboko czujemy, że żyjemy w kłamstwie. A każde kłamstwo powoduje szkodę.

Pytanie, jak zacząć prawdziwie żyć?

Może być trudno, szczególnie, gdy przez całe życie się zgrywałeś. Prawda jest taka, że być autentycznym oznacza głębokie poczucie i zrozumienie siebie, tego, kim jesteś i czego pragniesz.
Poniżej znajdziesz znamienne cechy, jakie ma osoba autentyczna. Te cechy pomogą ci wydobyć swoją prawdziwość.

Mówi co myśli

Szczere osoby poświęcają czas na to, by sprawdzić się w tym, w co wierzą. Gdy już to rozpracują nie wstydzą się wyrażać swojego podejścia, bo jest dobrze przemyślane. Sposób w jaki się wyrażają też jest istotny. Swobodnie prezentują swoje racje i potrzeby, nie trzeba im do tego aprobaty innych . Nie muszą też na siłę przekonywać, że mają rację.

Osoba autentyczna słucha tego, co wewnątrz, nie na zewnątrz

Mają dobrze poukładany system wartości, trzymają się swoich idei, wiary, oczekiwań, ponieważ to nadaje cel i kierunek ich życiu.

W świecie informacji narzuca się nam to, co powinniśmy myśleć. Ludzie autentyczni nie wierzą łatwo w utarte idee, zamiast tego, oceniają przede wszystkim własną wartość i nie podążają za krytyką.

Czas oczywiście musi zweryfikować to, co czują, ale gdy wybiorą swoją drogę to jest ona dla nich właściwa.

Osoba autentyczna podąża własnym torem

Być prawdziwym to nie tylko to, co myślisz, ale to, co robisz w życiu. Kiedy masz pasję do czegoś i nie masz tendencji do kopiowania innych. Kreujesz własną ścieżkę w taki sposób, jaki tobie odpowiada najbardziej. To robią autentyczni ludzie każdego dnia.

Nie boi się porażki

Powodem, dla którego większość decyduje się na kopiowanie pomysłów innych i podążanie tą samą drogą do sukcesu jest to, że taka droga jest już dla nich sprawdzona i mniej ryzykowna. Osoby autentyczne buntują się i wybierają inną drogę. Mniej sprawdzone metody są dla nich ciekawsze i bardziej sensowne. Prawdziwi ludzie nie obawiają się porażki, ponieważ nie wpływa to na ich poczucie wartości. Traktują niepowodzenia jako doświadczenie lub lekcję.

Osoba autentyczna przyznaje się do błędów

Prawdziwość polega na akceptacji swoich błędów. Osoby autentyczne akceptują swoje wady i biorą odpowiedzialność za swoje czyny. Zdają sobie sprawę z tego, że nikt nie jest idealny.

Nie ocenia innych

Bycie szczerym ze sobą oznacza nie oceniać innych. Osoby autentyczne nie potrzebują się porównywać, ponieważ wiedzą, że każdy jest inny i wyjątkowy. Wiedzą też, że nikt nie jest ideałem i każdy ma swoje wady.

 

Osoba autentyczna mają silne poczucie własnej wartości

To oznacza ani za niskie ani za wysokie. Dzięki temu, autentyczni ludzie tolerują błędy, przyznają się do pomyłek i są wyrozumiali dla innych. Nie boją się niedoskonałości.

Silne poczucie własnej wartości to akceptacja negatywnych cech i pozytywne wsparcie. Możesz przyjąć do siebie po prostu te aspekty życia, które potrzebujesz rozwinąć i poprawić, nie umniejszając tym samym swojej pewności siebie i poczucia godności.


Dziękuję za Twoją obecność i przeczytanie. Inne ciekawe wpisy znajdziesz w zakładce Rozwój duchowy. Serdecznie polecamy! 🙂

źródło: hackspirit.com

zdjęcie: Luca Campioni


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.