Oczyszczanie organizmu z toksyn – prosty sposób mieć więcej energii i mniej chorować [kąpiel imbirowa].

Oczyszczanie organizmu z toksyn – prosty sposób by przestać chorować i odczuwać zmęczenie [kąpiel imbirowa].

Imbir jest jedną z najzdrowszych i najpyszniejszych przypraw na Ziemi. Dzięki swoim fantastycznym właściwościom może być używany zarówno w kuchni, jak i medycynie. Zawiera w sobie składniki, które w znaczący sposób wpływają na prawidłową funkcję wszystkich układów.

Wystarczy 6 gramów korzenia imbiru, aby dostarczyć do ciała: 1,07 g węglowodanów, 0,05g tłuszczu, 0,12g błonnika i 0,11g białka. Poza tym doładowujesz się w witaminy rozpuszczalne w wodzie, takie jak B1, B2, B3, B6 czy B12 oraz biotynę i kwas foliowy. Z witamin rozpuszczalnych w tłuszczach mamy tutaj: witaminę A, luteinę, alfa-karoten, likopen i beta-karoten. Co więcej? Minerały! Potas, fosfor, mangan, magnez, żelazo, miedź i wapń.

Ponadto imbir ma potencjał przeciwwrzodowy, przeciwzapalny, przeciwutleniający i oczyszczający. Stosuje się go bardzo szeroko jako składnik kąpieli lub programów oczyszczających.

Zawdzięcza to zawartości olejków eterycznych: shoga i gingerolu, które działają przeciwzapalnie i przeciwskurczowo, zwłaszcza na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego.

Aktualnie wiele badań wskazuje niesamowite właściwości przeciwwymiotne, przewyższające nowoczesne leki. Ma on zastosowanie przy chorobie lokomocyjnej, ale także w onkologii, gdzie chemioterapia potrafi indukować uporczywe wymioty i nudności. Potrafi on także redukować inne objawy, takie jak zawroty głowy czy zimne poty.

Nie można zapomnieć o odkrywanym działaniu przeciwzapalnym w leczeniu schorzeń typu reumatoidalne zapalenie stawów i innych. Imbir przynosi ulgę od bólu i obrzęków. Ponadto dzięki działaniu przeciwnowotworowemu, można go używać w profilaktyce, zwłaszcza raka jelita grubego (Naturalne sposoby na profilaktykę).

Oczyszczanie organizmu z toksyn – prosty sposób by przestać chorować i odczuwać zmęczenie [kąpiel imbirowa].

Znalazłem przepis na świetną kąpiel, która zapewni nam pełne oczyszczanie organizmu z toksyn. Pozbędziemy się związków promieniotwórczych, metali ciężkich i innych trucizn, które mogły dostać się do twojego ciała. W przepisie użyta jest sól Epsom, powodująca proces odwróconej osmozy, dzięki któremu pozbywamy się nadmiaru soli i innych szkodliwości. Uzupełniamy także niedobór magnezu, gdyż ten świetnie przenika przez skórę, która jest najlepszą drogą jego podawania.

Niesamowita oczyszczająca kąpiel imbirowa

Składniki:

  • 1/2 szklanki mielonego imbiru
  • 1 szklanka soli Epsom
  • 1 łyżka startego, świeżego imbiru
  • kilka kropel imbirowego olejku eterycznego

Jak przygotować?

Wszystkie składniki dodaj do wanny z gorącą wodą. Możesz balansować stosunkiem świeżego, startego do mielonego imbiru według uznania. Namocz się i pozostań w wannie przez około 15-20 minut.

PAMIĘTAJ! Przed taką kąpielą wypij szklankę wody. Po kąpieli porządnie się nawadniaj, aby sprawnie usuwać toksyny z organizmu.


Po inne ciekawe przepisy Medycyny naturalnej sięgnij TUTAJ, dla Zdrowia i Urody znajdziesz również coś TUTAJ.

źródło

1 thought on “Oczyszczanie organizmu z toksyn – prosty sposób mieć więcej energii i mniej chorować [kąpiel imbirowa].”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.