Korekcja wzroku – 8 domowych sposobów by dbać o wzrok

Dość często zdarza się, że z wiekiem tracimy zdolność widzenia. Mogą wpływać na to różnorodne choroby, ale najczęściej bywa po prostu tak, że z upływem lat Nasze oczy stają się trochę mniej doskonałe. Niemała jest tutaj również rola siedzącego trybu życia i wszechobecnych ekranów. Możemy mieć trudności z czytaniem lub dostrzeganiem szczegółów z pewnej odległości. Korekcja wzroku w takim przypadku staje się niezbędna.

Całe szczęście istnieje kilka domowych, naturalnych sposobów na to, by poprawić zdolność widzenia. Nie musisz od razu nosić na stałe okularów ani poddawać się zabiegom laserowym. Oczywiście, jeżeli pogorszenie ostrości wzroku nie wynika z jakiejś konkretnej choroby.


TEMATY NA CZASIE
loading...
loading...

INNE MODNE TEMATY:
loading...
loading...
Korekcja wzroku – 8 domowych sposobów bez noszenia okularów lub zabiegu laserowego.
  1. Regularne pij sok z marchewki – najlepiej świeżo skręcony.
  2. Unikaj patrzenia się w ekrany (komputer, telewizor, tablet, telefon) przez długi czas.
  3. Kilka razy dziennie delikatne masuj okolicę oczu.
  4. Daj odpocząć oczom przez 3 godziny dziennie.
  5. Nie noś okularów cały dzień, zdejmuj je na jakiś czas.
  6. Spędzaj czas obcując z naturą, spoglądaj na piękną zieleń i odprężające krajobrazy (ważne jest patrzenie w dal, zwłaszcza jeżeli pracujesz przy biurku)
  7. Każdego dnia, nakładaj ciepły i wilgotny okład na oczy i uciskaj je przez pół godziny.
  8. Poniższy obrazek przedstawia 16 prostych ćwiczeń. Podążaj oczami wzdłuż wyrysowanych linii (najlepiej wydrukować go sobie na kartce A4). W ten sposób wyćwiczysz mięśnie oka, co bardzo dobrze wpłynie na Twój wzrok.

8-simple-tricks-to-improve-your-eyesight-without-laser-surgery-or-glasses1
Jeżeli robisz to ćwiczenie po raz pierwszy, spróbuj skoncentrować się na obrazku i wpatrywać w niego przez jakiś czas (bez mrugania). Twój umysł przyswoi sobie znaczenie tego symbolu. W tym czasie możesz doświadczyć drobnego łzawienia i chcieć zamknąć oczy. Oznacza to, że osiągnąłeś stan relaksu.


Dziękuję za przeczytanie wpisu. Mam nadzieję, że domowa korekcja wzroku pomoże Tobie zachować dobre widzenie o wiele dłużej.

Inne ciekawe artykuły znajdziesz wypunktowane na dole pod wpisem. Medycyna Naturalna i Ziołolecznictwo to jedne z Naszych ulubionych tematów. 🙂

Źródło


Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.
INNE POLECANE ARTYKUŁY:
loading...

4 przemyślenia nt. „Korekcja wzroku – 8 domowych sposobów by dbać o wzrok”

  1. Na poprawę wzroku warto też dobrać dobry ziołowy suplement. Sama kupuję Retinoprotector z nowoczesneziola.pl bo bardzo korzystnie działa na mój wzrok, oczy mi się też już tak nie męczą kiedy czytam coś w książce lub na komputerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge