Oczyszczanie organizmu – Powrót do zdrowia, koniec chorób i zmęczenia

loading...
loading...

Oczyszczanie organizmu to jeden z najważniejszych tematów naszych czasów. Czy zauważyliście, że coraz więcej osób w coraz młodszym wieku ma problemy ze zdrowiem? Zaczynają chorować na choroby przewlekłe, autoimmunologiczne, nowotwory. Można wysunąć wniosek, że jesteśmy coraz słabsi, ale może to przez zanieczyszczenie/zaśmiecenie? Czynniki środowiskowe, toksyny mogą wpływać nawet na nasze geny.

To bardzo ciekawe. Takie rzeczy jak stres, brak duchowości, rozstrojenie hormonalne, pasożyty, wirusy, bakterie, cukier, przetworzone węglowodany, jedzeniopodobne produkty, pestycydy, metale ciężkie i tak dalej, robią swoje.


Współczesna medycyna rozdziela człowieka na ciało, umysł i ducha, ale w rzeczywistości jesteśmy współdziałającą jednością. Nie można o tym zapominać.

Układ immunologiczny jest cudem natury. Potrafi pozbyć się wszelkich toksyn i zarazków. Ma do dyspozycji gorączkę, biegunkę, wymioty. Natomiast w sytuacji, gdy przeszkadzamy mu i/lub narażamy na coraz większe zanieczyszczenie – zaczyna szaleć. Atakuje sam siebie. To nie przypadek.

Temat jest rozległy i nie temu chcę poświęcić ten wpis. Naszym tematem jest remedium, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn.

Oczyszczanie organizmu – kilka przykładowych naturalnych sposobów

Oczyszczanie organizmu – Dieta

Niekorzystne jest spożywanie pszenicy, glutenu, soi, nabiału, przetworzonych i smażonych produktów, wszystkich rodzajów GMO, a zamiast tego skupić się na organicznym i ekologicznym jedzeniu. To bardzo daleko idące wnioski, ale ideały trzeba mieć, żeby wiedzieć, do czego się dąży. Wszystkie produkty naturalne, nieprzetworzone działają na organizm przeciwzapalnie.

Oprócz tego w szerokim użyciu mamy substancje typu: cukier, aspartam (słodzik), glutaminian sodu, sorbinian potasu, kwasy tłuszczowe trans i utwardzane oleje. Co tu dużo mówić – to niebezpieczne śmieci. Nie dawajmy się wygodzie. Alkohol i kofeina – lepiej nie przesadzać z ilościami.

Co w zamian?

Bardzo zdrowe tłuszcze zawierają olej kokosowy, avocado, oliwa z oliwek, orzechy i pestki. Wodę najlepiej pić filtrowaną lub z odwrotnej osmozy (pozbycie się toksyn, metali, fluorków). Dieta alkaliczna zawiera również mniej sodu, a więcej potasu. Wspomoże to twoje układy: sercowo-naczyniowy, nerwowy i całą resztę.

Oczyszczanie wątroby oliwą z oliwek.

Pij sok z marchewki i jabłka przez tydzień. Dzięki temu zmiękczysz kamienie żółciowe, aby były łatwiejsze do usunięcia w trakcie oczyszczania. Następnie jednego dnia nie jedz tłustych posiłków, a lekkie i warzywne. Dopraw to sokiem i wieczorem bez kolacji przed snem – wypij kieliszek soku z cytryny i kieliszek oliwy z oliwek. Połóż się na plecach i leż spokojnie niecałe pół godziny. Użyj termoforu do ogrzania wątroby (prawy łuk żebrowy). Spokojnie zaśnij. | Nasze wpisy: Oczyszczanie wątroby z toksyn oraz Domowe sposoby na niealkoholowe stłuszczenie wątroby.

loading...
loading...
Oczyszczanie nerek

Pomocne są zioła: skrzyp polny, imbir, nalewka z nawłoci, witamina B6, czeremcha amerykańska i inne. Dalej: picie ciepłej wody z sokiem z cytryny, magnez, ekologiczny sok z żurawiny, ocet jabłkowy, kąpiele w soli Epsom – to wszystko pomoże Tobie dbać na codzień o nerki. Pamiętajmy o unikaniu pestycydów, które mogą spowodować niewydolność nerek. | Oto osobny bardzo szeroki artykuł na temat naturalnego oczyszczania nerek.

Oczyszczanie jelita grubego

Fantastyczne są lewatywy z kawy. Oczyszczają one zarówno jelito, jak i wątrobę. Instrukcję znajdziecie gdziekolwiek w googlach. Picie dużych ilości odpowiedniej wody, zdrowa, organiczna dieta, woda aloesowa, kefir kokosowy, imbir, czosnek, koper włoski oraz aktywny węgiel, magnez i witamina C. | Poczytaj wszystkie nasze przepisy na oczyszczanie jelita grubego.

Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich

Węgiel aktywny jest dobrym związkiem chelatującym. Ponadto: chlorella, pokarmy o dużej zawartości siarki: kapusta, cebula, czosnek, brukselka to niesamowite naturalne związki chelatujące. W przypadku poważniejszych problemów udaj się na solidną terapię do szpitala. Należy unikać niepotrzebnych szczepionek, gdyż zawierają one metale ciężkie.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów

Bardzo ważne składniki: piołun, nalewka black walnut hull, goździki, cinamon, czosnek, olej kokosowy, babka jajowata, lewatywy z kawy. Upewnij się, że masz organiczną kawę, destylowaną, sterylną wodę i leżąc na prawym boku – po aplikacji poleż 10-20 minut.

Oczyszczanie układu limfatycznego

Tędy odpływają wszystkie ścieki z tkanek, ale brakuje tutaj pompy jaką jest serce dla krwi. Także aby praca tego układu przebiegała prawidłowo – należy być aktywnym fizycznie (bo utopisz się w odpadkach). Spacery, yoga, również głębokie oddychanie i różne inne metody są dla nas dostępne. Masaż limfatyczny – poprzez delikatny masaż oczyszcza się układ. | Szerzej poczytaj tutaj – Objawy niewydolności i oczyszczanie układu limfatycznego.

Oczyszczanie organizmu – Skóra

To też narząd. Balsamy, makijaż, dezodoranty i różne inne kosmetyki zawierające parabeny i inne zwiążki – zaburzają równowagę hormonalną organizmu. Może to powodować zespół policystycznych jajników, endometriozę i mięśniaki.

Oczyszczanie skóry wiąże się też z układem limfatycznym. Bardzo pomocne są – sauny, pocenie się, hot yoga, kąpiele w soli Epsom, technika Drybrush.
Wysiłek fizyczny i pocenie się można śmiało łączyć.

Wiadomo, że lepiej wybierać kosmetyki naturalne. Warto sprawdzić poziom witaminy D i ewentualnie dbać o jej poziom poprawiając masę, masę różnych spraw w naszych ciałach. | Nasze przepisy na naturalne kosmetyki znajdziesz tutaj.


O własne zdrowie należy dbać samemu. Nikt inny za nas tego nie zrobi. Tak jak codziennie się myjemy od zewnątrz. O wnętrzu również trzeba myśleć. Idealną sytuacją jest skonstruowanie diety, która na bieżąco oczyszcza i odżywia cały organizm. Dodatkowo ze względu na kiepskie warunki środowiskowe – raz na jakiś czas można dokonywać głębszego oczyszczania w odpowiednich kuracjach.

źródło


Drodzy Państwo, wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.
loading...

3 przemyślenia nt. „Oczyszczanie organizmu – Powrót do zdrowia, koniec chorób i zmęczenia”

  1. Co to jest nalewka black walnut hull?
    Poprawcie mnie, jesli się mylę, ale Polskie szpitale chyba nie oferują kuracji oczyszczających ani uzupełniających mikroelementów?

    1. to nalewka z tych zielonych skórek orzecha włoskiego, stosowana w odrobaczaniu organizmu, można kupić chyba u Swansona w postaci sproszkowanej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge