Masaż stóp – dlatego zawsze powinno się go mieć przed pójściem spać.

Jedną z najbardziej korzystnych i efektywnych metod leczenia jest masaż stóp. Odpowiedni nacisk na ciało uwalnia od napięcia i odpręża również umysł.

Refleksologia jest działką terapii masażem, która koncentruje się na konkretnych miejscach na ciele, zwłaszcza na dłoniach i stopach. Ich masowanie ma bardzo pozytywne efekty zdrowotne.

Masaż stóp – korzyści zdrowotne

Masaż konkretnych punktów na stopach wpływa na funkcjonowanie różnych organów. Dzięki temu możemy leczyć różne schorzenia, redukować stres, zapewniać relaksację i nawet zwiększać pożądanie seksualne.

Ponadto, masaż stóp znacząco wspomaga leczenie różnych chorób, poprawia krążenie krwi, usprawnia sen, reguluje trawienie, leczy obrzęki ciążowe, zespół niespokojnych nóg i poprawia kondycję skóry.

Dla przykładu, masaż palucha wywołuje bezpośredni efekt na mózg i płuca, a nacisk na drugi, trzeci i czwarty palec łagodzi bóle zębów. Natomiast masaż małego palca zmniejszy ból ucha. Brzmi nieźle, a to dopiero początek pozytywnych wpływów masażu stóp na całościowe zdrowie.

Ilustracja przedstawia konkretne miejsca i organy, które możemy wzmocnić regularnie poddając się masażom stóp.

Życzę dużo radości i rozkoszy. 🙂


Przekaż innym te informacje. A o podobnych naturalnych sposobach na zdrowie poczytasz tutaj.

21 thoughts on “Masaż stóp – dlatego zawsze powinno się go mieć przed pójściem spać.”

 1. Jest w tym dużo racji zrelaksowania całego organizmu ewidentne poprawia zdrowie a za tym uodparnia i poprawia jakość zycia.

  1. Ale na serio. Miałam nieznośny ból w ramieniu. Mieli mi operować. Haha- mieli. Ale przed tym jeszcze chciałam spróbować masarz. To było 4 lata temu- bez operacji, nie ma bólu.

   1. A jaki punkt powinnam masować przy bolu prawego biodra? Lekarze przepisują tylko srodki przeciwbólowe które nie pomagają ?

 2. Od najmłodszych lat byłem leczony tą metodą. mama masując mi stopy w dzieciństwie wyleczyła mi m.in zeza i inne schorzenia. Szczególnie że jak coś mamy chore to receptory same sie odzywają i bolą dokładnie w tym miejscu gdzie trzeba masować. Czasami nie wiemy dlaczego nas dłoń lub stopa sama od siebie boli…. a to właśnie te receptory odpowiadające za poszczególne organy. Gorąco polecam.

 3. Uczylam sie Masazu stop i zwracano nam szczegolna uwage aby pelen masaz stop wykonywac tylko 1x tygodniowo- szczegolnie uwazac na punkt tarczycy ,nie masowac go zbyt dlugo i intensywnie. Po masazu nalezy zwiekszyc spozycie plynow, / wydalanie zlogow/
  Masaz stop jest bardzo skuteczny i tylko w wyjatkowych przypadkach mozna zwiekszyc ilosc masazy w ciagu tygodnia, ale o tym decyduje masazysta.

 4. A gdzie się znajdują receptory odpowiadające jelitom, mam syndrom nadwrażliwego jelita może by mi masaż pomógł zamiast stałych leków, które muszę zażywać? Z chęcią spróbuję.?

 5. Czytalam ze masaz zaczynamy od lewej stopy…masując nerki i watrobe/lewe srodstopie/Potem prawe srodstopie…Dalej kolejno palce i reszta lewej, dalej palce i reszta prawej

 6. Czy można masować sobie stopy chodząc po kasztanach. Tak mi poradziła sąsiadka. W poszewkę wrzucić dużo kasztanów i stąpając po tym wykonuje się masaż 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.