olej kokosowy, kwas laurynowy, rak jelita grubego, rak jelita, rak okrężnicy, leczenie raka, naturalne metody, medycyna naturalna

Olej kokosowy (kwas laurynowy) zabija >93% komórek raka jelita grubego in vitro.

Badanie z 2013 roku wykazało, że kwas laurynowy, którego w oleju kokosowym jest około 50%, zabija ponad 93% komórek raka jelita grubego człowieka in vitro po 48 godzinach leczenia.

Intrygujące jest to, że kwas laurynowy zatruwa komórki raka powodując w nich powstanie głębokiego stresu oksydacyjnego, gdyż zmniejsza w nich poziom glutationu (który jest potrzebny komórkom rakowym właśnie, aby zabezpieczyć się przed stresem oksydacyjnym).

Kwas laurynowy – Leczenie raka olejem kokosowym?

Jesteśmy w fazie odkrywania potencjału przeciwnowotworowego oleju kokosowego. Niemniej jednak znamy już wiele korzyści zdrowotnych, jakie daje między innymi kwas laurynowy i zostały one potwierdzone w badaniach naukowych.

Olej kokosowy w naturalny sposób unicestwia wirusy, bakterie, grzyby i pasożyty. Wspiera procesy trawienne i metabolizm wątroby. Zmniejsza stany zapalne, wpływa bardzo dobrze na kondycję skóry oraz szybsze gojenie ran (aplikowany miejscowo). Może być również pomocny dla cukrzyków. Dowiedziono, że podwyższa stężenia zdrowego HDL u kobiet, a także okazał się lepszy od oleju sojowego w odchudzaniu i pozbywaniu się tłuszczu brzusznego. (naturalne sposoby na odchudzanie i tłuszcz brzuszny)

Olej kokosowy i kwas laurynowy są poddawane badaniom klinicznym w kontekście przewlekłych chorób serca (związanych z miażdżycą), leczenia choroby Alzheimera oraz nadciśnienia i cukrzycy.

Olej kokosowy jest wyjątkowy, gdyż około 50% jego zawartości to kwas laurynowy, czyli średniołańcuchowy trójgliceryd, którego ciężko znaleźć w naszej normalnej diecie. Co ciekawe, kwas laurynowy zawiera się także w tłuszczu mleka krowiego, ale jedynie w 2%. Natomiast w tłuszczu mleka ludzkiego jest go już 6%. Może to oznaczać, że ludzie są naturalnie predysponowani do większego zapotrzebowania na ten kwas tłuszczowy.

Badania, o których wspominamy niekoniecznie muszą potwierdzać, że kokos jest remedium na raka. Pokazują natomiast, że natura zapewnia nam wiele naturalnych metod do walki z chorobami. Im więcej badań będziemy robili, tym więcej informacji uzyskamy i będziemy mogli, dzieląc się nimi, prowadzić życie w zdrowiu, a gdy złapie nas choroba, skutecznie ją wyleczyć.

Po więcej szczegółów zapraszamy do tekstu źródłowego: healthy-holistic-living.com

Polecamy także inne artykuły na temat oleju kokosowego:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.