korekcja wzroku, poprawa wzroku, korekta wzroku, wzrok

8 domowych sposobów na poprawę wzroku bez okularów

Dość często zdarza się, że z wiekiem tracimy zdolność widzenia. Mogą wpływać na to różnorodne choroby, ale najczęściej bywa po prostu tak, że z upływem lat Nasze oczy stają się trochę mniej doskonałe. Niemała jest tutaj również rola siedzącego trybu życia i wszechobecnych ekranów. Możemy mieć trudności z czytaniem lub dostrzeganiem szczegółów z pewnej odległości. Korekcja wzroku w takim przypadku może być niezbędna.

Całe szczęście istnieje kilka domowych, naturalnych sposobów na to, by poprawić zdolność widzenia. Nie musisz od razu nosić na stałe okularów. Zwłaszcza jeżeli Twoje oczy mają się gorzej po stresach, długim siedzeniu przy książkach, korzystaniu z komputera lub gdy ogólnie twój styl życia i odżywiania jest niezdrowy. Oczywiście, jeżeli pogorszenie ostrości wzroku nie wynika z jakiejś konkretnej choroby.

Korekcja wzroku – 8 domowych sposobów na poprawę wzroku bez okularów

 1. Regularne pij sok z marchewki – najlepiej świeżo skręcony.
 2. Unikaj patrzenia się w ekrany (komputer, telewizor, tablet, telefon) przez długi czas.
 3. Kilka razy dziennie delikatne masuj okolicę oczu.
 4. Daj odpocząć oczom przez 3 godziny dziennie.
 5. Nie noś okularów cały dzień, zdejmuj je na jakiś czas.
 6. Spędzaj czas obcując z naturą, spoglądaj na piękną zieleń i odprężające krajobrazy (ważne jest patrzenie w dal, zwłaszcza jeżeli pracujesz przy biurku)
 7. Każdego dnia, nakładaj ciepły i wilgotny okład na oczy i uciskaj je przez pół godziny.
 8. Poniższy obrazek przedstawia 16 prostych ćwiczeń. Podążaj oczami wzdłuż wyrysowanych linii (najlepiej wydrukować go sobie na kartce A4). W ten sposób wyćwiczysz mięśnie oka, co bardzo dobrze wpłynie na Twój wzrok.

korekcja wzroku, poprawa wzroku, korekta wzroku, wzrok
Jeżeli robisz to ćwiczenie po raz pierwszy, spróbuj skoncentrować się na obrazku i wpatrywać w niego przez jakiś czas (bez mrugania). Twój umysł przyswoi sobie znaczenie tego symbolu. W tym czasie możesz doświadczyć drobnego łzawienia i chcieć zamknąć oczy. Wystarczy chwilę normalnie pomrugać, aby dobrze nawilżyć oko. Podczas wykonywania ćwiczeń najbardziej wskazany jest stan relaksu.


11 thoughts on “8 domowych sposobów na poprawę wzroku bez okularów”

 1. Na poprawę wzroku warto też dobrać dobry ziołowy suplement. Sama kupuję Retinoprotector z nowoczesneziola.pl bo bardzo korzystnie działa na mój wzrok, oczy mi się też już tak nie męczą kiedy czytam coś w książce lub na komputerze.

 2. Próbowałem wszystkiego. Chyba każdy domowy sposób mam przetestowany, ale niestety nic dalej nie pomaga. Zastanawiam się nad laserową korekcją. Znalazłem ofertę w klinice Optegra i zastanawiam się nad metodą Lasik lub Lentivu. Może ktoś, coś polecić?

 3. Ćwiczyć można, ale czy faktycznie to coś pomaga? Ja dbałem o wzrok, robiłem ćwiczenia, patrzyłem w dal, a i tak wada się powiększała. Ostatecznie, już była spora (prawie -6.00), a okularów nienawidziłem. Zdecydowałem się więc na laserową korekcję w Białymstoku u Dr Michnowskiego. Wszystko poszło zgodnie z planem, a lekarz powiedział, że faktycznie ćwiczenia i odpowiednia dieta bogata w witaminy może pomóc na wzrok, ale nie zawsze to wystarczy…

  1. Post warzywno owocowy Dr Ewy Dabrowskiej cofa wade refrakcji po dwoch tygodniach OK. 0.5D. Post wodny w 7 dni, gdyz jest dwa razy silniejszy. W przypadku krotkowzrocznosci niskiej, do -3D na ogol wystepuje krotkowzrocznosc rzekoma, soczewkowa, gdzie miesnie rzeskowe-otaczajace natural a soczewke oka sa permanentnie skurczone, co sprawia, ze soczewka oka jest uwypuklona (skupiona caly czas do blizy) przez co nie moze sie splaszczyc, gdy patrzymy na dystans (punkt dali=6m wzwyz). Posty cofaja the zaburzenia, jak rowniez noszac okulary do czytania powoduja, ze oko sie odpreza, no nie music napinac miesni. Dodatnie okulary ‚oddalaja’ obiekt of oka(finska okulistka Kaisu Viikari)Rowniez medycyna ajurwedyjska jest przydatna, gdyz tzw „ssanie oleju” oczyszcza zatoki (czas od 6mcy wzwyz), co znosi jakby cisnienie(nacisk sluzu) na galki oczne I ich miesnie (Dr Jadwiga Gornicka, apteka natury). Take wiec podsumowujac majac wade wzroku minus 1 oczy ciagle „patrza” na dystans 1m, minus 2 na dystans 50cm itd. Noszac minusy do piracy z bliska mozg odbiera to jakbysmy patrzyli(skupiali wzrok) na dwa razy mniejszy dystans, obraz w oku piwstaje za siatkowka jak u dalekowidza. Oko probuje to zrekompensowac(dodatkowe Napiecie miesni) przez co wystepuje coraz wiekszy przykurcz a nawet u wielu splasCzenie oka, ktore zaczyna wygladac jak polka do rugby I prowadzi to do tzw. Krotkowzrocznosci osiowej, powaznej wady refrakcji od minus 6 do nawet -20d. Zwlaszcza, gdy dziecko 6-10/) letnie nabylo wade I on a wraz z nim rosnie. Licealista, ktory dopiero co zaczal nosic okulary nie dojdzie do takiej duzej wady, gdyz naogol juz nie rosnie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.