nestle, woda, wody, prawo do wody, prywatyzacja wody, woda sprywatyzowana, zdrowie, korporacje

Dyrektor generalny Nestle: Człowiek nie ma prawa do wody. Powinna zostać sprywatyzowana?

Czy człowiek ma podstawowe prawo do wody, czy cała woda na planecie powinna zostać sprywatyzowana, a raczej wpaść w ręce i pod kontrolę największych korporacji?

Nawiązując do wypowiedzi dyrektora generalnego jednej z największych korporacji i największego producenta żywności na świecie, korporacje powinny posiadać każdą kroplę wody na planecie i nikt nie mógłby mieć do niej dostępu, chyba że za nią zapłaci.

Jeżeli uważasz, że to przesada, obejrzyj tę wypowiedź na poniższym filmiku:

Nestle ma swoje za uszami. Od zatrudniania dzieci jako ciężko pracujących niewolników, po korumpowanie lekarzy w Pakistanie. Dlatego taka wypowiedź w ustach dyrektora generalnego Nestle specjalnie nikogo nie dziwi.

Nestle jest także potężnym zwolennikiem GMO i używa tych produktów w swoich wyrobach, np. w popularnych płatkach śniadaniowych cheerios. Dyrektor generalny, który nazywa się Peter Brabeck-Letmathe, twierdzi, że nigdy nie było żadnej choroby spowodowanej przez spożywanie GMO, pomimo dowodów, które wyraźnie przedstawiają, że nie jest to prawda. Ten człowiek wyraźnie ma ‚coś z głową’ i na pewno nie ma szacunku dla dobra ludzkiego. Dlatego warto wspominać, że jest on głosem, który stoi za firmą z długą historią korumpowania.

Nestle, jak każdy grabieżca, znajduje niezamożne, wiejskie tereny na całym świecie i wydobywa wodę z ziemi do butelkowania. Wolną drogę zapewniają sobie korumpując lokalnych polityków. W rzeczy samej ludzie z tych terenów tracą dostęp ten do wody bez jakiejkolwiek rekompensaty.

Firma zarabia rocznie na samej wodzie butelkowanej około 35 miliardów dolarów. Idąc dalej tropem kryminalnym, Nestle zostało niedawno złapane na wydobywaniu wody nielegalnie w Kalifornii. Okazało się, że ich zezwolenie wygasło 27 lat wcześniej. Jednak firmie pozwolono dalej działać, a zapewne każdy z nas za taki wyczyn poszedłby do więzienia.

Corporate Watch bacznie obserwuje Nestle od dłuższego czasu, a także szczegółowo dokumentują ich przestępstwa. Do działań wymienionych powyżej możemy dodać okrucieństwo wobec zwierząt, wyzyskiwanie rolników, fałszywe etykietowanie oraz zanieczyszczanie planety.

Czy ludzie mają prawo do wody czy powinna być w posiadaniu elit?

Obojętnie czy Nestle próbuje kontrolować zasoby wody, czy Monsanto próbuje kontrolować rynek spożywczy, tak naprawdę nikt nie powinien mieć prawa do kontrolowania zasobów Ziemi, tylko dlatego, że zdecydował się takie prawo mieć. Za takie czyny, na jakie pozwalają sobie tak zwane elity, każdy z nas zapewne poszedłby do więzienia.

Poczytaj więcej ciekawych info ze świata TUTAJ

56 thoughts on “Dyrektor generalny Nestle: Człowiek nie ma prawa do wody. Powinna zostać sprywatyzowana?”

 1. Dyrektor idiota, niech się jebnie w ten pusty łeb pajac. Albo niech jedzie do Putina i powie mu, że woda Rosji należy do niego. Ciekawe co Putin mu na to odpowie?

  1. To jest banda zbrodniarzy, bo jak inaczej nazwać to co chcą zrobićjak nie zbrodnią ludzkości??? Kazdy powinien mieć dostęp do darmowej wody pitnej zwłaszcza ram gdzi klimat jest gorący i wody brakuje. Taka firna jak Nestle z takim kapitałem powinna budować studnie w Afryce aby ludzie mieli wodę za darmo o tyle ile potrzebują. Niech Nestle nie odbiera tego co Bóg dał. To jest jawna i totalna uzurpacja!!!

 2. Przecież prywatyzacja wody postępuje. W PL nowe prawo wodne. Najpierw znacjonalizowali, potem prywaciarz przejmie.

   1. DODA ma racje Żydostwo wszystko nam zabiera bezprawnie a ten niby nasz rząd pożal sie Boze jest do bani ja się nie zgadzam ,żeby jakikolwiek żyd panoszył sie w moim kraju i nic za to nie płacił jeszcze nam zabiera.

 3. Porażka , człowiek człowiekowi wilkiem, liczy się tylko kasa – jesteśmy czarna masa ,niewolnikami w najgorszym tego słowa znaczeniu 😱😈😭

 4. Nie podoba mnie się to aczkolwiek zbyt mało informacji przyjąłem, żeby to ocenić. Ja piję przefiltrowaną wodę z kranu, którą przelewam do szklanej butelki. Nie produkuję i nie kupuję plastikowych butelek.
  To, że korporacje rządzą światem nie jest nowością. Kto ma władzę na jedzeniem i wodą ten ma władzę nad ludźmi. Uważam że jeżeli chcemy być wolni to powinniśmy łączyć się w kolektywy/wspólnoty żebyśmy byli samowystarczalni pod względem jedzenia, wody i energii. To my decydujemy komu/czemu oddajemy energię . Poszukam więcej informacji. Pozdrawiam

  1. Wypowiedź video ucięta zaraz po wypowiedzeniu kontrowersyjnego zdania. Taka obróbka materiału obniża jego wiarygodność.

 5. Niestety , taka jest prawda . Kto na wodę ten ma życie , ten decyduje o życiu innych .
  Prawda stara jak świat .
  Do tego zmierzają elity biznesowe

 6. Proponuję bojkot tej firmy na znak protestu na te idiotyczne pomysły.
  Jedyny wniosek jaki mi się nasuwa to właśnie ten i dodatkowo, że rządzą nami wielkie koncerny: finansowe, farmaceutyczne i jeszcze ten pomiot.

 7. To staje się niebezpieczne, coraz więcej wpływowych ludzi ma w rękach pieniądze i władzę, a powinni znaleźć się w psychiatryku dla dobra większości społeczeństwa. Ciekawe co musi się stać aby człowiek się obudził z letargu i postanowił zrobić coś w kierunku normalizacji życia. Może najwyższy czas się właśnie obudzić, bo coraz więcej jest znaków, że zostaniemy całkowicie zniewoleni przez wpływową mniejszość, którą notabene sami wybieramy jako elity.

  1. To prawda,wielkie korporacje przejmują coraz więcej we władanie a My zaczynamy żyć jak w matriksie.Wierzymy ślepo we wszystko co mówią i robią i wyrażamy zgodę prawie we wszystkich sferach naszego życia nawet na haniebne zachowania elit,począwszy od narodzin aż po grób. Jesteśmy kontrolowani,inwigilowani a tłumaczeniem nie myślących jest jedna odpowiedź „Mi nie przeszkadza nie mam nic do ukrycia” najgłupsza jaka może być.Wystarczy ludziom obiecać byle jakie cacko i są zadowoleni a jak dostaną do tego profit to i Belzebub miał by u nich szanse na wstąpienie do klubu elity.WSZYSTKO CO STWORZYŁA NATURA DLA ŻYCIA NALEŻY DO KAŻDEGO CZŁOWIEKA I ŻYJĄCEJ ISTOTY BEZPŁATNIE. Teraz płacimy za dostarczanie nam wody do naszych domów jak i innych cennych surowców.Zrozumiałe jest to że za darmo nie powstają oczyszczalnie,wodociągi i inne typu kopalnie ,rafinerie…. Nikt nie zabroni nam dostępu do wody pitnej, rzek ,jezior ,mórz i naszej ziemi za którą walczyli nasi przodkowie. Teraz mielibyśmy płacić za wodę wstęp do lasów i parków i łąk ? NIEDOCZEKANIE.Jeżeli tak bardzo elitom się marzy wziąć człowieka w niewolę żeby żeby pokazać swoją władzę nad nim to niech stworzą sobie własną populację na innej planecie BO PLANETA ZIEMIA JEST NASZA .

 8. W Polsce juz szykuja przepisy prawne by tak bylo I my juz nie mozemy dysponowac wlasnym woda mi gruntowymi, a ponadto do kogo nalezy ujecia wody pitnej?

 9. Wie doskonale ze ziemska istota nie przezyje bez wody,dlatego chca ja sprywatyzowac,zebysmy zdychali albo placili im krocie maja nas za debili dlatego tak robia,nie reagujemy na to co mowia i sie w koncu doigramy,To my wybieramy np elity do rzadzenia panstwem i my wymagamy zeby bylo tak jak my chcemy ,albo im sie mowi dowidzenia. To my jestesmy wiekszoscia,i to oni maja sie podporzadkowac nam a naszym obowiazkiem jest ich pilnowac zeby nic nie sprywatyzowali w panstwie.To im trzeba dac do zrozumienia ze my wybieramy i my wyrzucamy.A temu z Nestle nic nie kupowac niech zbankrutuje.

  1. Nic nie robimy, bo jesteśmy za leniwi. Jest nam za dobrze i mamy za dużo do stracenia. Na początek proponuję: TOTALNY BOJKOT WYROBÓW NESTLE to nic nie kosztuje a jeszcze nasz organizm skorzysta bo nie będzie karmiony trucizną. Ciekawa jestem kto podejmie wyzwanie.

   1. Już od dawna bojkotujemy produkty firmy NESTLE, bo mojej rodziny poprostu na nie nie stać, to po pierwsze, po drugie kupuję produkty które są wyprodukowane głownie przez polskie firmy, albo chociaż mają w polsce fabryki, nie mówię że wszystkie, ale większość. Tak zaglądam na tył etykiety.

   1. W roku 1989 w Wiedniu na bocznicy stal transport kilku wagon z produktami Nestle. Juz wowczas Austria zabroniła rozprowadzania we słasnym kraju produktów na bazie soji z gmo. Wagony zpostaly „rozebrane” przez roznych ludzi nocami, w tym wiekszość to ludzie przyjezdzający z Polski specjalnie po te „delikatesy” do prywatnych sklepików w Polsce. Tak samo w tamtych czasach już zabronio rozprowadzania amerykanskich pseudo kosmetyków amway, oriflame itp… jako nafaszerowane niebezpieczną chemia, a w tym alum,inium. A Polki w Polsce tak sie smaruja tym g…em i stosuja do uzytku domowego, bo to takie ladne, pachnace no i hamerykanskie. Amerykanie nie maja wyboru, bo maja tylko to co amerykanskie. A w Polsce?!?! Szok!!! Caly czas aktualne jest ”cudze chwalicie swego nie znacie” Na calym siwecie kazdy chwali to co z wlasnego kraju, tylko w Polsce zmanipulowane spoleczenstwo nie wierzy ani w siebie, ani w to ze co swoje to najlepsze.

 10. Czas na zmiany:) Myślę,ze żyjemy w ciekawych czasach, jak to mawiają Chińczycy. W czasach przemian i rewolucyjnych transformacji. Mam nadzieję, że jesteśmy świadkami upadku starej skorumpowanej pieniądzem i napędzanej strachem i pazernością świadomości i rodzenia się Nowej Ziemi 🙂 Amen 🙂

 11. Każdy człowiek ma prawo do wody tak jak do powietrza i słońca. Ten pan dyrektor jest chory umysłowo.
  Żądza pieniądza i władzy zniszczyła mu mózg gorzej jak choroba Alzheimera
  .Jest to typowe zachowanie ludzi tego autoramentu stojących nad grobem i zdających sobie sprawę, że już czas im się kończy: już i już niewiele zdążą zagarnąć. Są to ludzie bardzo niebezpieczni i powinni być odizolowani od społeczeństwa.

 12. Po takich słowach już nigdy nie kupię produktów firmy Nestle. Każdy, kto widzi, jak każdego dnia zniewala się ludzi, powinien zrobić tak samo. W tym nasza siłą.

  1. Też podobnie myślę. Tyle że ja bym na pal nabił. A użył bym do tego starych wychudzonych koni, co by zbyt szybko nie zdechł. A lista oczekujących na pal jest znacznie dłuższa.

 13. Totalnie odjechał pustogłowy Szwab.Niedługo trzeba będzie płacić za korzystanie ze słońca jak i za oddychanie.Bojkot tych ich produktów,nie kupuję bo są za drogie raz czy dwa kupiłam wodę.Nie kupować,niech nie zarabiają to i głupota przejdzie.

 14. Bo tu chodzi o nową wojne i następny koszmar, holokaust 21 wieku. O zabicie i to nie w cudzyslowiu natury człowieka, środowiska. O prawdziwe lekceważenie dobrych narzędzi człowieka do zdobywania w naturalny sposób dostepnych środków do życia. To wlasnie one te narzędzia sa do zagrabienia przez cywilizację.
  Poza tym we wszystkim i wszedzie chodzi o to żeby ludzie żyli jak najmniej świadomi zdolności własnych wyborów.
  Żeby było zapozno a był juz koniec.
  Proponuje posłuchać w sercach Boga każdego dnia i każdej chwili.

 15. Ogólnie to jestem w szoku!!! Wracając wczoraj z Rymanowa Zdroju z rodziną spotkałam trzech ortodoksyjnych żydów… chyba tak to sie pisze … po co i po jakiego znowu tu są … czego znowu chcą… wszystko co już dostali to dość… wypiepszac do izraela (mam swoje prawo pisać małą literą)…

 16. artykuł skopiowany sprzed kilku lat……. naprawdę nie mozna napisać swojego autorskiego artykułu tylko kopiować coś co już jest mało aktualne….. LUDZIE SPRAWDZAJCIE ŹRÓDŁA!!!!

 17. elity to rzecz umowna, sami je wybieramy i lansujemy, sami więc możemy je odwołać, nie naśladować nie zachwycać się nimi i nie lansować, zacząć myśleć samodzielnie i nauczyć się przewidywać i oceniać skutki. Nie degradować się i nie otumaniać poprzez stosowanie używek i dopalaczy, które mają stworzyć społeczeństwo tępe i uległe. Wziąć w swoje ręce swój los.

 18. PEŁNA KONTROLE POWINNY PRZEJĄC OBYWATELE NAD KORPORACJAMI , MOGŁY BY BYĆ ZAMKNIĘTE CHOĆ BY Z BŁAHEGO POWODU JEŻELI BY OBYWATELE TEGO ŚWIATA TAK ZADECYDOWALI ODEBRALI CAŁY MAJĄTEK TAKIEJ KORPORACJI JAK BY ZWĘSZYLI JAKIEŚ NIECNE PLANY .

 19. Co za ciul no nie , w zyciu nic z nestle nie kupilam i nie kupie , wogole zawsze starannie wybieram co kupuje a tak wogole to my ludzie powinnismy sie obudzic. Tacy jak ten gebels i jemu podobni sa do naszych uslug, szkoda ze o tym zapominamy, tak samo rozne urzedy , politycy itp. Najgorsze jest to, ze my ludzie za kazdym razem wierzymy iz teraz to juz napewno bedzie lepiej a oni sie smieja z nas i za kazdym razem wprowadzaja powolutku, niezauwazalnie zmiany, niekorzystne dla nas a my zabiegani, ledwo zipiejacy aby powiazac koniec z koncem nic nie zauwazamy. Ja sie ciesze, ze cos zaczyna sie dziac , ze wprawdzie powoli ale ludzie sie budza. Takiego jak ten prezes to odrazu zastrzelic z zimna krwia.

  1. To nie tak ze nie kupisz nic Nestle .To ze sa inne nazwy w sklepie nie znaczy ze to nie nalezy do Nestle lub innego koncernu a jest ich tylko pare .
   Wody zaczyna brakowac przez trucie srodowiska , przemysl i geoinzynierie wiec woda bedzie reglamentowana .Nie da sie tego zatrzymac ,juz sie stalo duzo i dzieje sie nadal .Czekają nas nieznane straszne choroby genetyczne ,głod i brak wody oraz totalna kontrola zanim nastapi koniec znanego nam swiata
   Kiedys nasza poprzednia cywilizacja byla wyzej rozwinięta niz obecna i upadla(wojna ,katastrofa ekologiczna? ) .Widac juz teraz ze kolejny raz bedzie to samo .Nie zatrzymamy tego bo ..widac tak musi byc i byc moze po raz drugi czy kolejny bedziemy zaczynali od zera .Przetrwa znowu garstka ludzi z jakas garstką technologii i bedzie stawiala cywilizacje od nowa a potem napisza o tym ksiegi i te garstke „technikow i nauczycieli ” nazwą bogami .To nie znaczy ze stworca nie istnieje ale nie znamy go bo zadna ksiega o nim nie mowi a wszystkie wziely sie z jednego zrodla ktorym byla historia ludzkosci po upadku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.