ocet jabłkowy, moczenie stóp, zdrowie, medycyna naturalna, kąpiel stóp, grzybica

Ocet jabłkowy i moczenie stóp – Przyjemny i naturalny przepis na wiele chorób

Ocet jabłkowy już po samym zapachu zdradza zawartość licznych, aktywnych biologicznie składników mogących przyczynić się do poprawy naszego zdrowia.

Posiada substancje, które eliminują potencjalnie nam zagrażające bakterie i zarazki. Jeżeli poniższy przepis włączysz do tygodniowego planu, zapewnisz sobie niesamowite korzyści zdrowotne.

Jedyne, co musisz zrobić to moczyć stopy. Na pierwszy rzut oka jest to przyjemna i dość prozaiczna czynność, ale naprawdę robi różnicę i bywa bardzo pomocna.

Zapewne nie każdy znosi intensywny zapach, jaki daje ocet jabłkowy. Niemniej jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne i pożyteczne może być jego działanie.

Poniższa technika jest wykorzystywana od lat. Być może już o niej słyszałeś. I nie jest to zwyczajne moczenie stóp w misce z wodą.

Ocet jabłkowy jest zwykle przez nas używany przy odchudzaniu, leczeniu infekcji dróg oddechowych lub problemach trawiennych. Możemy go używać wewnętrznie, jak przy powyższych dolegliwościach, a także zewnętrznie. Znany jest z dobrego działania na skórę oraz widnieje na liście naturalnych antybiotyków ze względu na wspaniały potencjał przeciwko bakteriom i innym zarazkom.

Ważne jest, aby używać prawdziwych składników i w odpowiednich proporcjach. Ocet jabłkowy powinien być wymieszany w równych ilościach z ciepłą wodą. Możemy dodać również dobroczynnych soli, ziół oraz olejków eterycznych dla stworzenia pięknego zapachu.

Stopy są miejscem, w którym gromadzi się dużo bakterii i zarazków. Ocet jabłkowy z wodą świetnie sobie z nimi poradzi, a także pomoże w przypadkach, gdy mamy szorstką, suchą, zrogowaciałą skórę lub nadpotliwość i nieprzyjemny zapach oraz przy schorzeniach typu grzybica. Należy podkreślić, że taka kąpiel dla stóp oddziałuje dobroczynnie na cały organizm.

Ocet jabłkowy – Jak przygotować kąpiel dla stóp?

Przygotuj letnią wodę. Niech jej temperatura wynosi około 20 stopni. Przelej ją do niedużej miski, jednak wystarczającej, aby zmieścić stopy. Ocet jabłkowy powinien być dodany w takiej samej ilości. Dlatego nie należy przesadzać z objętością wody, gdyż będziemy potrzebowali zużyć odpowiednio więcej octu. Następnie przemieszaj i umieść swoje stopy w miksturze.

Można dodać do kąpieli kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, zalecany jest w tym przypadku olejek lawendowy. Poprawi on zapach oraz jakość snu.

Powinniśmy moczyć stopy od 30 do 45 minut, a następnie dokładnie je osuszyć.

Ocet jabłkowy jest niesamowitym produktem dla naszego zdrowia. To naturalny antybiotyk i środek przeciwko wszelkim zarazkom, dlatego zwalcza i zapobiega pojawieniu się między innymi grzybicy, łupieżu, infekcjom gardła, a także zwalcza nieprzyjemny zapach stóp i butów.

Ocet jabłkowy był też bohaterem innych artykułów – Oto one:


Dziękujemy za przeczytanie. Inne Naturalne przepisy na zdrowie znajdziesz → tutaj 🙂

źródło: thehealthyfoodlife.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.