Najprostsze, uniwersalne zasady – jak schudnąć naturalnie w miesiąc czy coś? Raz a dobrze!

Wielu ludzi uważa, że musi całkowicie zmienić dietę na którąś z tych „cudownych” i wykonywać katorżnicze ćwiczenia, aby pozbyć się oponki z brzucha. Nie jest to do końca prawdą. Odpowiedź na pytanie, jak schudnąć w miesiąc lub tydzień jest prosta. Należy wprowadzić kilka podstawowych zasad.

Miejmy jednak świadomość, że doprowadzanie organizmu do prawidłowej struktury jest procesem i miesiąc odchudzania nic nie zmieni, jeżeli potem powrócimy do starych nawyków.

Z drugiej strony, idealny wygląd lansowany przez media nie musi być dokładnie Twoim najbardziej optymalnym ciałem. Należy zacząć od pokochania siebie takiego/taką jakim/jaką się jest. Kilogram w tę lub inną stronę nie zmieni faktu, że jesteśmy fantastycznymi osobami z wieloma zaletami i ciekawymi wadami. 🙂

Pierwszy miesiąc odchudzania, przywracania organizmu do optymalnego stanu jest początkiem tej drogi. Na szczęście wtedy są najlepsze efekty, co może Nas motywować do dalszych pozytywnych zmian. Jednak to, co najważniejsze to diametralna zmiana stylu życia na aktywny, zadowolony, radosny i kochający.

jest tylko jeden efektywny sposób na spalenie tłuszczu brzusznego w jeden miesiąc. Miejmy świadomość, że chudnięcie jest procesem, który przebiega powoli i jeden miesiąc to początek drogi. Jednak już po takim czasie możemy zauważyć efekty.

4 podstawowe kroki na dobry początek:

1. Jak schudnąć w miesiąc? Przestań jeść wysokokaloryczne i przetworzone pokarmy!

Unikaj pożywienia zawierającego duże ilości cukru, tłuszczu i kalorii. Ciasta, ciasteczka i czipsy mają małą wartość odżywczą, a napakowane są niezdrową energią, z którą organizm musi sobie poradzić. Jeżeli spożywasz takie produkty to nawet przy codziennych ćwiczeniach, będzie Tobie ciężko zrzucić wagę. Jak schudnąć w miesiąc? Jedz warzywa!

2. Jak schudnąć w miesiąc? Pij dużo wody!

8-10 szklanek dziennie to zdrowa ilość. Ciało potrzebuje być dobrze nawodnione przez cały czas, ponieważ w ten sposób prawidłowo funkcjonuje i się oczyszcza. Ponadto, przyspiesza to metabolizm i zapewnia uczucie sytości pomiędzy posiłkami. Pamiętajmy, aby nie pić w trakcie jedzenia(!). Dobry czas to pół godziny przed i przynajmniej godzinę po. Kolejna bardzo ważna rzecz – jeżeli odczuwasz pragnienie to jesteś już odwodniony/a o około 5%! Jak schudnąć w miesiąc? Pij wodę!

3. Jak schudnąć w miesiąc? Jedz posiłki bogate w błonnik!

Przykładowo są to orzechy, zboża, kasze, warzywa i strączki. Dzięki błonnikowi nierozpuszczalnemu nie będziemy czuć się głodni, a błonnik rozpuszczalny poprawi parametry krwi i pracę wątroby. Jak schudnąć w miesiąc? Jedz warzywa!

4. Jak schudnąć w miesiąc? Poruszaj ciałem!

Nasze organizmy potrzebują być aktywne fizycznie co najmniej przez 30 minut każdego dnia. Mamy do wyboru różne metody. Możemy wybrać sobie cokolwiek Nam się podoba. Bieganie, taniec, pływanie, siłownię albo cokolwiek innego, co czynnie przyspieszy Nasze tętnoJak schudnąć w miesiąc? Poruszaj ciałem!

Uwaga: Pamiętajmy, że odchudzanie z brzucha jest na ogół trudnym zadaniem (myśl, że jest to proste!). Dlatego należy być wytrwałym i się nie zniechęcać z byle powodu. Nasze życie jest w Naszych rękach i to jak je przeżyjemy zależy tylko od Nas. Jeżeli coś sobie postanowimy to jesteśmy w stanie dojść do celu. Dotyczy to każdego z Nas. Wystarczy wierzyć w końcowy sukces i każdego dnia stawiać małe kroczki naprzód.

A na pewno pamiętajmy, jesteśmy cudowni tacy, jacy właśnie jesteśmy! 🙂


1 thought on “Najprostsze, uniwersalne zasady – jak schudnąć naturalnie w miesiąc czy coś? Raz a dobrze!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.