oczyszczanie płuc, medycyna naturalna, zioła, palenie, smog

Oczyszczanie płuc – Naturalne sposoby, Jak zadbać o zdrowy, swobodny Oddech i długie Życie

Oczyszczanie płuc to naturalny proces, który zachodzi w naszym organizmie dzięki wielu jego strukturom i funkcjom. Niestety, kiedy zanieczyszczenia są zbyt duże, potrzebujemy wspomóc naturę i ochronić siebie przed negatywnymi stronami cywilizacji.

Chroniąc swoje płuca przedłużasz swoje życie. Nawet jeżeli nie palisz czy nie pracujesz z chemikaliami lub pyłami, możesz zachorować na Przewlekłą Obturacyjną Chorobę Płuc (POChP), ponieważ z czasem wszechobecne toksyny grzybicze lub bakteryjne mają wpływ na każdego. Dlatego warto dbać o siebie i oczyszczać organizm regularnie. W ten sposób zapewnimy sobie swobodny oddech na długi, długi czas.

Oczyszczanie płuc – Część 1. Poprawa ogólnego zdrowia.

Spożywaj pokarmy bogate w antyoksydanty

Utrzymywanie zdrowej diety może poprzez ogólne działanie wzmocnić Twoje płuca. Antyoksydanty świetnie sprawdzają się przy walce z drobnoustrojami i toksynami. Dzięki temu utrzymują dużą objętość płuc i poprawiają komfort oddychania.

Dużą ilość antyoksydantów zawierają: jagody, brokuły, szpinak, winogrona, słodkie ziemniaki, zielona herbata i ryby.

Ćwiczenia

Regularne ćwiczenia pomagają w utrzymywaniu silnego układu oddechowego. W związku z tym powinno się przez przynajmniej 30 minut wykonywać umiarkowany wysiłek tzw. aerobowy (np. chodzenie, pływanie, golf), 4-5 razy w tygodniu LUB przez przynajmniej 25 minut intensywny wysiłek fizyczny (np. bieganie, jazda na rowerze, gra w koszykówkę, piłkę nożną), 3 razy w tygodniu. Oczywiście są to umowne liczby. Chodzi o to, aby odpowiedni ruch był ważną częścią Naszego życia w każdym wieku. Naturalne oczyszczanie płuc będzie zachodziło efektywniej.

Przestań palić

Palenie tytoniu jest jednym z głównych czynników prowadzących do POChP. Palenie może również przyczynić się do rozwinięcia rozedmy lub raka płuc. Toksyny pochodzące z dymu tytoniowego powodując zapalenie uszkadzają oskrzela, oskrzeliki i pęcherzyki płucne. Z czasem Nasza swoboda oddychania maleje. By chronić swoje płuca nie używaj innych produktów tytoniowych, takich jak tabaka czy tytoń do żucia. Zwiększają one ryzyko wystąpienia raka jamy ustnej, choroby dziąseł, próchnicy lub raka trzustki. Zostało już udowodnione, że e-papierosy również uszkadzają płuca, nawet bardziej niż tradycyjne papierosy. Zawierają one toksyczne chemikalia (np. diacetyl), które powodują zarostowe zapalenie oskrzelików. Ponadto prowadzi to do wysuszania płuc i pogłębiania się zapalenia. Mechanizmy odpowiedzialne za oczyszczanie płuc przestają działać w odpowiedni sposób.

Oczyszczanie płuc – Część 2. Zminimalizuj czynniki środowiskowe.

Przebywaj w dobrze przewietrzonych pomieszczeniach

Upewnij się, że pomieszczenia, w których przebywasz najczęściej (dom, praca), są dobrze przewietrzone. Kiedy pracujesz z niebezpiecznymi materiałami, chemikaliami, farbami, kurzem – zadbaj o dobrą wentylację lub używaj odpowiednich środków ochrony (maseczki itp.). Otwieraj okna, aby zapewnić sobie dostęp świeżego powietrza, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Kiedy pracujesz z chemią – rób sobie przerwy. Nie mieszaj wybielaczy z amoniakiem – wytwarzają się wtedy opary z chloru, który bezpośrednio uszkadza błonę śluzową. Stosuj środki ostrożności i regularne kontrole, jeżeli posiadasz w domu kominek lub piecyk.

Miej świadomość swoich alergii

Nie trzymaj w domu roślin, na które jesteś uczulony/-a. A przynajmniej w okresie pylenia.

Używaj domowych oczyszczaczy powietrza

Na rynku mamy wiele pożytecznych sprzętów, które pomogą w utrzymaniu odpowiedniej czystości i wilgotności powietrza w Twoim domu.

Oczyszczanie płuc – Część 3. Oddychaj w najlepszy sposób.

Naucz się oddychać efektywnie

Jedną z najlepszych metod na wzmocnienie płuc jest odpowiednie oddychanie. Wdychaj powietrze używając przepony, rozszerzając mięśnie klatki piersiowej i dolnych części brzucha. W trakcie wydechu mięśnie powinny lekko powrócić do poprzedniej pozycji. Oddychanie przeponowe powoduje maksymalne rozszerzenie i wentylację płuc.

Mierz swoje oddechy

Rób wdech, a następnie wydech. Licz sekundy. Staraj się stopniowo wydłużać czas wdechu i wydechu. Długowieczni mistrzowie ze wschodu potrafią oddychać 1 raz na minutę. Pamiętaj, aby nie oddychać zbyt szybko lub nie wstrzymywać oddechu zbyt długo. Możesz doprowadzić do hiperwentylacji lub niedotlenienia. Objawi się to zawrotami głowy lub nawet utratą przytomności.

Zadbaj o swoją postawę

Siedzenie i stanie prosto utrzyma prawidłowe warunki anatomiczne do efektywnego oddychania. Ćwiczenie: usiądź na krześle, trzymaj plecy proste, unieś ręce nad głowę i oddychaj głęboko. Naturalne mechanizmy na oczyszczanie płuc znacznie poprawią funkcję.

Oczyszczanie płuc – Część 4. Zapoznaj się z alternatywnymi metodami leczenia.

Miej otwarty umysł. Większość szpitalnych metod leczenia opiera się na ograniczonych badaniach naukowych i najczęściej polega na stosowaniu chemicznych środków, które powodują działania niepożądane (możliwe, że nie wszystkie są znane). Konsultuj się ze swoim lekarzem, zanim zastosujesz różne kuracje, by zapobiec wystąpieniu interakcji, zwłaszcza jeżeli przyjmujesz leki na stałe.

Używaj więcej oregano w swojej diecie

Swoje właściwości zawdzięcza karwakrolowi i kwasowi rozmarynowemu. Ich działanie polega na zmniejszaniu przekrwienia i ograniczaniu wpływu histaminy na drogi oddechowe. Oregano zwalcza również infekcje. Możesz używać olejku z oregano w inhalacjach lub dodawać kilka kropel do soku lub innych napojów.

Lecz się eukaliptusem

Eukaliptus jest popularnym składnikiem syropów na kaszel. Swoją skuteczność zawdzięcza zawartości cyneolu (eukaliptolu), który zmniejsza kaszel, obrzęk i łagodzi podrażnione śluzówki. Możesz używać olejku z eukaliptusa w formie inhalacji jako oczyszczanie płuc. Przy stosowaniu dużych ilości eukaliptusa należy uważać, jeżeli przyjmujemy inne leki. Zmniejsza on ich metabolizm wątrobowy powodując silniejsze i dłuższe działanie. Najlepiej skonsultuj się ze swoim lekarzem w tej sprawie. Leki, na które trzeba uważać to m. in. NLPZ (ibuprofen, celekoksyb), warfaryna lub leki przeciwhistaminowe.

Bierz gorący prysznic dla oczyszczenia płuc

Sauna lub gorący prysznic spowodują, że się spocimy i wydalimy różne toksyny. Zawsze pij wodę po takich zabiegach, aby uniknąć odwodnienia. Zadbaj o odpowiednią czystość tych miejsc i unikaj stosowania chemikaliów (chloru, amoniaku).

Używaj mięty pieprzowej, by rozluźnić mięśnie oddechowe

Liście mięty i olejek miętowy zawiera mentol. Jest to popularny środek rozluźniający mięśnie dróg oddechowych. Dochodzi do tego antyhistaminowe działanie mięty. Można żuć liście, pić herbatę lub inhalować opary.

Pij herbatę z dziewanny

Dziewanna znana jest z działania oczyszczającego na oskrzela (również oczyszczanie płuc). Pozbywamy się w ten sposób niepotrzebnego śluzu i zmniejszamy zapalenie. Herbatkę robimy z jednej łyżeczki suszonego ziela.

Poznaj lukrecję

Jeżeli Twoje płuca są przeciążone, herbata z korzenia lukrecji może Tobie pomóc. Lukrecja zmniejsza obrzęk, ogranicza wydzielanie śluzu i łagodzi kaszel. Znana jest również z działania przeciwbakteryjnego i przeciwwirusowego.

Imbir powoduje świetne oczyszczanie płuc

Prowadzone są badania dotyczące profilaktyki nowotworów, w tym płuc. Wynika z nich, że imbir hamuje rozrost komórek nowotworowych. Spożywanie herbaty z imbiru i cytryny poprawia komfort oddychania. Zarówno surowy jak i gotowany imbir poprawia również trawienie.


Podziel się tym wpisem z bliskimi, którzy mogą tego potrzebować.

Poczytaj również o innych naturalnych przepisów na zdrowie -> tutaj.

źródło


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

4 thoughts on “Oczyszczanie płuc – Naturalne sposoby, Jak zadbać o zdrowy, swobodny Oddech i długie Życie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.