Gdzie leki nie dochodzą – Naturalny sposób Amiszów na leczenie chorób cywilizacyjnych

Współczesny świat stara się rozwiązywać podstawowe problemy zdrowotne za pomocą nowoczesnych technologii i profesjonalnej opieki lekarskiej. Został stworzony system, w którym wszyscy chorują i biorą leki.

Pomimo tego, niektóre grupy ludzi, np. Amiszowie wciąż bazują na leczeniu naturalnym wielu chorób i jak się okazuje, są zdrowi!

Tego typu naturalne kuracje są przekazywane z pokolenia na pokolenie, aby nie zaniknęły wraz z postępującą propagandą leczenia metodami konwencjonalnymi. A teraz dzięki internetowi mogą zaistnieć na szerszą skalę.

Poniższego przepisu używa się w leczeniu nadciśnienia tętniczego, zaburzeń lipidowych (cholesterolu, hdl, ldl). Choć jeżeli masz przepisane leki to nie powinieneś ich odstawiać na własną rękę.

W środowisku medycyny naturalnej kuracja Amiszów znalazła swoje miejsce i akceptację. Stało się tak z powodu naturalnego pochodzenia wszystkich składników oraz dobrego działania na ciśnienie tętnicze, gospodarkę lipidową, a także poprawia odporność. Trzeba pamiętać, że sama kuracja jedynie wyprowadza nas ze stanu zaniedbania. Natomiast o dobry stan zdrowia dbamy na co dzień – przez zdrowy styl życia, dietę i aktywność fizyczną.

Gdzie leki nie dochodzą – Naturalny sposób Amiszów na leczenie chorób cywilizacyjnych

Składniki:

 • 1 łyżka naturalnego, surowego miodu
 • średni kawałek korzenia imbiru
 • 3 ząbki czosnku
 • 1 łyżka octu jabłkowego
 • 1 łyżka soku z cytryny

Sposób przygotowania:

 1. Blenduj wszystkie składniki przez minimum 30 sekund.
 2. Upewnij się, że uzyskałeś jednolitą miksturę.
 3. Przecedź miksturę i schowaj do lodówki na około 5 dni.
Sposób użycia:
 • Po 5 dniach w lodówce – możesz przyjmować po 1 łyżeczce mikstury 2 razy dziennie
 • Przyjmuj ją rano i wieczorem, zawsze przed posiłkami (około 30 minut)

Przy podanych ilościach mikstury powinno wystarczyć na około tydzień.

Już po kilku dniach używania mikstury możesz zauważyć widoczną zmianę w funkcjonowaniu organizmu.


22 thoughts on “Gdzie leki nie dochodzą – Naturalny sposób Amiszów na leczenie chorób cywilizacyjnych”

 1. czy jeśli zblenduję wszystkiego po 1 łyżeczce to otrzymam taką ilość , że wystarczy na kilka dni po 2 łyżeczki dziennie ?????

  1. Jeśli zamienisz w składnikach „łyżeczki” na łyżki, to po 5 dniach możesz swobodnie zażywać po 2 łyżeczki tego specyfiku. :-))

  1. Wszystko co jest naturalne, – nie szkodzi! Zatem bez obaw, można zażywać miksturę profilaktycznie a także dla dbałości o zdrowie. Człowiek jako część Natury, potrzebuje nie przetworzonej, bogatej w odpowiednie składniki żywności. Nigdy nie zastąpi się Natury sztucznymi składnikami wytworzonymi w laboratoriach. Przyroda jest mądra i wystarczająco bogata abyśmy pozbyli się chorób.

 2. Szukam składników ,które w naturalny sposób rozrzedzą krew ( zamiast brać codziennie Acard lub Polocrd ) ????

  1. Rozrzedzanie krwi jest raczej metodą stosowaną w medycynie konwencjonalnej i jest to konkretnie pilnowane, bo nie ma z tym żartów. W medycynie naturalnej inaczej podchodzi się do sprawy, przeważnie.

   1. Panie Wojciechu,Acard lykam na wlasne zlecenie ,czym noge go zastapic aby zachowac profilaktyke?
    Dziekuje z porade dotyczaca ,,karczoczow,. POZDRAWIAM

  1. Tak 🙂 ja na własnym mężu 🙂 z tym, że nie „przecedzam”. Po ponad roku łykania tabletek na nadciśnienie można było z nich łagodnie zejść. Teraz raz na tydzień, raz na dwa tygodnie robię nową miksturę. Ale dodam że zmieniliśmy dietę.

 3. Witam. Ile to jest średni kawałek imbiru. ..Imbir to bardzo mocny w działaniu składniki więc bardziej precyzyjne okreslenie ilosci byłoby wskazane.

 4. Metoda napewno nie zaszkodzi ….aczkolwiek dodałabym jeszcze korzeń świeżej kurkumy w tej samej ilości co imbir….oraz codzienne spacery rozłożone na rano i wieczór po 30 min. Pozdrawiam serdecznie ☺️

 5. Zgłębiłem temat, bo i dla mnie niejasne było, jak z ok. 3 łyżek mikstury uzyskać porcję, która starczy na tydzień. Kroplomierz?… Wychodzi na to, że ktoś wpadł na „wspaniały” pomysł, by byle jak przetłumaczyć angielski tekst, stąd wiele odmian tego przepisu, każdy czymś się różni, często są to kardynalne błędy dowodzące, że zamieszczający tylko go powiela (dodając swoje „drobne poprawki”), a w działanie jednak raczej nie wierzy i w ogóle go nie próbował zrobić. Tutaj autor użył 3 ząbków czosnku (współczuję otoczeniu…), gdy na ogół na te same ilości pozostałych składników inni dodają 1 ząbek. Ale widocznie nie każdemu było dane doczytać czy dobrze przetłumaczyć lub choćby przeczytać ZE ZROZUMIENIEM, co chce rzucić w sieć. Inni z kolei piszą, że miksturę trzeba na 5 dni ZAMROZIĆ!! Widocznie nie widzą różnicy między lodówką a zamrażarką, albo słabo znają angielski, albo jak wyżej – totalna ignorancja i brak odpowiedzialności za to, co wrzucają, byle być „na fali”.
  Inna jeszcze sprawa, to prosta matematyka, co słusznie ktoś już zauważył – z podanych składników nie da się zrobić mikstury na tydzień czy choćby kilka dni. Niestety z większymi lub mniejszymi, ale zawsze z takimi błędami matematycznymi spotkałem się w każdym przepisie tej mikstury (również angielskimi).
  Sumując: podejrzewam, że ktoś wypuścił ten „hit” ot, tak sobie, bo naturalna medycyna w modzie. Więc ludziska powielają go namiętnie, jak w grze w „głuchy telefon”, nie zdając sobie sprawy, że ktoś w to może uwierzyć no i np. szkód sobie narobić.
  A na marginesie – pewnie Amisze w ogóle nie mają pojęcia o tej recepturze, pewnie to taki „chłyt makertingowy”, jak by podsumował to kabaret Ani Mru-Mru.
  Medycyna naturalna OK, ale jestem przeciw dziwactwom i z „nieba” wziętym wpisom. Sprawdzajcie, co piszecie, a nie powielajcie tekstów tylko dlatemu, że akurat taka jest moda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.