Kleszcz – Jak naturalnie chronić się przed ukąszeniem?

Ostatnimi czasy coraz częściej mówi się o zagrożeniu, jakie stanowi kleszcz. Przenoszą one różne choroby, np. boreliozę lub kleszczowe zapalenie mózgu, ale nie tylko. Lista patogenów, które możemy otrzymać po ukąszeniu jest naprawdę solidna.

Pamiętajmy, aby po powrocie z lasu obejrzeć się, czy nie mamy autostopowicza, a kiedy już taki się znajdzie – wyciągnijmy go w profesjonalny sposób. Kleszcz wyjęty prawidłowo w przeciągu 24 godzin nie powinien zdążyć Nas niczym zakazić.

Kleszcz – Jak naturalnie chronić się przed ukąszeniem?

Jednak warto również wyprzedzić te zdarzenia i zadbać o profilaktykę. Natrafiłem na świetny wpis z „Zielnika Babci Aliny”. Oto przytoczone tam sposoby.

Kleszcze unikają mocnych zapachów. Do przygotowania naturalnych preparatów anty wystarczy butelka z atomizerem i trochę ziół.

Zaparzamy łyżeczkę suszonego rozmarynu i tymianku. Po 30 minutach dodajemy sok z jednej cytryny i przelewamy do buteleczki.

Napary z melisy i mięty pieprzowej (świeżych lub suszonych) lub lawendy w połączeniu z szałwią również zapewnią Nam ochronę.

Ziołowy zapach odstraszy intruzów. Napary można rozpylać na skórę dorosłych, dzieci oraz zwierzaków. Nie powodują żadnych nieporządanych reakcji (w tym alergicznych), gdyż są całkowicie naturalne.

Kiedy nie mamy do dyspozycji atomizera, możemy po prostu natrzeć się ziołami – liśćmi mięty pieprzowej, melisy, czosnku niedźwiedziego, piołunu bylicy lub wrotyczu pospolitego.

Kleszcze reagują na Nasz zapach, dlatego spocone ciało będzie je przyciągało. Również wody toaletowe i perfumy o słodkich, waniliowych zapachach zwrócą ich uwagę. Dodatkową ochronę może dać zjedzenie czosnku. Jego olejki eteryczne uwalniające się przez skórę odstraszą leśnych krwiopijców.


z wyrazami szacunku dla zielnikababcialiny

Poczytaj także inne ciekawe wpisy na temat Medycyny Naturalnej, Ziołolecznictwa lub Zdrowego Odżywiania.

zdjęcie


loading...
loading...

Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge