naturalne kosmetyki, kosmetyki naturalne, dlaczego wybierać kosmetyki naturalne, zdrowie, zdrowy styl życia, natura, uroda, kosmetyki

4 Konkretne Powody, by Wybierać Naturalne Kosmetyki

Naturalne kosmetyki to dzisiaj żadna już ekstrawagancja. Aktualnie ciężko nie słyszeć o wychwalaniu natury ponad chemię, nawet jeśli chodzi o pielęgnację ciała czy środki czystości. Jednak to coś więcej niż moda i nie powinno się tego ignorować.

Oto dlaczego.

Spójrzmy prawdzie w oczy – naturalne kosmetyki są wszędzie – w supermarketach, drogeriach czy aptekach. Możesz zastanawiać się dlaczego. To chyba coś więcej niż kolejny marketingowy chwyt. Po prostu kosmetyki naturalne to produkty bardziej wartościowe, lepsze dla zdrowia w ogólnym znaczeniu i dla dobra całej planety.

Po pierwsze: Kosmetyki naturalne są dobre dla środowiska, a przynajmniej mniej niszczące

Chemikalia w kosmetykach mają swoją rolę jedynie w obniżaniu ceny produktu w celach zarobkowych. Naturalny przemysł kosmetyczny używa naturalnych składników, opiera swój rynek na przyjaznych dla środowiska procesach i ekoinnowacji. W zakresie opakowań produktu, rynek naturalnych kosmetyków próbuje wybrać zawsze jak najmniej zanieczyszczające rozwiązania. W rzeczywistości zmniejsza się użycie plastiku (i innych pochodnych ropy naftowej) czy też nierecyklingowanego papieru.

Jest to przemysł samoświadomy swoich wpływów i stara się ograniczać w jak największym stopniu produkcję odpadów, na przykład zmniejszając użycie opakowania blistrowego.

Istnieją certyfikaty, takie jak francuski Ecocert, który informuje na opakowaniu między innymi o tym, że co najmniej 95% składników zawartych w produkcie pochodzi z naturalnego źródła.

Ponadto taka etykieta zobowiązuje do tego, by co najmniej 10% tych składników pochodziło z rolnictwa ekologicznego.

Tak więc, sięganie po naturalne kosmetyki to coś więcej niż gwarancja piękna. To działanie na rzecz całej planety, zobowiązanie się do wspólnego zmniejszania zanieczyszczeń.

Po drugie: Naturalne kosmetyki naprawdę są najlepsze dla twojej skóry

Zostało dowiedzione, że naturalne składniki są tak samo dobre, a nawet lepsze dla skóry niż kosmetyki o chemicznej zawartości. Większość naturalnych składników jest znana od wieków albo tysiącleci, była używana przez starożytne cywilizacje, a więc ich skuteczność potwierdzają kultury i tradycje. Na przykład, kobiety w Maroku od wieków używały olejku arganowego, a egipskie królowe traktowały aloes jako uzupełnienie piękna i zachwycały się jego właściwościami.

Poprzez włączenie naturalnych składników i wyłączenie tych chemicznych, twoja skóra zyskuje zdrowie i odsłania się na nowo.

Po trzecie: Możesz poczuć się modnie, bo kosmetyki naturalne są teraz na topie

Od dłuższego czasu modna jest żywność ekologiczna i naturalna. Ten trend powoli pojawiał się w innych sektorach, toteż wreszcie i kosmetyki stały się bardziej eko. Z korzyścią dla wszystkich.

Naturalne kosmetyki są coraz bardziej wyrafinowane, profesjonalne, innowacyjne. Łączą korzyści dla dobra wszystkich i nic dziwnego, że stały się częścią trendu zdrowego stylu życia, który łączy zrównoważoną zdrową dietę, aktywność fizyczną i stosowanie naturalnych środków do pielęgnacji.

Nawet gwiazdy, takie jak Monica Bellucci czy Jessica Alba, przekonały się o zaletach naturalnych produktów i zostały ambasadorkami marek produkujących naturalne kosmetyki.

Są przykładem dla innych, chcą zainteresować fanów tym tematem i sprawić, by poszli w ich ślady i zaczęli używać wyłącznie naturalnych kosmetyków.

Po czwarte: Kosmetyki naturalne są teraz niedrogie

To, że gwiazdy ich używają nie oznacza oczywiście, że są to tylko luksusowe, drogie i elitarne produkty.

To prawda, że niektóre marki wcześnie wyczuły trendy i stworzyły naturalne linie kosmetyków na bogatym rynku.

Sytuacja się już jednak zmieniła. Teraz wyspecjalizowane marki oferują najlepsze produkty w przyjaznej cenie. Wielokrotne innowacje w procesie produkcji pozwoliły markom obniżyć koszty. Odbija się to na cenie detalicznej tak, aby jakościowy kosmetyk naturalny był dostępny dla większości kobiet.

Czy to nie wspaniale?

Wiesz już jakie argumenty opowiadają się za naturalnymi kosmetykami, ale jeśli wciąż masz jakieś wątpliwości to zachęcam do spróbowania na własnej skórze.

Może nie jesteś przekonany do naturalnych kosmetyków i może nie zauważasz swojego wpływu na środowisko w tym temacie, ale korzyści dla zdrowia na pewno będą dla ciebie istotne.


Zapraszamy również do przeczytania innych wpisów w temacie: Kosmetyki naturalne i sprzątanie

źródło: us.mariloubio.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.