wzrok, oczy, naturalne sposoby, domowe sposoby, lepszy wzrok, natura, alternatywne metody, medycyna naturalna, zdrowa dieta, zdrowie, na zdrowie

Naturalne sposoby na Zdrowe Oczy! Nieważne jak słaby jest twój wzrok…

To, co konsumujesz, ma ogromny wpływ na twoje oczy, a utracone widzenie można przywrócić, dając ciału to, czego potrzebuje.

Diety oparte na roślinach, które dostarczają wystarczającej ilości witamin, minerałów i karotenoidów, to pierwszy krok w utrzymaniu i przywróceniu wzroku.

Kiedy to nastąpi, kolejną fazą jest dodanie wprowadzenie do diety ziół i naturalnych sposobów, które wspomagają i leczą oczy.

Naturalne sposoby na Zdrowe Oczy! Nieważne jak słaby jest twój wzrok…

Oto lista najlepszych ziół na zdrowy wzrok:

* Pycnogenol jest silnym przeciwutleniaczem pochodzącym z kory sosny śródziemnomorskiej, znanym od XVI wieku. Na szczególną uwagę zasługuje jego zdolność do zmniejszania wycieków do siatkówki poprzez naprawianie naczyń włosowatych w oczach. Choć nadal jest to w dużej mierze nieznane lekarzom, Pycnogenol jest wiodącą receptą na retinopatię cukrzycową we Francji.

* Pokrzywa indyjska Coleus forskohlii, Pilokarpina i Triphala są używane do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego poprzez przywspółczulne rozluźnienie organizmu. Triphala od dawna jest stosowana w medycynie ajurwedyjskiej w leczeniu jaskry.

* Szafran jest znany jako przyprawa kuchenna, która nadaje curry jej żółty kolor; jednak może mieć wspaniałe efekty w leczeniu problemów z oczami, w tym zaćmy. W jednym z badań zauważono poprawę wzroku, u osób, które zaczęły spożywać szafran, a naukowcy stwierdzili, że aromatyczne zioło „może być kluczem do zapobiegania utracie wzroku u osób starszych”.

* Silymarin, główny składnik ostu mlecznego, jest głównym związkiem wspierającym wątrobę. Wątroba jest kluczowym narządem dla oka, ponieważ wszystkie rozpuszczalne w tłuszczach witaminy i glutation są tam przechowywane, a witaminy z grupy B są aktywowane w wątrobie. Oko jest poddawane jasnemu światłu przez cały dzień, a ważne składniki do naprawy są przechowywane w wątrobie.

* Borówka jest bogata w bioflawonoidy, które przyspieszają regenerację rodopsyny, purpurowego pigmentu używanego przez pręciki oczu. Brytyjscy piloci sił powietrznych z II wojny światowej zjadali dżem z borówek, aby poprawić nocne widzenie podczas wieczornych wypraw.

* Gingko biloba był używany przez wiele stuleci na poprawę wzroku i ośrodkowego układu nerwowego. Jest to selektywny rozszerzacz naczyń mózgowych i wydaje się zwiększać krążenie do tyłu oka, jak również zwiększać przepływ krwi do oka. Staje się również coraz popularniejszym dodatkiem w leczeniu zwyrodnienia plamki i jaskry.

* Świetlik ma kwiaty przypominające oczy i był używany od stuleci w leczeniu podrażnienia oczu. Uważa się, że nazwa została nadana roślinie ze względu na jej cenne właściwości.

Kuracje na wzrok i zdrowe oczy:

* Okłady z glinki bentonitowej były z powodzeniem stosowane przez wiele osób z problemami ze wzrokiem. Glinka bentonitowa wyciąga toksyny powodujące problemy z oczami i jest szczególnie dobra w przypadku infekcji i zmęczenia oczu. Ponadto uważa się, że pomaga przywrócić wzrok w przypadku zaćmy.

*Pij sok z marchwi, selera i pietruszki i cykorii, aby odżywić nerw wzrokowy i układ mięśniowy. Niesamowite wyniki zostały zgłoszone przy użyciu tej mieszanki.

* Użyj kopru spożywanego na surowo, przygotowanego na herbatę lub używanego jako płyn do przemywania oczu, aby pomóc sobie w problemach z widzeniem, również przy zachorowaniu na zaćmę.

* Sok z endywii jest uważany za skuteczny lek na krótkowzroczność.

* Papryczka cayenne jest przeciwzapalna, chroni błony śluzowe i zwiększa wewnętrzny przepływ krwi do oka.

* Użyj liści koleusu bezpośrednio na oczy, aby zwiększyć przepływ krwi do oka i zmniejszyć ciśnienie śródgałkowe.

* Jaborandi to zioło rosnące w lesie deszczowym. Jest stosowane od ponad 100 lat u pacjentów z jaskrą i zawiera pilokarpinę, związek alkaloidowy, który powoduje zwężenie źrenic i zmniejsza ciśnienie w oku.

Kuracje na zaćmę:

* Wykorzystanie marchewki jest uważane za korzystne w leczeniu zaćmy. Jedz codziennie dużo surowej marchwi lub wypij dwie szklanki świeżego soku z marchwi, rano i wieczorem.

* Jedz dwa lub trzy ząbki surowego czosnku dziennie, aby oczyścić krystaliczną soczewkę oka. Ząbki należy żuć powoli.

* Zmieszaj równą ilość anyżu i kolendry w proszku z jedną łyżeczką brązowego cukru, a mieszankę weź w dawkach 12 gramów rano i wieczorem.

* Umieść kilka kropel surowego miodu organicznego w oczach dwa lub więcej razy dziennie. Jest to starożytne egipskie lekarstwo, które podobno przyniosło korzyści wielu osobom z zaćmą.

* Drobno zmiel siedem ziaren surowych migdałów razem z pół grama czarnego pieprzu i umieść w pół szklanki wody. Posłodź surowym miodem i wypij miksturę, aby oczy odzyskały wigor i wyrazistość.

* Dwa razy dziennie, zamknij oczy i wykąp je gorącą wodą z siarczanem magnezu. Ponadto, weź kąpiel z magnezem co najmniej dwa razy w tygodniu. Pozostań w wannie od dwudziestu pięciu do trzydziestu pięciu minut, aż zaczniesz swobodnie się pocić. Po kąpieli stopniowo się ochładzaj.

Jeśli chodzi o środki na oczy, najlepsze wyniki mogą pochodzić z połączenia jednego lub więcej z proponowanych środków zaradczych.

Dwoma końcowymi składnikami niezbędnymi do poprawy widzenia i utrzymania zdrowia oczu są cierpliwość i wytrwałość. Większość problemów ze wzrokiem nie rozwija się z dnia na dzień i jest mało prawdopodobne, aby rozwiązać takie problemy w bardzo krótkim czasie.

Podchodząc do sprawy cierpliwie i wytrwale, problemy z widzeniem można poprawić, a nawet całkowicie wyleczyć. Przy dobrej diecie, nawykach i kuracjach, takich jak te opisane w tym artykule, możesz być w stanie utrzymać dobry wzrok przez wiele wiele lat.


Dziękuję za wizytę na Warsztacie. Jeżeli lubisz tematykę to zostań i zajrzyj po inne Naturalne przepisy na zdrowie 🙂

źródło: healthy-holistic-living.com

zdjęcie: Patrick Brinksma

3 thoughts on “Naturalne sposoby na Zdrowe Oczy! Nieważne jak słaby jest twój wzrok…”

  1. naturalne sposoby są dobre i na pewno pomagają, ale jak dla mnie to mogą stanowić dodatek. dla mnie podstawą są krople, teraz używam kropli Starazolin i to tak na prawdę one pomagają mi poradzić sobie z problemem zmęczonych oczu. dzięki tym kroplom moje oczy potrafią odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.