zapalenie jelit, marihuana, choroba Leśniowskiego-Crohna, choroba Crohna

Naukowcy: Palenie marihuany może pomóc przy chorobie Leśniowskiego-Crohna?

Naukowcy: Palenie marihuany leczy zapalenie jelit (choroba Crohna).

Ze względu na skomplikowane procedury farmaceutyczne, proces uznawania marihuany i próba uwalniania z niej działania odurzającego przeciągają się. W końcu dostała ona zaklasyfikowana na liście ‚narkotyków I stopnia’. Rząd sądzi, że marihuana ma potencjał odurzający, choć możemy przygotować leki bez takiego działania, i dlatego nie jest akceptowana do medycznego użycia we wskazaniu: zapalenie jelit (choroba Crohna, Wrzodziejące zapalenie jelita grubego), a wskazań i raportów udowodnionej skuteczności mamy na pęczki.

Nawiązując do jednego z nich, marihuana ma zdolność wyindukowania remisji w chorobach typu: zapalenie jelit. Potwierdza się 45% skutecznością.

Naukowcy: Palenie marihuany leczy zapalenie jelit (choroba Crohna)

W badaniach uczestniczyło 21 osób z chorobą Crohna. Połowa dostała papierosy bez ziółka, inny dostali prawdziwe skręty.

Zawierały one 23% THC i 5% CBD. Ludzie palący skręty robili to codziennie przez 8 tygodni. Ci najbardziej sumienni osiągali remisję w chorobie Crohna (zapalenie jelit się wycofało).

Co warto zaznaczyć, chorzy mieli objawy na poziomie średnim. Byli w stanie jeść i spać bez większego bólu. Stąd zastosowanie marihuany może być bardziej korzystne dla ludzi o mniejszym zaawansowaniu choroby lub na początku. Zwłaszcza, że takie naturalne leczenie jest bardzo bezpieczne.

„Pacjenci przyjmujący marihuanę poprawili apetyt i jakość snu. Nie wystąpiły żadne działania niepożądane.”

To jedno z pierwszych badań z grupą placebo dotyczących marihuany i chorób z kręgu: zapalenie jelit (choroba Leśniowskiego-Crohna, Wrzodziejące zapalenie jelita grubego).

Miejmy nadzieję, że będzie ich o wiele więcej. Być może będzie to najbardziej optymalne leczenie, bez działań ubocznych dla wielu osób i przyniesie im to ulgę w cierpieniu. Jednocześnie będzie można skoncentrować się na wyeliminowaniu prawdziwych przyczyn choroby, aby już nigdy nie wracała.


Dodam, że mam znajomego, którego dotknęła choroba Crohna. Z jego doświadczeń palenie skrętów pogarszało jego stan, choć z drugiej strony mógł spowodować to dodatek tytoniu, ponieważ po czystych papierosach zaobserwował podobny efekt.
Znajomy dodaje, że marihuana najbardziej pomaga na poprawę snu. Epizody nocnych przebudzeń z bólem są bardzo istotną częścią choroby, więc jest to bardzo istotny, pozytywny wpływ. Między zdaniami dodał, że to wstyd, że marihuana nie przeszła fazy badań.

Inne przepisy Medycyny naturalnej i Ziołolecznictwa znajdziesz wokół.

źródło


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.