pleśń, wilgoć, naturalne sposoby, domowe sposoby, grzyb, łazienka, fugi

Przepis na Domowy i Naturalny Spray Skutecznie Usuwający Pleśń w Domu!

Pleśń to rodzaj grzybów, które można znaleźć wszędzie wokół nas. Oczywiście rozkłada też martwe materiały, dlatego widzimy ją na gnijących produktach i roślinach czy glebie. Wilgoć jest kluczem do rozwoju pleśni, przyciągają ją mokre przestrzenie, normalne więc, ze najczęściej pojawia się w łazience.

Przepis na domowy i naturalny spray skutecznie usuwający pleśń w domu!

Według departamentu zdrowia Florydy, pleśń uwielbia się rozwijać w zalewanych przestrzeniach, ponieważ potrzebuje trzech warunków do tego:

  • substancje odżywcze, żywność
  • odpowiednie miejsce do wyrośnięcia
  • wilgoć

Jaki jest wpływ pleśni na twoje zdrowie?

Nie wszystkie formy pleśni, z którymi można się zetknąć są niebezpieczne dla zdrowia. Jednak niektóre jej rodzaje mogą powodować problemy. Nadmierna obecność pleśni w domu może wpływać na zdrowie na wiele sposobów: począwszy od alergii i infekcji dróg oddechowych po nowotwory.

Jeśli jesteś narażony na pleśń regularnie ze względu na pracę lub miejsce zamieszkania, być może powinieneś nosić maskę kliniczną, aby wspomagać filtrowanie powietrza. Nawet jeśli nie jesteś wystawiony na regularny kontakt z pleśnią, nadal może być ona toksyczna dla zdrowia. Amerykańskie Stowarzyszenie Higieny Przemysłowej twierdzi, że nawet mniejsze narażenie na toksyny z pleśni może odbić się na zdrowiu.

Jednym z głównych efektów ubocznych pleśni, o którym szeroko się dyskutuje, to fakt czy może ona powodować astmę. Douves i Pierce mówią: „Niedawno w dużym badaniu w Europie wykazano duży związek pomiędzy zachorowaniem na astmę u dorosłych, a ich kontaktem z pleśnią.”

W innym badaniu przeprowadzonym przez EPA wykazano, że „Spośród 21,8 mln osób, które zachorowały na astmę w USA, około 4,6 mln przypadków można przypisać wilgoci w domu lub innemu narażeniu na pleśń.” Zatem, jeśli ty i twoi najbliżsi jesteście narażeni na kontakt z pleśnią, wypróbujcie nasze rozwiązanie!

Jak rozpoznać pleśń w domu

Jeżeli widzisz ciemnozielone czy czarne zabarwienie pleśni rosnące w twoim domu – nie panikuj. Nie wszystkie czarne pleśnie są trujące, potrzebujesz ustalić czy jest to bardziej niebezpieczna odmiana. Istnieją zestawy testów, które można zamówić online lub kupić w specjalistycznych sklepach.

Formy pleśni domowej są klasyfikowane w kategoriach A,B i C, z czego A to najwyższe zagrożenie dla zdrowia i powinny zostać usunięte przez profesjonalistów. Formy kategorii B nie są toksyczne, ale stanowią dla wielu ryzyko alergii. Formy kategorii C zwykle nie stanowią zagrożenia nawet dla alergików, ale mogą uszkodzić przedmioty w domu.

Poniżej znajduje się przepis, który pozbędzie się tych nietoksycznych pleśni skutecznie i naturalnie. Jaki jest sekretny składnik? Olejek z drzewa herbacianego. Był używany od wieków i ma wiele nowoczesnych zastosowań. Według Main Camp Natural Extracts olejek z drzewa herbacianego może być stosowany na trądzik, łupież, ból zęba, a nawet przeziębienie.

Czego potrzebujesz?

  • 2 łyżeczki olejku z drzewa herbacianego
  • 2 szklanki wody
  • bawełniana tkanina
  • pusta butelka z rozpylaczem

Instrukcja

Wlej olejek i wodę do butelki, zakręć i wstrząśnij. Rozpyl roztwór na wszystkie dotknięte pleśnią obszary w domu i pozostaw na kilka godzin.

Używając bawełnianej szmatki osusz wokół spryskane miejsca. (Lepiej osuszyć miejsce wokół niż przecierać do sucha. Odnotowano lepsze efekty po pozostawieniu plam do wyschnięcia, po 2-3 razach użycia sprayu.

Wasz dom będzie pozbawiony pleśni w krótkim czasie i nie będziecie musieli martwić się o zdrowie.

Jeśli uważasz, że problem pleśni w twoim domu jest zbyt rozprzestrzeniony, koniecznie skontaktuj się z profesjonalistą, aby to usunąć.


Dziękujemy za przeczytanie. Polecamy również inne artykuły -> Kosmetyki Naturalne i Sprzątanie oraz Naturalne Przepisy na Zdrowie.

źródło: theheartysoul.com

Photo by Neil Cooper

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.