Marihuana lecznicza – kapsułki z konopi mogą zostać lekiem przeciwbólowym

Marihuana lecznicza i jej legalizacja jest bardzo gorącym tematem w niemal każdym kraju zachodu, który jeszcze tego nie zrobił. Liczba zwolenników jak i przeciwników wydaje się być podobna, choć można odnieść wrażenie, że ich motywacje są zgoła różne.

Jeżeli jesteś przeciwnikiem pomysłu by marihuana lecznicza była zalegalizowana w pełni – nie zniechęcaj się do przeczytania tego wpisu. Badania pokazały, że nowe kapsułki z marihuaną mogą działać przeciwbólowo równie skutecznie, co rynkowe leki.

Marihuana lecznicza – kapsułki przeciwbólowe

Foria Relief Company stworzyła globulki dopochwowe, które mają uwalniać kobiety od bólów menstruacyjnych. Uformowane na bazie aromatycznego masła kakaowego preparaty mogą być równie skuteczne, co popularne leki opioidowe (kodeina, hydrokodon), paracetamol czy ibuprofen.

Wielu kobietom dokuczają bóle menstruacyjne. Wynikają one między innymi z napięcia i skurczów mięśni. Globulka zawiera ekstrakt z kwiatów konopi [skład: 60 mg tetrahydrokanabinolu (THC) i 10 mg kanabidiolu (CBD)]. THC ma działanie przeciwbólowe, a CBD zapewnia rozluźnienie mięśni.

Ta kombinacja powoduje kompleksowe działanie przeciwbólowe, przeciwskurczowe i przeciwzapalne. A co najważniejsze – globulka nie ma psychoaktywnego działania i nie powoduje odurzenia!

Marihuana lecznicza – kapsułki przeciwbólowe – co dalej?

Nie chcę wchodzić w rozważania na temat legalizacji tych środków ani żadnych powiązanych procesów i dochodzeń. Ja dążę do odkrywania różnych użytecznych ciekawostek, a tematy czysto polityczne nie widnieją w kręgu moich zainteresowań.

Warto słuchać ciekawych wieści i obserwować, co się w tym temacie dzieje. Zwłaszcza jeżeli na co dzień dokuczają nam jakieś dolegliwości, a istnieją pewne przesłanki, że pojawia się nowa metoda, która ma szansę wpłynąć pozytywnie na nasz stan zdrowia.

Chciałbym też dodać, że pojęcie marihuana lecznicza lub medyczna jest trochę naciągane. Nie mniej jednak powinniśmy wiedzieć, co dostajemy, a taki termin powinien wskazywać na pewien profesjonalizm. Są różne odmiany tej rośliny, a ogólnie konopi od groma (wraz z potencjalnymi zastosowaniami na wielu płaszczyznach). Nie ma tylko jednej medycznej czy leczniczej, ani bodajże żadna się tak nie nazywa.


Dziękuję za wizytę na Warsztacie i przeczytanie tego wpisu. Zachęcam do przeczytania innych wpisów na temat ziół lub naturalnych przepisów na zdrowie.

źródło


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

4 thoughts on “Marihuana lecznicza – kapsułki z konopi mogą zostać lekiem przeciwbólowym”

  1. Brzmi dobrze i wielu ludziom to by ratowalo zycie i czynilo lepsze od bolu,ale gdzie te kapsulki(globulki)mozna dostac????Moze ktos wie,niech pomoze i napisze:-))Adamu

  2. Cierpliwie czekam, już od lat, żebym mógł zamienić choć częściowo morfinę, którą biorę i bardzo cierpię, a nie mogę zwiększyć dawki ww tak, żeby być roślinką wymagającą opieki i obciążeniem dla rodziny.
    Koncerny mocno hejtują, bo na razie mają jak pączek w maśle i dadzą wiele $$$ żeby tak dalej było!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.