niebieski księżyc, pełnia, pełnia księżyca, rozwój duchowy, astrologia

Pełnia 31. Stycznia – Niebieski Księżyc i Zaćmienie naraz. Pierwszy raz od 150 lat!

Pełnia 31. Stycznia – Niebieski Księżyc i Zaćmienie naraz. Pierwszy raz od 150 lat!

Na przełomie roku nawiedził nas Super Księżyc, który trochę miesza aktualnie w naszych odczuciach i relacjach. Ale to jeszcze nic!

Gdzieś około północy, w dniu 31 stycznia, Księżyc w pełni nie będzie tylko Super Księżycem, ale będzie to również Niebieski Księżyc i Krwawy Księżyc.

Niebieski Księżyc i Zaćmienie Księżyca

Nadejdzie Niebieski Księżyc, ponieważ będzie to druga pełnia księżyca w tym miesiącu. Dzieje się tak średnio co dwa i pół roku.

Jednak powinieneś być jeszcze ostrożniejszy tej pełni, ponieważ te dwa niebiańskie wydarzenia, Niebieski Księżyc i Super Księżyc, będą się pokrywać z całkowitym zaćmieniem Księżyca.

Między Słońcem a Księżycem światło słoneczne musi przejść przez atmosferę Ziemi, która rozprasza zielone światło do fioletowego i zwykle jest go więcej niż rozpraszanego czerwonego światła.

Toteż, gdy księżyc będzie wyglądał na czerwony, nazywany jest także krwawym.

To właściwie trzy wielkie księżycowe chwile w jedynej chwalebnej nocy dla obserwatorów nieba.

Najlepszym miejscem, z którego można zobaczyć ten Niebieski Księżyc, jest środkowa i wschodnia Azja, Indonezja, Nowa Zelandia i Australia.

Niebieski Księżyc 150 lat temu i dziś

Ostatnim razem, kiedy wszystkie te trzy wydarzenia układały się po sobie, było to ponad 150 lat temu! Ludzie zobaczyli całkowite zaćmienie Niebieskiego Księżyca 31 marca 1866 r.

USA przegapi cały spektakl, ponieważ zaćmienie nastąpi zbyt blisko Księżyca.

Dla Australii punkt największego zaćmienia nastąpi około 23:30. Całość widowiska potrwa około 1 godziny i 16 minut.

Sam w sobie wyjątkowy Niebieski Księżyc mogliśmy obserwować w Polsce 31 sierpnia 2015 roku, a oprócz stycznia podobna sytuacja czeka nas już w marcu! To dlatego, że w lutym nie wypadnie żadna pełnia.

Jest to dość przełomowy i ciekawy czas dla nas, który zaczął się właściwie od Super Księżyca na wstępie Nowego Roku. Warto więc zapamiętać, że tłumione emocje i nierozwiązane sprawy lubią wymknąć się spod kontroli w trakcie pełni.

Jednak jeśli zachowamy świadomość możemy wykorzystać ten czas i zyskać wiele siły, inspiracji i rozwoju. Dobrze w tym czasie oddać się medytacji.

Mówi się również, że pełnia sprzyja kochankom, którzy starają się o poczęcie dziecka!


Dziękujemy za obecność i życzymy udanej pełni 🙂

Inne wpisy na temat Rozwoju duchowego można znaleźć -> TUTAJ.

źródło: ibelieveinmothernature.com

Photo by Linda Xu


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.