korekcja wzroku, poprawa wzroku, korekta wzroku, wzrok

Korekcja wzroku – 8 domowych sposobów dla poprawy ostrości widzenia

Dość często zdarza się, że z wiekiem tracimy zdolność widzenia. Mogą wpływać na to różnorodne choroby, ale najczęściej bywa po prostu tak, że z upływem lat Nasze oczy stają się trochę mniej doskonałe. Niemała jest tutaj również rola siedzącego trybu życia i wszechobecnych ekranów. Możemy mieć trudności z czytaniem lub dostrzeganiem szczegółów z pewnej odległości. Korekcja wzroku w takim przypadku może być niezbędna.

Całe szczęście istnieje kilka domowych, naturalnych sposobów na to, by poprawić zdolność widzenia. Nie musisz od razu nosić na stałe okularów. Zwłaszcza jeżeli Twoje oczy mają się gorzej po stresach, długim siedzeniu przy książkach, korzystaniu z komputera lub gdy ogólnie twój styl życia i odżywiania jest niezdrowy. Oczywiście, jeżeli pogorszenie ostrości wzroku nie wynika z jakiejś konkretnej choroby.

Korekcja wzroku – 8 domowych sposobów dla poprawy ostrości widzenia

 1. Regularne pij sok z marchewki – najlepiej świeżo skręcony.
 2. Unikaj patrzenia się w ekrany (komputer, telewizor, tablet, telefon) przez długi czas.
 3. Kilka razy dziennie delikatne masuj okolicę oczu.
 4. Daj odpocząć oczom przez 3 godziny dziennie.
 5. Nie noś okularów cały dzień, zdejmuj je na jakiś czas.
 6. Spędzaj czas obcując z naturą, spoglądaj na piękną zieleń i odprężające krajobrazy (ważne jest patrzenie w dal, zwłaszcza jeżeli pracujesz przy biurku)
 7. Każdego dnia, nakładaj ciepły i wilgotny okład na oczy i uciskaj je przez pół godziny.
 8. Poniższy obrazek przedstawia 16 prostych ćwiczeń. Podążaj oczami wzdłuż wyrysowanych linii (najlepiej wydrukować go sobie na kartce A4). W ten sposób wyćwiczysz mięśnie oka, co bardzo dobrze wpłynie na Twój wzrok.

korekcja wzroku, poprawa wzroku, korekta wzroku, wzrok
Jeżeli robisz to ćwiczenie po raz pierwszy, spróbuj skoncentrować się na obrazku i wpatrywać w niego przez jakiś czas (bez mrugania). Twój umysł przyswoi sobie znaczenie tego symbolu. W tym czasie możesz doświadczyć drobnego łzawienia i chcieć zamknąć oczy. Wystarczy chwilę normalnie pomrugać, aby dobrze nawilżyć oko. Podczas wykonywania ćwiczeń najbardziej wskazany jest stan relaksu.


Dziękuję za przeczytanie wpisu. Mam nadzieję, że domowa korekcja wzroku pomoże Tobie zachować dobre widzenie o wiele dłużej.

Proszę pamiętać, zwłaszcza jeżeli Państwu coś dolega, najlepiej skonsultować się z dobrym lekarzem. 🙂

Przeczytaj również o innych domowych sposobach na zdrowie.

Źródło


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

10 thoughts on “Korekcja wzroku – 8 domowych sposobów dla poprawy ostrości widzenia”

 1. Na poprawę wzroku warto też dobrać dobry ziołowy suplement. Sama kupuję Retinoprotector z nowoczesneziola.pl bo bardzo korzystnie działa na mój wzrok, oczy mi się też już tak nie męczą kiedy czytam coś w książce lub na komputerze.

 2. Próbowałem wszystkiego. Chyba każdy domowy sposób mam przetestowany, ale niestety nic dalej nie pomaga. Zastanawiam się nad laserową korekcją. Znalazłem ofertę w klinice Optegra i zastanawiam się nad metodą Lasik lub Lentivu. Może ktoś, coś polecić?

 3. Ćwiczyć można, ale czy faktycznie to coś pomaga? Ja dbałem o wzrok, robiłem ćwiczenia, patrzyłem w dal, a i tak wada się powiększała. Ostatecznie, już była spora (prawie -6.00), a okularów nienawidziłem. Zdecydowałem się więc na laserową korekcję w Białymstoku u Dr Michnowskiego. Wszystko poszło zgodnie z planem, a lekarz powiedział, że faktycznie ćwiczenia i odpowiednia dieta bogata w witaminy może pomóc na wzrok, ale nie zawsze to wystarczy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.