kąpiel, kąpiel solna, medycyna naturalna, siarczan magnezu, kąpiel magnezowa, sól epsom, zdrowie, toksyny

Ta kąpiel wyciąga toksyny z organizmu; poprawia pracę mięśni i nerwów, redukuje stany zapalne i poprawia przepływ krwi


loading...

Ta kąpiel wyciąga toksyny z organizmu; poprawia pracę mięśni i nerwów, redukuje stany zapalne i poprawia przepływ krwi

Siarczan magnezu to sole stosowane przez wiele różnych kultur od setek lat. Mają wiele różnych korzystnych właściwości i są używane w ogrodnictwie, sprzątaniu domowym i oczyszczaniu organizmu.

Sole te są bardzo tanie i można je nabyć w dużych rabatach w centrach ogrodniczych niemal wszędzie. Korzystanie z kąpieli solnych to zaawansowana strategia detoksykacji, która ma niezwykłe korzyści dla zdrowia.

Szczególnie dobre są sole Epsom, zlokalizowane w Epsom w hrabstwie Surrey w Anglii, gdzie jest ich źródło. Epsom różni się od tradycyjnych soli tym, że jest naturalnie występującym czystym mineralnym związkiem magnezu i siarczanu. Te minerały mają bardzo silne właściwości zdrowotne, które mogą zwiększyć możliwości detoksykacji organizmu.

Jak działa kąpiel solna

Magnez i siarczan są łatwo wchłaniane przez skórę i do krwioobiegu. Skóra jest bardzo porowatą membraną, która pobiera minerały i eliminuje toksyny.

Używanie potężnej bazy mineralnej, takiej jak sole Epsom w wodzie kąpielowej, tworzy proces zwany odwróconą osmozą. Ten proces wyciąga sól i szkodliwe toksyny z organizmu i pozwala magnezowi i siarczanom wchodzić do organizmu.

Magnez odgrywa kluczową rolę w ponad 325 enzymach, przyczynia się do poprawy funkcji mięśni i nerwów, zmniejsza stan zapalny i poprawia przepływ krwi i dotlenienie w całym organizmie.

Siarczany są niezbędnymi cegiełkami do zdrowych stawów, skóry i tkanki nerwowej. Sole Epsom uzupełniają poziom magnezu i siarczanów w organizmie. Ta kombinacja pomaga wypłukać toksyny z organizmu i pomaga budować kluczowe cząsteczki białka w tkance mózgowej i stawach.

Wykazano, że regularne kąpiele solne pomagają na wiele schorzeń, w tym:

stopy sportowców, dny moczanowej, grzybów paznokci u stóp, skurcze, siniaki i bolesność mięśni. Kąpiel w magnezie jest również dobra dla każdego, kto ma do czynienia z przewlekłą chorobą lub przewlekłym bólem. Regularne kąpiele pomagają odtruwać ijednocześnie poprawiać równowagę minerałów i siarki w organizmie.

Przeciwwskazania do kąpieli:

  • Ciąża
  • Odwodnienie
  • Otwarte rany lub oparzenia na skórze
  • Choroby układu krążenia (zawsze skonsultować się z lekarzem)

Jak wziąć kąpiel solną

Pierwszym krokiem jest zaplanowanie sobie co najmniej 40 minut, ponieważ potrzeba około 20 minut, aby usunąć toksyny, a przez drugie 20 minut ciało wchłonie minerały w wodzie do kąpieli.

Napełnij wannę ciepłą wodą. Dodatkowym atutem kąpieli jest posiadanie systemu filtracji wody w Twoim domu, który doskonale nadaje się do redukcji toksycznego chloru, fluorków, dioksyn i metali ciężkich, ale jeśli twój dom go nie ma, kąpiel wciąż będzie miała pozytywne rezultaty.

Dodaj sole w następujących ilościach:

Dzieci poniżej 60 kg: Dodaj 1/2 szklanki soli do standardowej wanny

Osoby o wadze 30-60kg: Dodaj 1 szklankę soli do standardowej wanny

Osoby w zakresie od 60 do 85kg: Dodaj 1 1/2 szklanki soli do standardowej wanny

Osoby pomiędzy 85-120kg: Dodaj 2 szklanki soli do standardowej wanny

Na każde 25kg więcej – dodaj dodatkowe 1/2 szklanki soli.

Dodatkowe strategie do zastosowania w kąpieli solnej

Dodanie 1/2 szklanki oliwy z oliwek jest również bardzo dobre dla skóry, ponieważ polifenole wchłaniają się w skórę i zapewniają dodatkowe korzyści przeciwutleniające.

Dodanie imbiru lub cayenne może dodatkowo rozgrzać, co pomoże ci wypocić toksyny.

Możesz dodać od 1 łyżki do 1/2 filiżanki, aby stymulować pocenie się, a te zioła zawierają przeciwutleniacze, które również poprawią proces detoksykacji.

Nie należy używać mydła z kąpielą solną, ponieważ zakłóci to działanie minerałów i proces detoksykacji.

Postaraj się odpocząć przez godzinę lub dwie później.

Jeśli masz artretyczne stawy, będziesz chciał pozostać aktywny tak bardzo, jak to możliwe, aby zapobiec zatorom.


Dziękujemy za przeczytanie. Polecamy również inne wpisy dotyczące Medycyny naturalnej.

źródło: justherbalmedicine.com


loading...

Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

2 thoughts on “Ta kąpiel wyciąga toksyny z organizmu; poprawia pracę mięśni i nerwów, redukuje stany zapalne i poprawia przepływ krwi”

  1. Szkoda, że panie aptekarki (w Warszawie!) wytrzeszczają gały nie mając pojęcia o istnieniu tego produktu. Na hasło ‚siarczan magnezu’ odpowiadają, że to środek na przeczyszczenie… Trudno dostać stacjonarnie.

    1. Na szczęście nie trzeba latać po aptekach skoro jest internet.
      Oszczędzaj czas i pieniądze. Nie bój się zakupów przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge