Oczyszczanie nerek – naturalne sposoby jak oczyścić nerki

Oczyszczanie nerek – objawy zanieczyszczonych nerek:

 • Worki pod oczami
 • Białe kropki na paznokciach
 • Wilgotne dłonie

Takie objawy mogą być powszechne, ponieważ w tych czasach wiele osób ma zanieczyszczony organizm. Nerki są ważnym organem chociażby z tego powodu, że są istotną drogą usuwania toksyn z organizmu.

Oczyszczanie organizmu z toksyn to, zwłaszcza, gdy ktoś zaczyna, powoli i długi proces, ale rezultaty są widoczne szybko. Zaczynamy czuć się coraz lepiej i organizm funkcjonuje, jak natura tego chciała.

Sposoby nr 3 i 4 oczyszczają również wątrobę.

Oczyszczanie nerek – przyczyny nieprawidłowej pracy nerek:

 • nagromadzony śluz, z którego tworzą się kamienie
 • rozszerzenie nerek od nadmiaru płynów
 • zwężenie nerek od jedzenia nadmiaru soli, mięsa, ryb, pieczywa, słodyczy, produktów mącznych i rafinowanych

Worki pod oczami – nadmiar płynów i złogów tłuszczu w nerkach. Miękkie – zbyt duże ilości płynów. Twarde – nadmiar sera żółtego, tłustych produktów mlecznych, tłustego mięsa, słodyczy i tłuszczu zwierzęcego.

Zaczerwienione powieki – tworzą się kamienie.

Naturalnych sposobów na oczyszczanie organizmu z toksyn jest mnóstwo. Przytaczam tutaj kilka z nich dotyczących oczyszczania nerek oraz w przypadku sposobów nr 3 i 4 dodatkowo również oczyszczania wątroby.

Oczyszczanie nerek – naturalne sposoby jak oczyścić nerki

Sposób nr 1 – oczyszczanie nerek mieszanką soków z marchwi, selera i korzenia pietruszki

Mieszanka soków z marchwi, selera i korzenia pietruszki w proporcji 9:5:2. Wypijać po pół szklanki soków 3-4 razy w ciągu dnia przez 2 tygodnie. Stosować raz na rok w okresie letnio-jesiennym.

Sposób nr 2 – oczyszczanie nerek owocami dzikiej róży

Rozpuszczenie i rozdrobnienie do wielkości ziaren piasku wszystkich kamieni w organizmie – napar z owoców dzikiej róży.

2 łyżki stołowe owoców dzikiej róży zalać szklanką (200ml) wody i gotować przez 15 minut, potem ostudzić, następnie przecedzić i pić 1/3 szklanki 3 razy dziennie.

Czas trwania: 2 tygodnie. Co 3 miesiące powtórka.

Sposób nr 3 – oczyszczanie nerek sokiem jabłkowym

Sok jabłkowy przeprowadza bardzo efektywne oczyszczanie wątrobypęcherzyka żółciowego nerek. Należy używać jedynie świeżo przyrządzonego soku. Soki ze sklepu nie mają takich właściwości. Najlepiej użyć jabłek słodkich, choć domieszka kwaśnych antonówek też będzie w porządku. Smak powinien Nam odpowiadać. Pić należy małymi łyczkami i każdy potrzymać chwilę w buzi, żeby wymieszał się ze śliną.

Osoby z zaburzoną florą jelitową mogą odczuwać nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe. Mogą się pojawić wzdęcia, w tym przypadku należy dokładnie przecedzić sok z drobinek miąższu. Dodatkowo przewód pokarmowy powinien zostać przygotowany do przyjęcia większych ilości kwasu. Dlatego zaleca się przed kuracją przez tydzień pić po pół szklanki soku na 15 minut przed każdym posiłkiem. Kuracja: powinna trwać 3 dni. Przez ten czas nie należy niczego jeść. Pozytywnie wpływa dużo ruchu na świeżym powietrzu. W ciągu całego dnia można pić tylko sok z jabłek.

Pierwszy dzień:

 • godzina 8 rano – 1 szklanka soku jabłkowego
 • 10 rano – 1 szklanka soku
 • 12 w południe – 2 szklanki soku
 • 14 po południu – 2 szklanki soku
 • 16 po południu – 2 szklanki soku
 • 18 po południu – 1 szklanka soku
 • 20 wieczorem – 1 szklanka soku

Drugiego i trzeciego dnia postępowanie jest dokładnie takie samo. Jeżeli w trakcie kuracji nie nastąpi wypróżnienie – należy pić zioła przeczyszczające, a najlepiej zrobić lewatywę.

Sposób nr 4 – oczyszczanie nerek sokami warzywnymi

Jest to również świetny sposób na oczyszczanie wątroby oraz nerek. W trakcie kuracji nie należy jeść mięsa i pochodnych.

 1. Przygotować mieszankę soków z marchwi, buraka i świeżego ogórka wg proporcji 10:3:3 (ilościowo 250 gramów – 75 g – 75 g).
 2. W ciągu dnia pić mieszankę 3-4 razy po pół szklanki
 3. Kuracja powinna trwać 2 tygodnie. W pierwszym roku należy zrobić 4 kuracje po 14 dni co 3 miesiące. Następnie raz w roku. Nerki i wątroba będą bardzo wdzięczne i szybko zaczną poprawiać humor nawet w najczarniejsze dni. 🙂
Sposób nr 5 – oczyszczanie nerek sokiem z pietruszki

Bardzo skuteczny przy chorobach układu moczowo-płciowego i kamieniach nerkowych (zwłaszcza, gdy w moczu jest białko lub w nerkach infekcja). Sok z pietruszki działa najsilniej, dlatego powinno się go pić osobno, w ilości 30-50 gramów raz dziennie, od października do stycznia.


Po oczyszczaniu nerek na pierwszym miejscu trzeba zmienić styl życia i wprowadzić zdrowy styl odżywiania, ponieważ wszelkie złogi są właśnie skutkiem nieprawidłowej diety. Nadmiar kwasu moczowego i jego soli powoduje formowanie się kamieni nerkowych, może również odkładać się w stawach (podagra, dna moczanowa). Prowadzi do tego spożywanie nadmiernych ilości białka i siedzący tryb życia.


Dodatkowe sposoby na oczyszczanie nerek

Sposób 1. – oczyszczanie nerek pietruszką i selerem

1 kg korzenia pietruszki i 1/2 kg korzenia selera należy umyć, oczyścić i zmielić. Wrzucić do dużego garnka (4-5l) i dodać 1 kg dobrego, organicznego, surowego miodu i 1 litr ostudzonej, przegotowanej wody. Na najmniejszym ogniu ogrzewać i mieszać drewnianą łyżką do czasu, kiedy zawrze. Wyłączyć gaz, przykryć pokrywką i na 3 dni odstawić do lodówki. 4. dnia jeszcze raz dolać 1 litr przegotowanej, ostudzonej wody i tak samo na malutkim ogniu gotować aż zawrze. Następnie ostudzić i jeszcze ciepłą miksturę przecedzić. Potem przelać ją do butelek i przechowywać w ciemnym miejscu. Sposób użycia – po 3 łyżki stołowe na 15 minut przed jedzeniem, 2 razy dziennie, aż mikstura się skończy.

Sposób 2. – oczyszczanie nerek porzeczką

3 łyżki stołowe młodych liści porzeczki zalać 1/2 litra wrzątku, odstawić pod przykryciem na 20 minut. Potem liści odcisnąć i wyrzucić. Napar należy podgrzać na małym ogniu prawie do wrzenia i wsypać do niego 2 łyżki stołowe świeżych, suszonych lub mrożonych porzeczek. Odstawić pod przykryciem na 3 godziny. Sposób użycia – pić po 1/2 szklanki w ciągu dnia malutkimi łykami przy okazji jedząc porzeczki. Ten sposób można stosować przez cały rok, gdyż prócz oczyszczania nerek, wywar z liści i owoców porzeczki jest niesamowitą odżywką witaminową.


Przepisy pochodzą z książki pana Michała Tombaka „Czy można żyć 150 lat?”.

7 thoughts on “Oczyszczanie nerek – naturalne sposoby jak oczyścić nerki”

 1. Ciekawy ten pomysł z sokami, ale jakoś chyba nie umiałabym się do ich picia zmusić. inaczej z herbatkami. bardzo lubię takie ziołowe napary i rano i wieczór gości u mnie herbatka na nerki. Wspomaga dietę którą mi lekarz zapisał. jak ktoś też szuka to z nowoczesneziola.pl można szybko zamówić 🙂

 2. Ziołowa fitolizyna jest bardzo dobra na oczyszczenie nerek z piasku, zanim jeszcze zacznie formować kamień. Poza tym, ludki, pijcie więcej wody i zwracajcie uwagę na dietę. Osoby, które miały już kamienie powinny zweryfikować ich skład, by wiedzieć, jaka jest ich przyczyna. Wówczas łatwiej zapobiegać nawrotom.

 3. Przy oczyszczaniu nerek bardzo skuteczne są zioła takie jak rozmaryn, czarny bez, ziele św. Damiana. Można je kupić osobno lub stosować Ginjal urit, w którego składzie można je znaleźć. Do tego polecam picie dużej ilości przegotowanej wody z cytryną i po dwóch tygodniach poczujemy różnicę. Poprawi się nie tylko praca nerek, ale również znikną obrzęki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.