Księżyc, pełnia, moc księżyca, moc pełni, duchowość, świadomość, rozwój duchowy, pełnia Księżyca, Księżyc w pełni, medytacja

Księżyc w pełni może wpływać na Twój nastrój – Jak pozytywnie to wykorzystać?

Od wieków ludzie wierzą, że Księżyc w pełni ma niesamowitą moc.

Chińczycy i Wietnamczycy zwracali się w czasie pełni z prośbami o przewodnictwo, siłę, szczęście i spokój ducha. Stworzyli nawet swego rodzaju święta nazywane Mid-Autumn Festival lub Moon Festival (po polsku Święto Środka Jesieni). Przypadają one 15. dnia 8. miesiąca chińskiego kalendarza. Spędza się je celebrując bliskie przyjaźnie, jedność oraz miłość rodzinną.

W chińskiej kulturze pełnia Księżyca jednoczy ludzi i symbolizuje wspólnotę.

Księżyc w pełni emanuje bardzo intensywną energią, która może wpływać na Twoją osobowość, myśli i zachowanie. Jeżeli jesteś wściekły, będziesz się bardziej denerwował i powodował kłótnie. Jeżeli jesteś zadowolony, również odczujesz to głębiej.

Ważne jest, aby skierować tę intensywną energię w pozytywnym kierunku. To konieczne dla utrzymania spokoju ducha.

Nawiązując do nauki, Księżyc w pełni przydarza się, kiedy ustawi się równo naprzeciwko Słońca. Innymi słowy, po drugiej stronie Ziemi. Dzieje się tak średnio co 29,5 dnia.

A zatem, jeżeli Księżyc w pełni ma tak potężną moc, jak możemy ją wykorzystać dla naszego dobra?

MYŚL POZYTYWNIE, PIELĘGNUJ POZYTYWNE MYŚLI

Pełnia Księżyca może wpłynąć na nas dwojako. Może zasypać Cię pozytywną energią i poprawić Twoją koncentrację lub zupełnie odwrotnie, złamać Cię negatywnym samopoczuciem.

Przed pełnią najważniejszą zasadą jest, aby pozostawać w dobrym nastroju. Nie możemy poddawać się negatywnym myślom – pozbądźmy się ich znajdując dwie pozytywne dla każdej negatywnej.

WEŹ KSIĘŻYCOWĄ KĄPIEL

Czy doświadczałeś kiedyś podekscytowania związanego z pełnią? Długie chwile spędzone przy oknie lub na zewnątrz wpatrując się w piękne światło i kształt bijący od Księżyca. Wiele różnych wielkich myśli, mnóstwo pięknych myśli przechodzących przez umysł! To jest właśnie księżycowa kąpiel. 🙂

Podobnie możesz zrobić tym razem. Jeżeli jest zimno, ubierz się i wyjdź podziwiać Księżyc. Jeżeli jest już cieplej, wyjdź na łąkę, gdzieś z dala od tłoku i połóż się pod pełnią. Niech oświeca Ciebie niesamowitą energią i miłością! 🙂

MEDYTUJ Z KSIĘŻYCEM

Spokojny, zrelaksowany umysł pozwoli Tobie głębiej rozkoszować się pozytywną energią pełni Księżyca. Poprzez medytację staniesz się bardziej uważny i świadomy siebie. Dzięki temu łatwiej dostrzeżesz swoje skryte marzenia i aspiracje, które w trakcie życia chciałbyś spełnić.

W ten sposób staniesz się również bardziej odporny na negatywne przekonania, które nie opanują Twojego umysłu tak łatwo. Dzieje się tak, kiedy:

  1. Jesteś zestresowany, że coś idzie nie po Twojej myśli
  2. Wątpisz w siebie i powodzenie swoich aktywności

Poprzez głębokie ćwiczenia oddechowe, które są częścią medytacji, poprawisz rytm bicia serca, a Twój umysł zwolni i stanie się bardziej przejrzysty.

Dlatego w sytuacji, gdy nadchodzi pełnia, staniesz się bardziej gotowy, aby skorzystać z pozytywnej energii i wykorzystać ją dla własnego rozwoju. 🙂

OCZYŚĆ SWOJE SUMIENIE – ODPUŚĆ

Możesz postrzegać pełnię jako nowy początek. Odpuść wszelkie urazy i inne rzeczy, które ściągają Cię w dół. Frustracje i rozczarowania z przeszłości mogą być powodem, dlaczego Twoje marzenia i cele pozostają wciąż poza zasięgiem. Wykorzystaj medytację do zidentyfikowania, co Ciebie boli, a pozytywna energia pełni Księżyca pomoże Ci się tego uwolnić. Najbardziej przydatną umiejętnością jest tutaj metoda: przebacz i zapomnij.

Kiedy odpuścisz dawne urazy i frustracje, zaczniesz pozbywać się niepotrzebnej negatywnej energii. Nie trzymaj jej w sobie. Nie spowoduje ona niczego dobrego dla Ciebie, a wręcz przeciwnie. Jest ciężka w utrzymaniu i pozostawia w Tobie porcje frustracji, które oddalają najważniejsze cele i marzenia.

Dlatego najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, jest po prostu przebaczyć, zapomnieć i odpuścić.

STWÓRZ NOWE CELE

Weź do ręki zeszyt i długopis. Spisz listę swoich pasji i celów. Następnie niech moc pełni Księżyca zacznie dodawać Ci motywacji. Pozytywna i oświecająca energia pełni pomoże Tobie zrealizować prawdziwe cele i sens życia. Nasze życie jest często podyktowane przez przekonania społeczeństwa. Warto się zastanowić, czy jest to Twoje marzenie, czy Twojej społeczności?

Księżyc w pełni może wprowadzić klarowność w myśleniu i odkrywaniu prawdziwych życiowych intencji. Połączenie medytacji i światła pełni pomoże Ci odnaleźć skrywane marzenia, niezwiązane z presją otoczenia.

ZRÓB COŚ MIŁEGO DLA INNYCH

Oczyść się z negatywnej energii i wnieść nieco pozytywnej. Dzięki temu Księżyc nie namiesza Ci w głowie, a wzmocni pozytywne podstawy.

Potraktuj zrobienie czegoś miłego dla innych jako detoks od negatywów. Moc pełni Księżyca przenika przez sztuczność i półprawdy, więc musi to być coś do szpiku kości szczerego.

IDŹ NA DWÓR I POCZUJ MOC PEŁNI KSIĘŻYCA

Możesz pójść na spacer lub gdy jest ciepło, wziąć koc i się położyć. Poczuj jak światło Księżyca przenika przez Ciebie i wzmacnia pozytywne postanowienia. Podziwiaj piękno naturalnego światła Księżyca i niedoskonałą symetrię jego kształtu.

Moc pełni Księżyca jest silna i nieustająca. Może Cię ponieść jak na fali lub wskazać zaniedbania i przybić nieco do Ziemi. Pełnia intensyfikuje Twoją energię. Dlatego jeżeli chcesz ją przejść zgodnie i przyjemnie, musisz stworzyć do tego podstawy.

Energii pełni możesz użyć nawet do szukania romantycznej miłości lub wzmacniania już obecnej. Tak długo jak emanujesz określonymi emocjami, moc pełni Księżyca będzie je pogłębiała i umacniała.

Jednakże, jeżeli masz w sobie nerwowość i złość, powinieneś być ostrożny, aby nie pogrążać się nich za mocno. Pełnia wzmocni również te emocje, sprawdzi Twoje ograniczenia i sposoby radzenia sobie z nimi.

Jeżeli taka jest Twoja droga tym razem, możesz wykorzystać moc Księżyca do nauki i rozwoju duchowego. Świadomość własnej siły i własnych słabości jest bardzo pouczająca. Możesz wyciągnąć dużo dobra dla siebie z każdego scenariusza. Zależy to tylko i wyłącznie od Ciebie.


Księżyc w pełni oddziałuje na nas od wieków, ale wraz z odkryciami nauki, możemy nauczyć się wykorzystywać go o wiele lepiej. Wiemy, kiedy nadejdzie następna pełnia i możemy się do niej przygotować. Warto regularnie wpisywać ją do kalendarza i traktować ten dzień wyjątkowo. Każdy fan rozwoju duchowego z pewnością doceni moc pełni i z każdą następną będzie uczył się coraz więcej. 🙂

Inne wpisy na temat Rozwoju duchowego znajdziesz -> TUTAJ> 🙂

źródło: peacequarters.com

zdjęcie zrobione w Gdańsku na Jasieniu na 3 dni przed marcową pełnią 2018


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

1 thought on “Księżyc w pełni może wpływać na Twój nastrój – Jak pozytywnie to wykorzystać?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.