Leki przeciwbólowe z Apteki Natury – będziesz zaskoczony!

Leki przeciwbólowe to temat bardzo na czasie. W USA powstała nawet osobna specjalizacja lekarska – leczenie bólu. Można doświadczać bólu różnego pochodzenia i najlepiej zadziałać na prawdziwą przyczynę. Jednak doraźnie także warto sobie pomóc.

Powrót do natury.

Jeżeli cierpisz z powodu bólu zęba, pleców, kręgosłupa lub czegokolwiek innego, z pewnością twoim nawykiem jest sięgnięcie po tabletkę. Wielu ludzi polega na pigułkach, lecz nie jednocześnie nie zdaje sobie sprawy z ryzyka działań niepożądanych, interakcji z innymi lekami i potencjalnego uzależnienia.

Być może mało kto wie, ale pozbyć się bólu możemy również w domowy sposób. Naturalne leki przeciwbólowe istnieją i mają swoją skuteczność.

Wiele ziół i przypraw może leczyć stan zapalny i inne tego typu przypadłości. Roślinne opcje zostały sklasyfikowane jako leczenie uzupełniające albo medycyna alternatywna, która również zawiera w sobie akupunkturę, jogę, reiki i inne praktyki. Jeżeli chodzi o leki przeciwbólowe – będziesz zaskoczony/-a, co może pomóc Ci poczuć się lepiej.

Leki przeciwbólowe z Apteki Natury – będziesz zaskoczony!

Kora wierzby

Ludzie używają kory wierzby do zmniejszenia stanu zapalnego (najczęstszej przyczyny bólu) od wieków. Związek chemiczny – kwas salicylowy – który był pierwowzorem aspiryny, na co dzień znajduje się właśnie w korze białej wierzby.

642x361-surprising_natural_pain_killers-willow_barkPierwotnie, ludzie żuli korę, aby pozbyć się bólu i gorączki. W dzisiejszych czasach suszona kora wierzby jest surowcem zielarskim i można ją kupić w każdym sklepie tego typu i zaparzać z niej herbatę. Można skorzystać również z formy kapsułki lub wyciągu. Używa się jej do leczenia bólów głowy, dolnych partii brzucha, zapalenia stawów i wielu innych schorzeń.

Jednakże kora wierzby może wywołać dolegliwości żołądkowe, spowolnić nerki i wydłużyć czas krwawienia (tak samo jak aspiryna). Może być stosowania jedynie u dorosłych. U dzieci jest ryzyko zatrucia.

Jeżeli nie tolerujesz aspiryny lub bierzesz jakieś inne leki przeciwbólowe (np. aspirynę, ibuprofen, naproksen, diklofenak), nie powinieneś stosować kory wierzby. Inne lekarstwa, które wchodzą z nią w interakcję to warfaryna i inne leki przeciwzakrzepowe. Są to nazwy międzynarodowe leków. Nazwy handlowe, które widnieją dużymi literami na opakowaniach mogą być z goła różne, więc należy sprawdzić te pisane małymi literami.

Kurkuma

Kurkuma jest przyprawą, która nadaje curry żółtego koloru i unikalnego smaku. Zawiera w sobie związek – kurkuminę – antyoksydant chroniący organizm przed wolnymi rodnikami uszkadzającymi komórki i tkanki.

642x361-surprising_natural_pain_killers-turmericKurkuma jest używana do leczenia wielu dolegliwości – niestrawności, wrzodów, łuszczycy i nawet raka. Niektórzy ludzie z zapaleniem stawów przerzucili się na naturalny środek przeciwbólowy, czyli kurkumę, która pomaga im zmniejszyć stan zapalny.

Leki przeciwbólowe z Apteki Natury – będziesz zaskoczony!

Goździki

Goździki są używane jako przyprawa do mięsa, wina, ciast lub potraw z ryżem. Można je kupić całe, zmielone lub w postaci olejku.

642x361-surprising_natural_pain_killers-clovesTak jak w przypadku innych ziołowych produktów, goździki są wykorzystywane do leczenia wielu schorzeń. Mogą nam pomóc przy nudnościach, a także w leczeniu przeziębienia. Posiadają również właściwości przeciwbólowe. Używamy ich przy bólach głowy, zapaleniu stawów i bólach zębów. Mówi się też o użyciu goździków przy zakażeniach grzybiczych.

Substancją aktywną jest eugenol, który jest naturalnym środkiem przeciwbólowym. Wmasowanie niewielkich ilości olejku w dziąsła może tymczasowo zmniejszyć ból zęba, zanim nie pójdziesz do dentysty. Zbyt duża ilość olejku może uszkodzić twoje dziąsła, więc nie przesadzaj.

Ludzie z problemami z krwawieniem biorący leki rozrzedzające krew powinni uważać, gdy spożywają produkty z goździków. Olejek może zwiększyć ryzyko krwawienia.

Leki przeciwbólowe z Apteki Natury – fizyczne metody

Ciepło i lód

Wśród najbardziej popularnych, domowych środków na ulgę w bólu są zabiegi fizyczne – rozgrzewanie i chłodzenie.

642x361-surprising_natural_pain_killers-heat_and_iceNapięte mięśnie, ścięgna i więzadła poczują się lepiej po przyłożeniu lodu. Zmniejszą się też obrzęk i stan zapalny. Co ciekawe, kiedy stan zapalny zniknie, rozgrzewanie może pomóc zmniejszyć sztywność, która często towarzyszy skręceniom i zwichnięciom.

Natomiast jeżeli bolesnym problemem jest zapalenie stawów, wilgotny, ciepły okład pomoże bardziej niż lód. Możemy przyrządzić go sami za pomocą chociażby szmatki lub kupić specjalne paczki, które możemy podgrzewać wielokrotnie.

Inną świetną metodą leczenia bólu jest akupunktura.

Przeczytaj również: Dlaczego należy uważać ze stosowaniem ibuprofenu po 40-stce?


Leki przeciwbólowe są stosowane bardzo szeroko. Mam nadzieję, że dzięki takim wpisom przynajmniej w niektórych sytuacjach nie będziemy sięgali po tabletkę. 🙂

źródło


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

4 thoughts on “Leki przeciwbólowe z Apteki Natury – będziesz zaskoczony!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.