medyczna marihuana, marihuana, konopie, olejek konopny, leczenie naturalne, medycyna naturalna, zdrowie, na zdrowie

Światowa Organizacja Zdrowia: Medyczna marihuana nie zagraża zdrowiu i nie należy jej odmawiać pacjentom!

Po miesiącach dyskusji Światowa Organizacja Zdrowia oświadczyła, że medyczna marihuana nie przynosi ryzyka dla zdrowia publicznego i jest skuteczna w leczeniu raka, choroby Parkinsona, Alzheimera i innych, jak donosi Daily Mail.

Ponadto Światowa Organizacja Zdrowia ustaliła, że marihuana nie powinna być lekiem na receptę i powinna być dostępna dla pacjentów, którzy jej potrzebują.

W głębokim morzu rządowych prób zagłuszania marihuany ta delkaracja to szalupa ratunkowa, pochodząca z czołowej agencji zdrowia na świecie. Podczas gdy część zalegalizowała już marihuanę medyczną, inne uniemożliwiają ludziom uzyskanie jej.

Big Pharma próbuje zmonopolizować rynek oleju CBD

Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) również zwiększa kontrolę nad firmami produkującymi CBD, odgrywając w ten sposób rolę w utrzymaniu oleju konopnego jako leku. Jednym z problemów jest to, że FDA jest nie tylko krajowym organem USA regulującym kwestię leków, ale częściowo działa na funduszach pochodzących z firm farmaceutycznych.

Być może dlatego Big Pharma próbuje wprowadzić CBA jako lek, który powinien znaleźć się pod ich parasolem. To parodia, zwłaszcza w terapii bólu, ponieważ medyczna marihuana jest znacznie bezpieczniejsza niż powszechnie stosowane leki przeciwbólowe, takie jak opioidy.

Medyczna marihuana jest niewykorzystaną opcją terapii, która została niesłusznie zakwestionowana

Ma długą listę zastosowań leczniczych. To doskonały środek rozluźniający mięśnie, łagodzący ból. (Do tego można stosować ją miejscowo, chociaż wersja jadalna ma najgłębsze działanie.) Pomaga w przypadku nudności spowodowanych chemioterapią, poprawia funkcje trawienne, a nawet pomaga załagodzić jaskrę.

Od zapobiegania napadom do bycia realną alternatywą dla opioidów – jest tak wiele medycznych zastosowań dla tego produktu, że najwyższy czas, by wszyscy mieli do niego dostęp. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia wszystkie kraje powinny zalegalizować już teraz medyczną marihuanę.


Dziękujemy serdecznie za Twoją obecność. Mamy nadzieję, że informacje okażą się przydatne, a świat zmierza w dobrym kierunku. Aktualnie nie możemy liczyć na mainstreamowe media w kontekście wielu ważnych tematów, zwłaszcza tych kontrowersyjnych. W takim razie musimy radzić sobie sami i internet jest bardzo dobrym miejscem, gdzie swoimi znaleziskami można się dzielić.

Inne ciekawe wpisy na temat Zdrowego i naturalnego stylu życia znajdziesz -> TUTAJ. 🙂

źródło: healthnutnews.com

Photo by Esteban Lopez


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

1 thought on “Światowa Organizacja Zdrowia: Medyczna marihuana nie zagraża zdrowiu i nie należy jej odmawiać pacjentom!”

  1. Konopie leczą od tysięcy lat! Kannabinoidy, a zwłaszcza kannabidiol (CBD) to substancje o niezwykle dobrze zapowiadającym się zastosowaniu medycznym. Badania efektów biochemicznych i farmakologicznych sugerują zastosowania CBD: do łagodzenia ataków epilepsji, zaburzeń nastroju, lęków, depresji, wspomagające leczenie uzależnień od alkoholu i nikotyny, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, hamuje rozwój i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych zwłaszcza glejaka, może być pomocny w leczeniu fibromialgii, czy zwłóknienia wątroby, jest skuteczny w terapii bólu zapalnego i neuropatycznego, pomocny w terapii stwardnienia rozsianego, działa przeciwwymiotnie (np. po chemioterapii), reguluje apetyt (…)
    ——>https://konopiafarmacja.pl/wyroby-z-konopii/17-konopny-ekstrakt-cbd-6.html
    Uwaga: Nasze olejki NIE zawierają syntetycznego kwasu kannabidiolowego CBD, który jest produkowany in vitro w laboratorium, który nie tylko nie pomoże, lecz może zaszkodzić naszemu organizmowi, są całkowicie naturalne! Produkt również nie jest łacząny z kryształem wyizolowanym CBD, którego wiele firm używa w swoich produktach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.