makijaż, kosmetyki naturalne, bez makijażu, naturalnie, naturalny wygląd, dlaczego powinnaś zrezygnować z makijażu, zdrowie, natura

Co się stanie ze skórą i hormonami, gdy porzucisz makijaż na tydzień

4 powody, dla których powinieneś porzucić makijaż na rzecz naturalnego wyglądu:

Wiele kobiet się maluje na co dzień. Nie chodzi nawet o to, że malują się wybierając się do pracy, na imprezę czy na zakupy. Niektóre kobiety malują się nawet siedząc w domu.

Co więcej, bywa tak, że makijaż nie jest zmywany co wieczór i kobiety zasypiają z nim, usuwając rozmazany makijaż dopiero następnego dnia. Ma to niewątpliwie drastyczne skutki dla naszej skóry.

Nie chodzi o to, by krytykować tych, którzy lubią nosić makijaż, to indywidualny wybór. Jednak wielu ludzi stawia obecnie na naturalność i istnieją logiczne powody, dla których warto zrezygnować z malowania się.

Co zyskasz, gdy odstawisz makijaż na jakiś czas:

ZAOSZCZĘDZONE PIENIĄDZE

Dużo pieniędzy! Według przeprowadzonych badań statystycznych kobiety potrafią w ciągu całego życia wydać 300 tysięcy na samą twarz.

Ceny kosmetyków do makijażu wahają się, tani kosmetyk kupisz już za 20zł, ale dobre kosmetyki kosztują nawet kilkaset złotych. Ponadto do makijażu potrzeba co najmniej kilku różnych kosmetyków, wiele z nich starcza na krótko.

ZAOSZCZĘDZONY CZAS

Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także swój czas. Jeśli jesteś pracowitą mamą, nie masz zbyt wiele czasu na malowanie się. Przeciętna kobieta spędza od 30 minut do godziny na nakładaniu makijażu.

Ten czas możesz wykorzystać na coś ważniejszego.

TOKSYNY

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale wiele produktów do makijażu jest toksycznych dla skóry i ciała. Zawierają chemikalia, w tym oksybenzon, który może powodować reakcje alergiczne; oktokarboksyl, który może powodować problemy z funkcjonowaniem mózgu i układu nerwowego.

Pomyśl, co dzieje się z twoim ciałem, gdy nakładasz to dzień po dniu.

TWOJA SKÓRA POPRAWI SIĘ

Każdy marzy o skórze bez skazy. Jednak zasłanianie skóry warstwami makijażu nie wystarczy. W rzeczywistości, nakładanie makijażu pozwala przeniknąć chemii do porów, zatyka je i powiększa, co prowadzi do przebarwień i trądziku.

Jeśli to nie są powody, dla których warto przejść do naturalnego wyglądu, to co byłoby? Nikt nie powinien chcieć toksyn przenikających do naszego ciała.

A Ty jak myślisz ? Podziel się z nami opinią w komentarzu!


Poczytaj także inne artykuły z dziedziny: Kosmetyki naturalne i sprzątanie.

źródło: fitlife.tv


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.