ból stawów, ból pleców, niedobór witaminy D, witamina D, zdrowie, medycyna naturalna, na zdrowie

Niedobór Witaminy, który powoduje Ból Stawów i Pleców

Większość ludzi przyjmuje, że ból stawów jest naturalnym wynikiem starzenia się. Czasem ból jest tak silny, że nie pozwala spać, a stawy puchną. Może być to powodem niedoboru witaminy.

Bóle stawów i pleców mają negatywny wpływ na aktywność fizyczną. Życie w bólu każe ci zrezygnować ze sportów i hobby.

Niedobór Witaminy, który powoduje Ból Stawów i Pleców

Ucieszysz się, wiedząc, że ból stawów może nie być spowodowany przez starzenie się, masę ciała czy brak aktywności. Może to być po prostu wynik tego, co jesz albo raczej tego, czego nie jesz.

Badania powiązały ból stawów i pleców z niedoborem witaminy D. Jeśli nie masz odpowiednio zbalansowanej diety lub nie masz wystarczającej aktywności fizycznej, zwiększenie spożycia witaminy D może rozwiązać problemy z bólem stawów. Jeśli twoje ciało potrzebuje witaminy D, doświadczysz podobnych objawów:

  • Ból mięśni
  • Słaby sen
  • Wahania nastroju
  • Brak równowagi
  • Uczucie pieczenia i swędzenia w stopach
  • Pocenie się

Można też wykonać prosty test, aby sprawdzić, czy są niedobory witaminy D.

Naciskaj kość klatki piersiowej i jeśli jakikolwiek nacisk powoduje ból, najprawdopodobniej brakuje ci witaminy D.

Aby zaspokoić dzienną dawkę musisz więcej wychodzić. Ekspozycja na słońce przez 10-15 minut dziennie może wywołać reakcje organizmu, które znacznie zwiększą poziom witaminy D.

Jeśli żyjesz w chłodnym klimacie, gdzie słońce nie zawsze świeci, możesz wprowadzić pewne zmiany w diecie. Naturalne pokarmy bogate w witaminę D to tuńczyk i żółtka jaj, grzyby oraz makrela. Jeśli zmiana diety nie wchodzi w rachubę, zawsze możesz przyjmować suplementy.

Pamiętaj, aby wybrać suplement, który zawiera witaminę D3, a nie D2. D3 to witamina, którą wytwarza organizm, gdy jest wystawiony na działanie promieni słonecznych i jest to rodzaj witaminy D, której organizm potrzebuje.


Dziękujemy za przeczytanie. Inne Naturalne przepisy na zdrowie znajdziesz -> TUTAJ. 🙂

źródło: longevitybox.com


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.