IQ, inteligencja, rozwój, jak poprawić IQ, sposoby, zdrowie

Nauka udowodniła 7 sposobów na poprawę inteligencji (IQ)

Przez wieki ludzie wierzyli, że twój talent może być tylko boskim darem. Myśleli, że rodzimy się z konkretnym IQ i tyle. Dziś możemy policzyć nawet IQ zwierząt!

Tymczasem nauka odkrywa, że możemy sterować naszą inteligencją i rozwijać zdolności. Chłonąc nowe umiejętności pomagamy sobie wyrabiać nowe ścieżki nerwowe w mózgu, co korzystnie wpływa na jego funkcjonowanie.

Oto 7 aktywności podwyższających IQ, popartych przez naukę:

1. Gra na instrumencie

Badania sugerują, że regularne granie na instrumencie zmienia kształt mózgu i wzmacnia go. Może być nawet używane w celach terapeutycznych, rozwijając zdolności kognitywne.

To najważniejsza aktywność, ponieważ przynosi najlepsze efekty. Rozwija wyobraźnię, zdolność obserwacji, komunikacji i zdolności matematyczne.

2. Czytanie

To nie przypadek, że wielu ludzi sukcesu czyta literaturę fantastyczno-naukową . A badania pokazują, że to niekoniecznie tylko dla przyjemności.

Czytanie to terapia. Pomaga uspokoić nerwy i złagodzić nastawienie. Ma wpływ na 3 najważniejsze czynniki inteligencji – precyzję, dynamikę i emocje. Pomaga więc łączyć informacje, znajdować rozwiązania, rozpoznawać schematy i skojarzenia, rozumieć ludzi.

3. Regularne ćwiczenia

Prowadzone badania szacowały skutki fizycznej aktywności wobec rozwoju dorosłego człowieka.

Nie wystarczy zrobić 20 przysiadów w miesiącu, by ujrzeć efekty. Systematyczność jest kluczem. Nie musisz za to robić ekstremalnie wycieńczających treningów każdego dnia. Może to być 15 min w ciągu dnia, tylko rób to.

To poprawia pamięć, koncentrację i rozumienie. Ważne, by pamiętać, że długotrwałe siedzenie szkodzi bardziej niż pozwala ci wypocząć.

4. Nauka nowego języka

Zamiast spędzać dzień rozwiązując krzyżówki, ucz się nowego języka. Badania dowodzą, że ten, kto mówi wieloma językami lepiej rozwiązuje jakiekolwiek zadania.

To rozwija mózg i zwiększa pojemność pamięci. Wpływa nawet pozytywnie na zdolności organizacyjne. Dodatkowo świetnie poprawia twój życiorys, toteż w poszukiwaniu pracy zawsze będziesz o krok do przodu, znając obce języki.

5. Wielozadaniowość

Każdy wie jak to jest zapamiętywać niezliczoną liczbę stron na egzamin. Często szybko zapominamy te informacje, ponieważ wcale ich nie potrzebujemy.

Kiedy uczysz się nowego języka, twoja inteligencja podwyższa się, ponieważ zaczynasz działać na wielu płaszczyznach. Uczysz się słów, gramatyki, składni i wymowy w jednym czasie, a potem powtarzasz, by nie zapomnieć.

Jeśli posłużysz się taką samą techniką w codziennym życiu, znacząco się rozwiniesz. Weź notes i zapisuj ważne rzeczy, a potem wykonuj je wszystkie w wolnym czasie.

6. Ćwicz mózg

Wszystko, co wytęża mózg: gry zagadkowe, krzyżówki, łamigłówki – zwiększa plastyczność nerwów.

Po prostu pozwala, by mózg lepiej się organizował.

Plastyczność nerwów pomaga nam lepiej znosić różne warunki, walczyć ze stresem i depresją.

7. Medytacja

Naukowiec Richard Davidson przeprowadził eksperyment na Dalai Lamie i innych mnichach. Chciał sprawdzić, czy można wywołać na żądanie, wzrost konkretnych fali w mózgu. Davidson odkrył, że podczas medytacji, skupiając się na współodczuwaniu, zakonnicy osiągnęli głęboki stan współczujący.

Największa siła medytacji to kontrola twoich emocji. Możesz wspomagać mózg przewodząc nim samemu. Możesz przywołać każde uczucie, kiedykolwiek go potrzebujesz. To wzmacnia człowieka.

Skoro wiemy jak każda z tych aktywności poprawia pracę mózgu, możemy mądrze z nich korzystać i stać się lepszymi, bardziej wydajnymi wersjami samych siebie.


Inne wpisy na temat Rozwoju można znaleźć -> TUTAJ> 🙂

źródło: simplecapacity.com


loading...
Wpisy mają na celu jedynie przedstawienie pewnego schematu. Proszę zwracać uwagę na źródło i indywidualnie rozpatrywać rzetelność informacji. Wszelkie działania oraz decyzje należy konsultować osobiście z własnym lekarzem lub duchownym. Nie ponosimy odpowiedzialności za poczynione przez czytelników kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.